Jurmalasse sisenemisel sillamaks!

Hoiatus kõigile! Riiast Jurmalasse sisenemisl on sillamaks! Ise peate tähelepanelikud olema. Abikaasa läks lastega veeparki. Enne veel lugesin sõnad peale, et jälgi märke, sillamaks tuleb tasuda enne silda. Enne silda makseautomaatide juures pidas politsei kinni ja käskis üle silla sõita. Pärast sillaületust tehti kohe trahv 500 eeku. Ärge laske ennast haneks tõmmata! Tean, et kõlab üpris tobedalt, kuid paraku on tõsi, ärge laske politseil käskida end üle silla sõita! Öelge, et tahate enne tasuda sillamaksu!

1
23

Et politsei käskis kohe läti keeles või? Pakun et te ise ei saanud juhistest aru või tundus juhile, et saab rahulikult otse, ilma automaadist piletit ostmata, üle silla sõita. Kui on tõesti mingi jama politseiga, siis võib alati Eesti saatkonda pöörduda.

Viimati oli ka uudis, et maks tõstetakse 1Ls --> 2Ls

0
0

Sisenemine Jūrmalasse erasõidukiga maksab 1 Läti latt. Maksma ei pea turismibussid, millel on Jūrmala sihtkohana märkiv tuusik.

0
0

Märgid olid mitte tee peal nagu Eestis vaid tee kõrval. Autot juhtides ei vaata tee kõrvale. Nähes, et kohe ees tuleb sild (autod kohalikud ju harjunud kiiresti sõitma)tõmbas auto tee veerde, tahtes tasuda sillamaksu, politsei ütles vene keeles, et kui münte pole siis sõida üle silla seal saad asja ära õiendada! Üle silla sõites oli politsei vastas, kes juba nõudis trahvi. See on puhas kokkumäng! Rääkisin oma lätlastest koostööpartneritega ja nemad ütlesid, et Lätis on kriis, ja valitsus vajab raha, seega vahendeid valimata! Uskuge või mitte, kuid hoiatuseks olgu see teistele, et tasuda enne silda ja mündid peavad olemas olema ja kui politsei käsib üle silla sõita, väites, et pärast arveldame, siis mitte uskuda ja keeldud!. Tuleks kasvõi auto maha jätta ja jala müntide järele minna.

0
0

Mis mõttes meil Eestis on märgid tee peal? Veel täna olid tee ääres enamus, mõned ka tee kohal.

0
0

Muuseas seal Jurmala sissesõidu juures on ka pangaautomaat olemas. Ja uuest aastast (oli vist juba uuest aastast) on maks 2 lätlast. Minumeelest väga mõistlik maks. Sama võiks teha Eestis Saaremaa ja Hiiumaa ja vormsi. Oleks kohe autosid ehk vähem, jalgrattaid rohkem ning vald saaks ka natuke lisaraha.

0
0

Märgid on tee kohal, autojuht üldjuhul vaatab teed ja tee kohal olevaid märke! Mitte tee kõrval olevaid. To triplekis, jah on tõesti pangaautomaadid olemas, kuid 25 meetrit tagasi enne sillamaksuatuomaate ja tagasi sõita ei tohtivat! Kuna politsei ise suunas, et sõida üle silla ja siis saad ära arveldada, pole probleemi! Oleks teadnud oleks ju tagasi makseautomaadi juurde kõndinud. Auto peal oli ikkagi kolm täiskasvanud meesterahvast ja mitte keegi nendest ei saa siiani aru, kuidas saab nii nahaalselt. Sest inimene küsis enne sillale sõitmist, tal ei olnud münte, kuid oli sularaha ja pangakaart, seepeale politsei suunas üle silla! Selles loo pluänt ongi! Mul ei ole maksu vastu midagi ja samuti oleks võõras linnas aitamine või suunamine kaasa arvatud politsei poolt viisakas, kahjuks oli aga nende käitumine välismaalase ärakasutamine, selleks ka hoiatus!

0
0

Läti politsei on viimasel ajal aktiviseerunud ning mitte sellepärast, et valitsusel oleks raha vaja, vaid politseinikel endil (tõenäoliselt tabas Läti riigiametnike järsk palgalangetamine ka neid)

Kui ühel pool silla otsa jäi 1 Ls maksmata, oleks teisel pool silda tulnud anda politseinikele 5 Ls ning oleks saanud edasi sõita. Nüüd maksite 20 Ls...

Lätis ei tasu politseinikelt abi oodata. Kui seda saab, siis raha eest.

0
0

Kas on keegi hiljuti käinud Jurmalas? On siis sissesõidu maks nüüd 2Ls? Ja kui olen seal 3 ööpäeva, kas siis on maks ikka sama? Ja mis kasu on sularahaautomaadist, ega see ometi münte väljasta, mida sissesõiduautomaati pista. Kus oleks kõige targem hankida need vajalikud mündid?

0
0

Seni on ikka 1 latt, maksad sisenemisel. Kui 3 päeva sees Jurmalast välja ei sõida, siis rohkem pole vaja maksta. Teel Jurmalasse jääb Lätis maantee äärde piisavalt palju kauplusi ja bensiinijaamu, kus oma sedelid saad müntideks vahetada.

0
0

Tänud msander! Kas keegi on kursis Riia-Jurmala kandi andmetega. Tuleb reedel sinna minema hakata. Kas üleujutus võib ka sinna jõuda? Tasub sõit katki jätta?

0
0

Jajahh, Riia juba vee all Teletorni tipp ainult paistab.

0
0

Ei ole siin Riia linnas mingit üleujutust.

0
0

Ma käisin täna Riias ja Jurmalas autoga huvireisil. Sai enne Jurmala silda kolonnis sõidetud, päike oli vastu, ei pannud mina küll mingit infotahvlit tähele. Järsku märkasin paremal väikseid putkasid. Arvasin, et kuramus, Lätis juba elektriautode laadimisjaamad püsti pandud. Siis aga kerkis äkitselt nui ette ja 3 helkurvestis mundrimeest käskisid peatuda. Ees liikunud lätlased lasti edasi, aga mind peatati kinni. Esimene mõte kargas pähe, et mis ma nüüd tegin? Kiirust ei ületanud, liiklust ei rikkunud. Üks jope tuli ja hakkas kohe läti keeles õiendama ja rääkis pika jutu maha. Ma ütlesin, et räägin inglise keelt. Seepeale juhatati mind putkasse, kus hakati inglise keeles väärteomenetluse kohta igast õigusi ette lugema ja taheti 50 latti trahvi määrata ja auto arestida, juhul kui ma vastu hakkan ja ei nõustu nende seadustega. Ütlesin, et sõidan siin esimest korda ja ei pannud tõesti tahvlit tähele ja ei teadnud, et sillamaks tuleb tasuda. Seepeale öeldi, et rahumeelselt saame 20 latiga asjad klaariks ja pangaautomaat on seal samas kõrval. Võtsin siis raha välja, maksin 20 latti politseinikule ära, kirjutasin allkirja ja anti kollane lipik vastu. Öeldi, et see on ka nö pileti eest, et ma pean selle esiklaasile nähtavale kohale panema kui Jurmalas ringi liigun.

Vot sellist sellist juttu aeti mulle Jurmala piletikontrollis.

Kokku läks mul see jant maksma ligi 50 € koos pangaautomaadist väljavõtmise tasudega, 2 lati asemel.

Samas, nägin, et mingid naisturistid sõitsid ka putkadest mööda ja ka need peeti kinni, kuid suunati kohe piletiautomaadi juurde ja nemad trahvi ei saanud.

Mis krdi jant seal Jurmalas toimub? Päev oli igatahes rikutud.


NB! Kas keegi oskab öelda, kas Lätis on kusagil linnades veel sellised lollakad piletimaksud linna sisenemisel? Krt niimodi ei julge enam Lätti reisima minnagi, vajub äkki jälle kusagil sau ette ja maksa end lolliks.

0
0

Lätis ei tea küll mujal makse olevat. Jurmalasse sissesõit aga aastaid maksuline.

0
0

Kuidas päris 50 eurot läks on küll segane kui 20 latti ja pangatasud kokku arvutada, kuid see maks on tõesti seal juba aastaid ja see et päike pimestas võib olla nagu vabanduseks ükskõik millise märgi eiramiseks. Kes tihemini on Jurmalas käinud, need teavad et see kaarjas sild ongi nende lemmikkoht pahaaimamatute turistide lõksutõmbamiseks ja Livus ujumas käies saab aknast seda süsteemi jälgida. Lätlasi tõesti seal reeglina maha ei võeta, ikka turiste.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased