Juunis autoga Horvaatiasse

Tervist!

Palun natuke nõu autoreisi kohta Horvaatiasse.

Plaanisime 4 inimesele (kõik juhilubadega) reisi Krk'i saarele stardiga Kesk-Eestist 19.juuni ja kojusaabumisega 27. juuni. Autoks Nissan Qashqai diisel. Keskmine maanteel ca 5-6l/100km.

Kui reaalne oleks järgmine sõiduplaan:

 1. juuni varahommik (u 5:00) Kesk-Eestist Varssavi poole.
  Vahemaa orienteeruvalt 920 km. Kas on reaalne jõuda kella 19:00 Varssavisse? Ööbimiseks planeerisime apartmenti (üks öö ca 80€ kamba peale).

 2. juuni hommikul (u 6:00) start Varssavist Graz'i suunas.
  Vahemaa orienteeruvalt 880 km. Vahepeal plaan Viinis paar fotot teha ja Doonau üle vaadata. Orienteeruvalt 19:00 Graz'is, ööbimine apartmentis (öö ca 60€)

 3. juuni hommik (8:00) start Graz'ist suund Krk'i poole.
  Vahemaa orienteeruvalt 350 km. Soov oleks peale lõunat (14:00-15:00) jõuda Krki.

Seal 5 ööd kohapeal.

 1. juuni varahommikul (5:00) Krk'ist start Varssavisse.
  See vahemaa orienteeruvalt 1250 km. Kas selline pikk sõit tagasituleku esimeseks päevaks oleks inimlik? Soov oleks jõuda enne 21:00 Varssavisse ja seal ööbida. Ilmselt jälle apartmentis.

 2. juuni hommikul (7:00) start Varssavist koju
  Vahemaa orienteeruvalt 920 km. Õhtul hilja saabumine koju. Vahemaa küll päris pikk, kuid ei tohiks midagi väga hullu olla?

Kogu reisi pikkus Google Mapsi järgi edasi-tagasi ca 4300 km. Kuid tõenäoliselt igasuguseid kõrvalepõikeid esineb ka ning pisut tahaks Horvaatias kohapeal ka ringi vaadata. Tark oleks vist vähemalt 5500 km-ga kokku arvestada?

Ööbimised mõeldud siis apartmentides. Kuidas teie kogemused on, kas vaheööbimistel 20 eur/nägu on reaalne arvestada? Seda siis eelnevalt ette broneerides.

Kohapeal rendiks samamoodi korteri, 5ks ööks Booking.com järgi võimalik 350-400 euro eest üsna korralik peatumiskoht saada. Kuidas teie kogemus nende rendikorteritega on? Kuidas seal kohapeal need võtmed kätte saab vms?

Igasugune tagasiside ja soovitused oodatud!

Varssavisse jõudmine esimesel päeval 19.00 on igati OK kui ei ole ummikuid. Olen tänu ummikutele jõudnud Varssavisse ka kell 2 öösel.

Viinis kaotad meeletult aega!

Max teekonna pikkus (kui roolis 2 juhti) on 1400 km. Minu praktika on näidanud, et lisa 2h mapsgoogle pakutavale ja sa ei eksi. Soovitan viimast ööbimist nihutada kodule lähemale (näit. Ostrow Mazowiecka), siis jõuad normaalsel ajal koju.

Ööbimised Poolas koos hommikusöögiga leiad alates 15 eur/nägu.

Tere!

Horvaatiase jõuad ka vabalt üksi sõites teise päeva õhtuks.Kogu tee pikkus 2160 km ehk 24 tundi puhast sõitu reeglite kohaselt. Poolas soovitan ööbida Warsavist edasi Pjotrkov Trybunalski lähedal ,seal kus A1 kokku jookseb.Tallinnast startides kell 5 hommikul olen seal ca 8 paiku õhtul. Vaata minu teisi postitusi seal on ööbiskohtade info olemas.Ise jätan Austria külastamise tagasi sõiduks.Teine päev on kõik kiirtee nii et kohale jõuad päevavalges ja jääb aega ka kaubanduskeskuset toidumoona varuda. Aga juhid ja inimesed on erinevad ning soovid samuti.Sõidan seda vahet aastast 2006 igasuviselt.Tagasi sõidul Peatun ööbimiseks Viini lähistel et päevake puhtalt Austriale pühendada, teiseks ööbimiseks on jälle Poola Trybunalski ja sealt jõuab hilisõhtuks vabalt koju.

Kui Tallinnast kl 5.00 minema hakata ,siis oled hea liikluse korral juba kl 16.00 (nende kohalik aeg ) Warssavis.Muidugi sõltub see vahepeatuste arvust. Söömas 2 korda ja 1 kord tankimas käies on see OK. Kui suitsumehed tahavad iga tunni tagant koni imeda ,siis oled tõesti kl 19.00 kohal.
Auto kütusekulu 5-6 l sajale aga arvesta tunduvalt juurde ,kuna kaugemal on teed päris mägised ja täis koormaga sõiduauto ja kui lahjem mootor ,haukab tunduvalt rohkem kütust .
Ise reisi korraldaes ei tee kunagi mingeid pikke plaane ette ,et see päev -olen see kell just seal.Mõtetu,lisab vaid pingeid juurde.Kasuta internetti ja võta hotelle max paar päeva ette.Teepeal võib tulla igasuguseid viperusi,avariid ummikud-pool päeva ootad.Euroopa liiklus on ülekoormatud ja täpselt kellaajaks ei jõua alati.
Ära unusta seda et,kui sattud Tsehhi ja Austriasse ,tuleb maksta ka teemaksu.

Ise omast kogemusest soovitan Viini vältida või siis veeta seal terve päev. Graz on iseenesest tunduvalt asisem linn kui Viin. Viinis on kõik väärsused üksteisest väga kaugel. Grazil on kompaktne vanalinn ning mõnus sõbralik atmosfäär, soovitaks selle peale rihtida. Iseenesest jõuaksite Grazi kuskil viis-kuus-seitse kui ummikuid pole.

Tere!
Poola teeäärseid majutuskohti on nii tihedalt et ette broneerida pole küll mingit vajadust.
Näitena näeb meie teekond välja järgmiselt. Tallinn 5.00.Esimene kohvi-võileva paus peale Poola piiri. Kütus ja kohv ca 100 km enne Warsavi. Sealt otse Polichno hotell ZLOTY MLYN. Hommik ca 8.00 mööda A1 Ostrava, Brno,Viin,Maribor,Zagreb,Rijeka. Õhtul enne pimedat olen kohal.Ja seda üksi roolis, lihtsalt seepärast et niisama istuda on oluliselt kurnavam.
Viinist saad kiirteed mööda läbi sõita ega kuluta mingit lisaaega. Ainult Tsehis on jupp ca 60 km tavalist teed kus võib ka ummikuid. olla. Samas võib ka Olomukist Viini, Bratislava kaudu minna, mõni kilomeeter tuleb lisaks aga see eest kiirtee, ajaliselt võid isegi võita kuid muidugi lisandub ka Slovakia vinjeti.Mööda rotiradu ei soovita kolistada, hoiad küll teemaksu pealt sendi kokku aga raiskad kalli päeva puhkusest teel olles ja kulutad ühe majutuse peale lisaks hulga eorosid.

Olime eelmisel suvel Krk saarel väikeses ja vaikses Vrbniku linnas nädal aega. Meile meeldis, ilusad rannad, veinikeldrid jne. Samas on saarel vahemaad väikesed, pole mingit probleemi päevaga teisi linnu külastada.
Majutust Krk saarele võid otsida ka siit:
http://www.croatia-hotels-apartments.com/apartments_krk-island_holiday.htm
http://www.silo-krk.at/index_en.htm
http://www.mare-vrbnik.com/
Kodumajutustes on tavaliselt olnud pererahvas uusi külalisi ootamas ja nendelt saab ka võtmed.

Meie oleme kahel suvel sama teekonna läbi teinud - samuti 4 juhilubadega inimest - ning meie valik on olnud kohe otse Horvaatiasse välja sõita. Tuligi kokku u 24h maanteel. Nii ei raisanud teel olles aega. Tagasi samamoodi.
Kohapeal 20eur/nägu ööbimine mõeldav, kuid meie kogemus on olnud, et kohapealt saab kodumajutuse isegi parema ja mõnusamatel tingimustel, kui ette broneerides. Nii bronnisime eelmine aasta nt vaid esimese ööbimise kohapeal ja edasi leidsime endale juba veel mõnusama tervet korrust hõlmava apartmendi kodumajutuses.