Kämping Prantsuse Vahemere rannikul

On plaan minna autoreisile Reini äärde ja sealt edasi mööda Prantsusmaad kuni Vahemere rannikuni. Kas keegi oskab oma kogemustest soovitada mõnda mõnusat mereäärset kämpingut, kus saaks rentida paariks päevaks kämpingumajakese ja enne Šveitsi kaudu tagasisõitu rannamõnusid nautides jõudu koguda ? Kämpingus telkimise vastu räägib lärm, mis ei lase magada. Kuna ei tea sellest piirkonnast mitte midagi, siis pole isegi kandvat ideed, millises piirkonnas see võiks olla. Väga kaugele Hispaania poole vist ei läheks, ajalimiit piirab

No ja kui keegi viitsib lisada mõned vahvad kohad selle Prantsusmaa võimaliku marsruudi peal, olaks veel eriti vahva. Huviks on vanad linnad ja looduskaunid kohad, vb ka mõni matk noorematele seenioritele ..:)

Prantsusmaa Vahemere rannikul (aga ka Atlandi ääres ning sisemaal) on kümneid Yelloh Village keti kämpasid: https://www.yellohvillage.co.uk/ olen kolmel korral käinud ja alati hea hinna-kvaliteedi suhe. Tipphooajal juuli keskpaigast augusti lõpuni küll üsna kallis, aga mais-juunis ning sügisel ok.

2
1

Provence! Apt, Arles, Luberoni piirkond, imeline Gordes, mis iganes sealkandis. Enne tasub läbi lugeda mõni Peter Mayle'i Provence'i raamat, saab nalja ja teadmisi. Üldiselt on selles piirkonnas väga palju vanu linnu ja külasid, ainult et autoga tuleb ettevaatlik olla, mõnel pool on tänavad nii vaimustavalt kitsad, et maja ääres segamatult magav koer ja Opel Corsa tekitavad juba üheautoummiku. Samuti on seal looduskauneid kohti ja natukeseks matkamiseks sobivaid paiku väga palju.
Teel Vahemere äärde põikaksin mina läbi Burgundiast, huvitavad on Cluny ja Paray-le-Monial, samuti Autun.

Reini äärest tulles sõidaksin mina kuskil Baden-Badeni kandis Prantsusmaale ära ja vaataksin ringi Elsassi vahvärklinnades - Selestat, Colmar, viimast nimetatakse ka väikeseks Veneetsiaks.

1
0

Autoreisidel olen juba aastaid kasutanud park4night äppi, mille abil leiab mugavalt kämpinguid koos piltidega, kommentaaridega hinnangutega jne.

(matkautoga reisijatele on seal olemas ka parklad, metsikud ööbimiskohad, vee + pilsivee + wc_tühjendamise kohad jne)

2
0

Mul on ka kogemus Vahemereäärse Yelloh kämpinguga Le Serignan Plage ja oli väga mõnus olemine Camping Le Sérignan Plage ***** Yelloh! Village in Sérignan (yellohvillage.co.uk)

1
0

Millal minek oleks? Juulis-augustis on Prantsusmaal koolivaheaeg ja üldse puhkuste aeg ning paljud kämpingud võtavad siis ainult miinimum nädalapikkuseid broneeringuid. Hinnad on ka kallimad.

Oleme ise käinud paljudes Vahemere piirkonna kämpingutes - soovitan vaadata 4* või 5* omasid. Me võtame alati majakese - lux majakestes on voodipesu ja rätikud tavaliselt hinna sees, tavalistes mitte. Piirkondadest Frejus ümbrus, St Tropez ümbrus, meile meeldis väga ka Valensole kant sisemaal (lavendli- ja päevalillepõllud), samuti Gorges du Verdon'i ümbrus. Juba ülalpool nimetatud Yelloh on väga hea, oleme olnud ka Tohapi, Ciela Village ja Sandaya kämpingutes ja rahule jäänud - need on kõik suured ketid.

1
0

Kristi Lüüsil õige märkus juuli-augusti kohta. Lisan veel juurde, et see aasta on 26.07- 11.08 Pariisis Olümpia. Sel ajal on vähemalt kolmandik pariislasi mujal puhkamas ja hinnad on kõrged.

1
0

Tänud kõigile. Minek olekski selleks ilmselt kõige ebasobivamal ajal - juuli alguses, aga sellisel ajal juba aastaid käidud ja senini hakkama saadud, kuigi jahh..Veneetsia või Dubrovnik on ikka väga ülerahvastatud ... Soov on ikka rannikule ja siis tagasi mägedesse, aga eks täpsem reisikava ja exceli tabel paneb asjad paika, võibolla on Rein, Provance ja Šveists ikka meie jaoks ühe reisiga ühildamatud. Esimesed paar päeva võib küll 800+ km maha sõita, siis tahaks juba midagi vaatama ka hakata

0
0

Kämpingute osas lisaks veel et enamasti on neis eraldi tsoonid kämpingumajakestele ja matkaautode või telkidega matkajatele ning vähemalt majakeste tsoonis küll lärmi kartma ei pea - lõviosa külalistest on väikelastega pered, nendele on kl 20-21 lastedisko ja peale seda hiljemalt kl 23 öörahu. Mingeid jauravaid napsitralle ning möirgavat eurodiskot seal ei ole ja ei tolereerita, vaikselt terrassil veini rüübata ja raamatut lugeda loomulikult võib.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased