trip-krainetrip-ukraine-dark
Kaljusse ehitatud kirik

kus asub Helsingis nn. kaljukirik

asub Töölö linnaosas. Kõige paremini saab sinna jagsi, parlamendihoone (asub Mannerheimi teel)juurest vasakule läheb Arkadiankatu, mida mööda tuleb umb. 500 m minna ja siis paremale pöörab Frederikinkatu ja kohe umb 100 m pärast ongi kirik.

http://taivallahti.kirkkohelsinki.net ka trammiga 3T saab sinna maha minna kauppakorkeakoulu peatuses (linnast mann.teelt näiteks peale)

Palun abi! Helsingis on Kallion kirkko (kaljukirik) ja Temppeliaukion kirkko. Kumb siis neist on see kuulus kaljukirik ja vaatamisväärsus? Kui oleks palju aega, käiks mõlemas ära ja saaks teada, aga kuna aeg piiratud, siis palun nõu, kummasse tasub minna ja miks! :)

Kallio on koha nimi ainult.Aga kaljusse ehitatud kirik on Temppeliaukion kirkko. Löö näiteks guugli otsingusse need nimed ja näed pilte.

Kui seal on laulatused, siis kirikusse sisse ei saa. Meie käisime mõned kuud tagasi laupäevasel päeval ja siis oli päeva jooksul mitu laulatust ja ainult kahe laulatuse vahel oli võimalik lühiajaline sissepääs. Vastav teade on väljas kiriku ees. Ootasime tund aega, et pääseda sisse 20 minutiks. Aga see tasub ära.