Kambodža rannapuhkus

 Aastavahetusel minek, tahaks nädalakese sellest kuskil mereääres olla. Otresel, Kepis ja saartel kipub vist minujaoks liiga igavaks jääma, peaks ka muid tegevusi peale rannas lebotamise olema. Mis Sihanoukvilles hetkel toimub, olen enamvähem kursis. Kuna minek on Phnom Penhist, kas oleks õigem võibolla üldse vaadata minekut mõnda lähiriiki. Või leiab veel Sihanoukvilles linnas sees mõne sellise rajooni kus menüüd on veel khmeerikeelsed?

Ega väga palju rohkem neid rannakohti Kambodžas vist ei olegi. Me käisime veebruaris ja kõige rohkem meeldis Koh Rong Sanloem'i (M'Pay Bay külas peatusime) rannad. Kuigi jah seal hakkas 3 päevaga juba väga igav.


Kep'i rand oli ka okei, aga ma ei kujuta ette, et ma seal nädal aega oleks. Liiga vaikne. Me peatusime 4 ööd Kampotis ja sõitsime vajadusel rolleriga Kepi'i. 

Sihanoukville's olime olude sunnil ühe päeva ja rand oli õhtul purjus hiinlasi täis. See linn on põhimõtteliselt nende oma.

Kui  reisi ajakava võimaldab, siis võiks mõelda ka Tai mitmekesistele randadele.

Sihanoukville on nüüdseks jah selline noor Macau. Mis ei tähenda, et seal khmeri toitu ei saaks, eriti Otresel. Sihanoukis lükati rannaäärne baarindus maha, aga Otresel on kohad endiselt olemas. Saartele minekuks saab paate rentida või plaanijärgsete paatidega sõita. Aga nädala jaoks kipub vist ikka veidi väheks jääma.

Jõudsin täna siis kohale ja asi on ikka tunduvalt hullem kui arvasin. Tänavad on kõik üles kistud ja haisev solgivesi uuristab sinna oma radasid nagu ise tahab. Vanad lammutatud hooned on lihtsalt uute toimivate hoonete kõrvale hunnikusse kokku lükatud. Viimati nägin sellist pilti kuskil Jakarta slummis 15 a, tagasi, ka Brasiilia favelad tundusid suht viisakad selle kõrval. Samuti on infra ajale jalgu jäänud, tee Phnom Penhi kesklinnast  taksoga Sihanoukville oli üks suur ummik ja võttis taksoga aega kokku 7 tundi.

no kui asi nii hull , äkki otrese ööturg toob korraks leevendust

mul oli plaan samuti Koh Rongile minna.. kuid avastasin ka just, et "lennujaam" on 180km eemal saarest :) Ja sinu jutt hirmutas kohe täitsa ära.. nüüd otsin uut sihtkohta Aasiasse novembriks.. oskab keegi midagi "valutumat" soovitada? Kuhu saaks max 20h kohale Tallinnast.. !? ja natuke mugavamalt..

 Ega mind ajas ka närvi rohkem see transpordi osa, olukorraga linnas olin ju enamvähem kursis Vanasti sai taksoga ikka 3-3.5 tunniga hakkama.. Ööturule ei läinud, aga Samuderasse oli juba selline  normaalne alkoriiul tekkinud. Kellel soov vihmahooajal reisida, saab siit  oma raha eest ikka elamuse kogu eluks. Praegu on hommik 7.15 ja suruõhuhaamer pandi kuskil läheduses tööle. Eks vaatab kuhupoole edasi liigun, kas Otresele või saartele.

isaac 

kas siis tai phuketi ümbruses on parem kui kambodzhas seigelda ? 

Hetkel on plaanis 2 ööd Siem Reapis ja kõik minema phuketi poole .

Jäin pidama ikkagi päris Otrese lõppu, Siin ja saartele mineva kai juures on ainuke koht kus ka valgeid inimesi liigub. Ehitust on siin vähem, ainuke miinus hetkel, et teid laiendatakse. Hotellide hinna ja kvaliteedi suhe on samuti väga paigast ära. Söögikohtade hinnad see eest normaalsed.  Siin päris Otrese lõpus on hotellid praegu suhteliselt täis, aga eespool kus rohkem ehitust on hotellid pooltühjad, kes ikka tahab prügimael asuva hosteli tasemel toa eest $70-80 maksta.

Sellist hinda maksavad hiinlased, kel väga vaja, teised polegi sihtgrupp.

Hiinlased on juba Otreselt läinud, mõtlen turiste. Aga istuvas siin umbkeelsed  veel osades hotellides lauas ja kogu vestlus käib läbi telefoni google translatoriga.  Huvitav mis nüüd saama hakkab kui 1 jaanuariks nad kasiinod kinni peavad panema. Üks asi veel kes siiakanti satub ja eriti kes saartele sõidavad. Nimelt on  enamus ATM-e on kas katki või maha võetud. Lõvide juurest veidi Sokha poole on ainult  1 Canadia panga ATM mis selles piirkonnas üldse toimib. Edasi on juba lähim Samudera juures. Kui nüüd selle Otrese tee 8 kuu pärast valmis saavad nagu leping pidavat olema, võib jälle siiapoole vaadata. Aivart67, seda turgu Otresel ei pidavat ammu enam olema.

Ai kurja, lugesin just ka tripadvisor ist et tõesti pole enam, äkki kohalikud teavad kuhu see komuun on kolinud, kust küll nüüd kanepikooki saab