Kamboodza

Tere,

kas keegi on käinud ka hiljuti Kamboodzas? Oleksime väga huvitatud värsketest reisimuljetest-soovitustest, lisainfost aastast 2014, 2013. Siin tripis vaid info ja reisikirjeldused aastast 2011, 2012. Ise oleme minemas 2014 a novembrikuu lõpus. Lendame Bangkokist- Siem Reapi. Siem Reapist plaan minna taksoga (meid on 4 inimest) Sihanoukvilli. Ehk keegi oskab soovitada head taksojuhti? Kui palju oleks sellise tripi õiglane hind taksojuhile?

Aitäh juba ette!

Mälu järgi oli Sihanoukville-Siem Reap minibuss 10 daala ja private takso 120 daala. Ise läksin minibussiga, ei olnud väga hullu midagi. Tee ise oli Phnom Penhist Sieam Reapi poole kohati suhteliselt halb. Sõit kestis ise ca 8-9 tundi. Tuleb märkida, et sealsed takso- ja bussijuhid harrastavad tempokat sõitu arvestades teeolusid. Nõrganärvilised võiksid pigem lennata. Sihanoukvillei ise enam ei läheks. Kui siis vaid selleks, et mõnele saarele edasi sõita koheselt.

Ma plaanisin just novembris Sihanoukville'i minna. Roop, kas saaksid põhjendada, miks sa ise enam sinna ei läheks?

Sihanoukville on nagu loomaaed, kus kõik isendid on ühes puuris. Selline eklektiline möllukompot, mida keetes kohalikud elatist teenivad. Kus odavalt õllest läbivettinud ja eredast päikesest punaseks põlenud nooremad ning vanemad isased tunnevad end kuningatena. Mõnekümne dollari eest võib armastust leida, eksperimenteerida erinevate aineteda jms. Samas tunnike paadisõitu ja jõuab saarele Koh Rong või Koh Rong Samloem ning seal on päris paradiisisarnane. Ka Sihanoukvilleist pisut eemale jäävates randades on tegelt päris mõnus. Ma ei arva, et Sihanoukville'i ei tasu minna. Kindlasti tasub. Aga mind jäi kripeldama, et ehk on näiteks Kampot või Kep pisut ehedamad kohad. See õnnestub aga ehk 2015 a alguses välja selgitada.

Kirjutan Roop´i arvamusele kümne sõrmega alla. Juhul kui te Kambodias ikka rohkem ringi rallite(Ankor Wat jne.)siis ehk tõesti oleks mõtekas riigi külastus rannikul lõpetada(ja kindlasti mitte Shianoukvilles). Vastasel juhul ei kaalu loodetav rannamelu ja eestlaste hotellis süldi ning külma viina manustamine küll seda loksumise pikka piina üles.
Tai saared ja rannad on kordades mõnusamad.

Sihanoukville on kolekolekole koht, plusspunktidena meenuvad vaid odavad ja imemaitsvad lopsterid otse rannaliival.

Tere kõigile! Roopi arvamusega olen täiesti nõus, Sihanoukville ei ole enam see rannalinn, mis paar aastat tagasi. Kõik areneb siingi imekiirelt. Lõbumajandus kaasa arvatud. Aga peale Koh Rongi saare, kus on veel hullem pidu ööpäev läbi, kui SiVilles, on meil ka teisi saari, mis on kindlasti külastamist väärt. Samuti saab meil rentida motod, või jalgrattaid ja iseseisvalt ringi sõita. Siis ei koosnegi linn vaid baaridest ja kohalikest "ilusatest" tüdrukutest. Eestlaste hotellis sülti süüa pole kohustuslik muide. Lihtsalt meie ise - kohalikud elanikud koguneme sinna jõulude ajal ja vabariigi aastapäeval, et neid tähistada. Kuna enamus siinviibivaid turiste on avaldanud soovi neil pidudel osaleda, siis on olemist laiendatud ka neile. Sellel aastal saavad muide valmis ka mõned kilomeetrid Sihanoukvillest eemal Otrese rannas eestlaste bungalowd, nii, et nende ööbimiskohtade valik laieneb, kus võib eesti keelt kuulda. Occheutehali rannas "röövib" kaasmaalaste raha mõningatel andmetel halvima teenindusega baar kogu maailmas - "Cafe Amigo", ka selle teeninduses võite ise veenduda, kohapeal olles :). Samuti saab baarist infi, kuhu minna ja mida teha linnas ja lähiümbruses. Kodutöö oleks siiski soovitav eelnevalt ära teha, et soovid oleks konkreetsed, sest alati pole meil võimalik reisisaatjad olla. Aga aitame heameelega, kui kenasti küsida. Seam Reapist Sihanoukvillesse on praegu tee eriti jube. Remont kuni Phnom Penhini kestab ja bussisõiduks võib arvestada koguni kuni 15 tundi. Meie ise oleme kasutanud kahe linna vahel liiklemiseks ööbusse. Hotellibuss maksab 18 dollarit 1 ots ja päev ei lähe kaotsi, sest ega bussiaknast suurt eriti Cambodias toimuvast aru ei saa. Lennukiga saab muidugi alati tunniga kohale. Kui aga teil tagasilend veel Bangokki ostmata, siis selle soovitan teha Phnom Penhist. Suht mõttetu linn, aga kuningaloss on kena ja eks ajaloost aimu saamiseks kulub ära käia ka Tuol Slengis (S-21) ja ühishaudade juures. Kep on üliilus ja puhas mereandide paradiis, mis on kindlasti külastamist väärt. Kampoti ümbrus samuti. Kui kellelgi on huvi, siis saab ka meile kirjutada FB-s, kui otsite üles "Cafe Amigo" Sihanoukville. Oleme küll laisad ja ülbed :), aga vajadusel aitame nõu ja jõuga! Ja ootame ikka Eestlasi ka meie rannalinna, sest reisi õnnestumine on igaühe enda teha :)!

Tere kõigile! Aitäh vastuste ja arvamuste eest! Kuna me oleme esimest korda külastamas Kambodzat, siis jääksime ikkagi oma peaaegu juba valmis tehtud programmi juurde. Soovime ikkagi üle vaadata kõik need "koledad kohad" Sihanoukvilles ja külastame ka Phnom Pheni. Triipkood, jah lendamegi Phnom Penhist tagasi Bangkoki. Hetkel veel on lahtine transport Siem Reapist - Sihanoukvilli, aga üritame otsuse teha lähimal ajal. Triipkood- palun selgita lähemalt, et kas tee remondi tõttu (kiiruse piirangud) on pikenenud sõiduaeg kuni 15 tundi või on tee muutunud nii hulluks ja ohtlikuks (lagunenud ja olematu tee tee)? Kui lennata Siem Reapist Phnom Pheni ja sealt siis edasi bussiga Sihanoukvilli? Kas antud lõigul on sõidutee parem?

Angu! Jah, teeremondi tõttu on lihtsalt busside liikumiskiirus aeglasem ja nii võibki juhtuda, et lubatud 8 tunnist saab 15. Tee lagunenud pole, on lihtsalt väga pikad remonditavad lõigud. Ja ega ei anna pead, et selleks ajaks kui tulemas olete juba ka enamus korras pole. Remont on juba aasta kestnud, oleks aeg lõpetada. (kuigi meil siin on aja mõiste natuke teistsugune).Phnom Penhist on minibussiga alla Sihanoukvillesse sõiduaeg 4-5 tundi ja need bussid on päris mugavad liiklusvahendid. Ega tegelikult sellel ööbussil, mis Seamist SiVillesse tuleb pole ka häda midagi. Kui end ikka piisavalt päeval ära väsitada tuleb ka uni. Kui lennukiga Phnomi lennata, on äkki hoopis mõtekam võtta lennujaamast takso. Kaubeldes saab ka kuni 50 dollari peale hinna. Lennujaam on Phnomi äärelinnas ja just Sivillesse viiva tee ääres. Sel juhul jääks ära tukiga kesklinna loksumine ja võidaksite kena tunni sõiduajaga ka.

Tere! Meie reis toimus veebr-märts 2014 kokku 18 päeva, seitse inimest. Tallinn-Helsinki-Bangkok-Phnom Penh, sealt minivan´ga ( 100 dollarit) Sihanoukeville. Olime meiegi 2 ööd eestlaste tuntuimas hotellis...Edasi ööbisime hotellis, mille eest hoolitsevad samuti eestlased-väga mõnus, puhas, veidi suurest kärast eemal hotell. Olles läbi reisinud enamus suuremaid Aasia riike, ei saa küll nõustuda kõigi siinkirjutajatega. Meie reisiseltskond on just selline, kes peab lugu heast õllest, toidust ja mugavast hotellist, mis võiks ikka basseiniga olla. Ei huvita meid aga see, kui palju armastus või erinevad ained maksavad. On neid mõlemaid saadaval nii Euroopas kui ka meil Eestis. Ja mille üle vinguda ja imestada!!! ise oled ju reisisihi endale valinud, eeldades et kodutöö nende maade kohta on ikka tehtud. Kogu meie reisiseltskond, olenemata suurusest mis vahest on küündinud ka 16 liikmeliseks, liigume sihtkohas rolleritega. Ja me oleme enam kui veendunud, et nii näeb ehedat loodust ja nö päris elu kordades rohkem. Ilmselgelt sai meie Kambodza reis tänu Ailile (Triipkood) ääretult huvitav. Suured-suured tänud selle eest. Ilma Ailita ei oleks me sattunud sinna, kuhu tema ( nö kohalikuna) meid julges vedada. Nägime ehedat slummielu ja muid vaatamisväärsusi. Kilomeetreid kogunes 2 nädalaga 800. ei kujuta ette seda maad jalgsi või tuk-tukiga sõites! ei olnud sel Sihanoukeville rannal ka häda miskit aga enamuse kordi käisime tõesti Othres2 rannas, mis on vaiksem, justkui valgema liiva ja puhtama veega. Vaade merele on ka ilus. Loomulikult saartele jõudsime ka, aga see on tõesti mitte-midagi-tegemise-koht. Sihanoukevillest tulime tagasi lennuga Siem-Reapi. Päeva veetsime AnkorWat´is. Edasi Siem-Reapist võtsime meie Phnom-Penhi sõiduks minivan´i aga uskuge mind, see ei olnud lõbus. Ca 8-9 tundi sõitu, vahepeal 100km/h ja vahepeal õhus.... Sisemaal soovitan võtta kindlasti basseiniga hotell. Triipkoodi soovitus reisi planeerimiseks peab paika ja meie saime seda omal nahal tunda, et tasub esialgu kohe AnkorWat külastus ette võtta, mis on tõsine katsumus, ja siis edasi juba puhkuse peale mõelda. Oleme igal reisil tutvunud huvitavate reisisellide, selle maa iseärasuste, vaatamisväärsustega. Eks igaüks otsib oma! Ja see pärast jääb arusaamatuks, et kuidas keegi võtab endale õiguse arvata kuhu minna ja kuhu mitte! Küll aga meie jäime Kambodza reisiga väga rahule ja veelkord täname Ailit ja "Cafe Amigo" millest sai meie staap. Ning suured tänud K & P mugava majutuse eest. Päikest kõigile!

Uuri Ream Beach Guesthouse see asub Shinoukvillest 15 km kaugusel ja on super mõnus. Soovitan seal kindlasti aja maha võtta, saab teha ka erinevaid matku ja paadi retkeid saartele.