trip-krainetrip-ukraine-dark
Kariibi mere saarte retk

Kas kellelgi on kogemusi või infot, kuivõrd toimib laevaühendus Kariibi mere erinevate väikesaarte vahel. Idee poolest võiks alustada Trinidadist ja reisida kuni Puerto Riconi, näiteks. Mõnede saarte vahel küll laevukesi liigub, aga täielikum ülevaade puudub. Kas oskab keegi ka hinnainfot lisada?

Laevaühendus on olemas kindlasti aga kuna see on niivõrd aeglane siis tavaelanikud ( valdavalt mustanahalised ) kasutavad ikkagi suht hästi toimivaid lennuühendusi. Eestlase jaoks on nendel saartel muidugi kõik kallis ( toit-elamine ) aga neid lennupileteid kannatas ikkagi osta. Olime neil saartel paari kuu jagu töömatkal.

Kariibimere saared- kõik mis kuuluvad Hollandi (no jah ka Prantsusmaa) alla- on kenad saared. Mõeldud just turistidele, et kena ja puhas. Teised mittekolooniad on vaesed saared. Ei usu, et sa peaksid muretsema traficu pärast. Inimesed sõbralikud ja on valmis raha eest kõigeks. Hotellidest saad kindlasti infot ja abi samuti. Jäin mõtlema, et kas oli Trinidad see, kus oli hästi vaesed ja mustad koos. Ei mäleta, anyway sealt ostsin jälle väga head original muusikat. Sant Martinist(Hollandi pool) ostsin telefoni, mida Eestisse kunagi ei jõudnudki- väga odavalt. Mäletan seal oli rannas baar, kus baarinaise ees klaaspurk kirjaga- give me pls tip-its going for my husband and 10kids... Kõik saared olid toredad, iga kord mõtlesin, et no see on parim kuni jõudsin järgmisele ja järgmisele -ehehe. Sinu trajektoor on muidu hea- need paremad maiuspalad on reisi lõpupoole. Panin googlesse Trinidad otsingusse, tahtsin pilte näha, et meenutada milline saar oli milline ja lõi siit selle reisimehe saidi igast saarest mõni pilt... http://www.galenfrysinger.com/caribbean.htm Head reisi sulle! PS! Kas seal mitte taifuun hiljuti yle ei käinud?

Heips,

Olen ka juba mõnda aega peas Kariibireisi mõlgtutanud, kuid otsust, kus alustada ja kuidas liikuda pole suutnud vastu võtta. Ideaalis oleks soov liikuda samamoodi nagu teemaalgataja Rein - saarelt saarele. Kas on keegi seda rada pidi käinud? Kummalt poolt oleks targem alustada ja kui suur võimalus on kõik saared läbi käia?

Vahepeal plaanisin kruiisikale tööle minna, pole seda päris maha matnud, kuid see jätaks siiski üpris vähe aega ja võimalus avastada veidi vaiksemaid ja väiksemaid kohti jääb ära...

Plaanin ise märtsikuu lõpus sinnapoole suunduda... On äkki keegi veel sel ajal minemas? Aja piirangut ei ole ja hea meelega jääksin mõneks ajaks... kui viisadega probleeme ei teki:)

Ka tahtsin minna, aga viimati Polüneesias kohatud kanadakas ütles, et tema on seal Kariibidel käinud mitu korda, kruiisitamas ja muidu niisama, aga tema arvamus oli, et kui oled üht neist saartest näinud, oled parktiliselt kõiki näinud. Tema lõpupoole enam laevast maha kobida ei viitsinud. Eks ta oli ka vanem meesterahvas, kes elu jooksul oma avastamisire rahuldanud. Kariibidel on kindlasti vahva.

Kindlalt on vaffa. Oleme käinud Barbadosel, St.Lucial, Puerto Ricol, St.Maartenil, Haitis (küll ainult Labadees), Tobagol, Antigual, St.Thomasel, Bahamal ja Bermudal. Loomulikult on neis käigis nii sarnasusi kui ka erinevusi. Kõige suuremateks sarnasusteks on ehk soe kliima ja see et pea kõik need saared on väikesed. Samas meeldivad elamused oleme saanud neilt kõigilt. Julgen kindlalt neid kõiki soovitada!

Tulin just tagasi kariibimere ja Bahama saarte kruisidelt ja julgen ka soovitada soojalt ! Minu teekond algas New York City st Manhattani kruisiterminaalist Norwegian Dawn laevaga peatusime järgmistel saartel St.Thomas, St.Kitts, Curacao, Aruba, Barbados( mis meeldis mulle enim, Crand Cayman, Jamaica( Ocho Rios) ja Mehhiko ( Cozumel, mis oli ka väga ilus)kruis lõppes Miamis. Teine kruis algas Miamist Royal Carribean laeval Majesty of Seas ja olime Nassaus ja CocoCay s Bahama saared ja siis Key West is, Florida ( Key West on ka muidugi täiesti elamus omettte ja nii erinev ja ilus)see reis lõppes nii nagu algaski Miamis. Muide Miamis oli mul vähemalt odavam minna kruisile, kui olla Miamis hotellis ja võtta rendiauto. Olen ka rahul, sest ühest päevast päris piisas gal saarel olemiseks ja ringi sõitmiseks-tegutsemiseks ja hea oli see, et alati oli ööseks kajut ju olemas, kus asju hoida, pesta ja magada. Samuti oli 24 h söök olemas uskumatus külluses nii, et igati kasulik. Avastage aga julgelt Kariibimere saari !

Kristiina palun seleta pisu enam seda Miamist kruiisi. Ma ei saa aru kas Sa läksid kruiisile autoga?Ja kas tormikartust ei olnud? Või mis ajal see reis toimus? TÄNUD

Vaata näiteks www.royalcaribbean.com või odavam variant www.carnival.com Mäletamist mööda oli carnival just see kus oli Puerto Ricolt algav ja lõppev kruiis ja selline, mis hõlmas kõige rohkem saari ja ei olnud ühtegi merel loksumise päeva. Enamusel, mis hakkab Miamist tuleb vähemalt üks päev merel, sest vahemaa saartele on pikem... Mõteksm on muidu valida East Carribean kruiisid, kuid maitse asi...

Väike parandus... East Caribbean...

Eks ta maitse asi ole. Kuid jah, sai teisi natuke nähtud ja enam tagasi ei tõmba. Rannad on ju kenad, kuid inimesed. On saari, kus valge naine üksi ringi liikuma ei peaks. Arhitektuuri kui sellist no pole. Söök pole samuti midagi erilist. Senor frogs igal nurgal ;) Tänu kruiisitajatele on palju mõttetut ja kallist kaupa, mida elu hinna eest üritatakse pähe määrida. Ja eriti jama on muidugi siis, kui mitu kruiisilaeva sadmas on, nii et 5000 ameeriklast koos sinuga mõnel pisikesel saarel tungleb.

Nii et tekib küsimus, miks sinna üldse minema peaks.

Aga see on tõsi, et kruiisid on tihti väga odavad! Nii et kui island-hopping plaanis, siis nii saab odavalt.

Olen ka uurinud lühidalt võimalikku laevaliiklust erinevate Kariibi saarte vahel peale kruiisilaevade, kuid omavahelisi ühendusi on nagu vähe. Ka lennukid liiguvad lühivaatluse järgi üksikute vahel ja on suht kallid Euroopa-Kariibid lennuga võrreldes. Kui keegi omab rohkemat infot, andke palun teada. Mind huvitaks kasvõi info Jamaica-Dominikaani vm. ühenduse kohta.

Air Jamaica lendab nii mönessegi paika. Ainult et teekond Jamaikalt Dominikaani käib sageli läbi moskva, ehk Ameerika kaudu. http://www.farecompare.com/flights/Santo_Domingo-SDQ/Montego_Bay-MBJ/market.html http://www.airjamaica.com/

Kas kellelgi on kogemusi Lõuna-Kariibi kruiisidega, ma pean silmas sellist kruiisi, mis algab kas Arubal või isla Margaritalt vms ja kus ei olegi USA viisat vaja?

Mina oskan soovitada Antiguat, mis oli täielik paradiis :)

Endal oleks plaan Arubale minna detsembri kesekel paariks nädalaks ja ei soovi mingite reisibüroode valmis pakette, vaid soetaks lennud ise. Suurem osa lendudest lähevad läbi USA. Seega esimene küsimus kuulub rubriiki, et kas selle jaoks peab siis eraldi USA viisa taotlema kui plaan ainult läbi USA lennata? Teine küsimus oleks, et kuidas koha peal reisida võimalik oleks? Nt. Arubalt Hollandi Antillidele/Bonairele või siis Venezuelasse? Kuna vahemaad pole meeletult üüratud siis kas mingi praam või mingi muu paat loksub saarte vahel tihedamini kui nädalas korra?

Tänud!

kas oled endiselt saartele minemas? endal plaan ainult kuubat ja jamaicat külastada. nagu mu sõber ütles, siis bahamal ja cancunis pole suurt midagi vaadata.

tuleb ainult marsruut paika panna. Kui Lõuna ja Kesk -Ameerikat tahad miksida Kariibidega, on kõige otstarbekam põhjalikult üle vaadata www.copaair.com , sellel on läbi Panama väga head ühendused.Samas kimavad saarte vahel igasugused väikelennukid, Puerto Ricolt saab pea igale poole ,Dominikaanist saab paljudesse kohtadesse jne. samas nende põristajate kohta internetist on raske infot hankida, sest nende liinid on paindlikud. Dominikaanist saab Santo Domingost praamiga Puerto Ricole . Samas saartevaheline laevaühendus on suht olematu. Ilmselt on põhjuseks ikkagi suhteliselt suured vahemaad ja liiga väike reisijate arv. ..kuid alati saad ju kruisilaeva peale ennast sokutada, kui laevaisu suur on. Algusega Miamist, Puerto Ricolt, La Romanast (Dominikaan ) jne.