Kas alaealine võib üksi välismaale minna?

Küsimus, kas alaealine (15-16) võib ametlikult viibida ja minna üksi välismaale? Nagu näiteks Inglismaale või Ameerikasse. Võib peab olema lennujaamas keegi vastas vms?

Alaealine vanuses 15-16 võib üksinda reisida küll. See, kas tal peab lennukis saatja olema, sõltub mõnevõrra lennufirmade tingimustest, näiteks Estonian Airil on piiriks 12 aastat: http://www.estonian-air.ee/laps_2_kuni_15. Seevastu 16aastane võib juba ise alaealise saatjaks olla. Euroopa Liidu sees (Inglismaa) ei tohiks alaealise liikumisel probleemi olla, samas on USA nõuded kindlasti karmimad. Soovitav on omada mõlema vanema allkirjastatud dokumenti, milles vanemad tõendavad, et lubavad sul üksi USAsse reisida. Igaks juhuks võiksid aga enne reisi täpsed nõuded USA saatkonnast järele uurida.

Tere. Reis Inglismaale 16-aastasena?

Tere. Mul on selline küsimus, et kas inglismaale saab lennata 16-aastaselt ilma täiskasvanuta? Ja kust saaks kõige odavamaid reise. Aitäh :)

Alaealiselt Euroopasse ?!

Mul on üks küsimus : Kui vanalt võivad 2 alaealist omapea välismaale minna , Euroopasse ? Sooviksin kindlaid vastuseid , kuna mul on sõbrannaga plaan suvel väike trip teha :)

Kallid lapsed.

Konsulteerige oma vanematega, ega ilma nende nõusolekuta minna niikuinii ei saa. Ja pealkiri võiks olla "Alaealisena Euroopasse". Reisimine on igas eas tore, aga ohud teie ealistele suured.

Kiire kõne USA saatkonda peaks vastused andma. Võimalik, et piisab mõlema vanema kirjalikust loast, kuid tark tegu on enne piletite, reisilubade jne ostmist saatkonnast uurida, kas see üldse võimalik on. Kui saatkonna arvates probleeme pole, tuleks uurida ka lennufirmalt, ega neil midagi selle vastu pole.

Tere, olen hetkel 17-aastane ja sooviksin lennata suveks Saksamaale. Minu peamine küsimus on, et kas lennufirmad lubavad mul üksi lennata või on mul vaja mingit ametlikku volikirja vanema allkirjaga? Samuti, kui toimub ümberristumisega lend, kas siis pean selle ümber istumise aja (11 tundi) istuma Riia lennujaamas?

  1. Alates 16. eluaastast ei pea.
  2. Ei pea. Võid vahepeal linnas käia.

Air Baltic? Passengers age 16 until 18 may travel alone if having passport. Notarized credentials are required in case travel is beyond Schengen area. http://www.airbaltic.com/public/travelling_with_children.html

Saksamaale saab ikka ka alaealisena minna ja mingeid probleeme ei peaks küll tekkima, üleüldiselt Euroopa piires ei tohiks probleeme olla. Aga tuttav, kes oli 17-aastane (ja tegelikult sai peale reisi paari kuu pärast 18-aastaseks) läks läbi Inglismaa Prantsusmaale ja Inglismaal küll uuriti, et miks ja kuhu ja kui kauaks läheb ning kas ta vanemad teavad, et ta läheb jne. Mingeid konkreetseid pabereid küll ei nõutud.

Okei, selge. Suured tänud kiire tagasiside eest!

On kellelgi kogemusi või oskate vastata - kui 17-aastane lendab üksi Portugali, siis kui probleemivaba (või probleemne?) on riiki sisenemine? Kas nõutakse kohapealse vastuvõtja olemasolu vmt?