Kas broneerida majutus Toskaanas?

Plaanis Juuli viimasel nädalal sõita Itaaliasse ja Toskaana piirkonnas ringi sõita.

Äkki keegi, kes käinud on saab veidi nõu anda! Küsimus on lihtne - kas broneerida majutus ette või mitte?

Ise eelistaks pigem teist varianti, saaks oma silmaga valida ning rohkem koha peal otsustada,et kus ööbida ja kus mitte. Samas hakkas mul paaris välismaa foorumis silma,et high seasonil pidi pea võimatu olema koha pealt ööbimist leida.

Tänud!

Kui sa soovid katuse all ööbida, siis minu kindel soovitus on elamine ikka ette broneerida. Kohapealt ei pruugi tõesti sobivat kohta kõrghooajal leida. Samuti on võimalik internetist konkreetse elamise kohta eelnevat infot koguda ega pea vette hüppama (väga) tundmatus kohas. Ise lähen ka juuli lõpus Itaaliasse, kuid Lombardiasse. Öömaja bronnisin Bergamo lähistele kenasse hotelli ja plaan siis sealt rendiautoga daytrip'e teha.

Tänud info eest! Juuni alguses käinud oskasid öelda,et majutuskohti oli meeletult palju, mille vahel valida.. aga võibolla tõesti siis polnud hooaeg veel peal. Aga arvatavasti siis bookime ka ööbimised ikka ära, ei taha taeva alla jäämisega riskida.

Juuni algus ei olegi veel hooaja tipp, aga juuli lõpust augusti lõpuni on küll, sest siis puhkavad itaallased ise ka (ja nad puhkavad kõik ühel ajal, eksole - kõige hullem on augusti esimene nädalavahetus, siis ei mahu füüsiliselt teedele ära). Toscana on lisaks veel täis välisturiste, sest see on üks kõige tuntumaid maakondi välismaal. Kokkuvõttes: broneeri.

Soovitan kindlasti broneerida, kui sa reisid perioodil juuli-august. Eriti hull on olukord augustis, isegi kämpingud on puupüsti täis. Kuna Toskaana on turistide seas on Itaalia üks populaarsemaid piirkondi, siis on seal ka hinnad veidi kõrgemad. Mujal piirkondades võib veel juuli esimeses pooles saada nn. viimase minuti pakkumisi. Parim keskkond ööbimiskohtade broneerimiseks on http://www.homelidays.com/. Parimad hinnad kohe kindlasti. Eriti soovitan maakohtasid (nn. agriturismo), kuid see eeldab auto olemasolu. Hotellid on Itaalias nigelad ja kallid, kvaliteedi-hinna suhe on üks hullemaid Euroopas. Olen ise 2 korda perega Itaalias käinud, ca. 3 nädalat korraga seal, nii et kui huvi on, võin lähemalt rääkida.

Soovitan seda keskkonda broneeringuks: http://www.holiday-rentals.co.uk/Italy/Tuscany/r308.htm

Läheme ise Toskaanasse juuni lõpus ja leidsime sealt üpris soodsalt maja.

Tegin ajavahemikus mai-juuni 2009 korraliku hinnavõrdluse ja sinu soovitatud leheküljel hinnatase on kõrgem ja valik poole väiksem. Mina pean heaks hinnaks, kui juunis saad basseiniga (mis on vägagi oluline palaval ajal) apartemendi 4'le inimesele 400 euroga nädal. Seda Toskaanas.

Kui kellelgi on plaanis külastada nii Firenzet kui Roomat, siis saan ma soovitada konkreetset peatuspaika nende kahe linna vahel, 6-7km kiirteest, suhteliselt Trasimeno järve lähedal. Toskaana kuulsaimad veinipiirkonnad on kohe teisel pool kiirteed, umbes 15km kaugusel. Tegemist on suure basseiniga 2-korruselise stiilse talumajaga, kus on suured korraliku köögiga apartemendid. Vaade on fantastiline ja perenaine veel fantastilisem. Juur- ja puuviljad on hinna sees, veini kohta seda ei öeldud, kuid nädala jooksul tarbitud ca. 10 liitri punase veini (mis oli üllatavalt hea) eest ei võetud sentigi. Samuti korraldasid nad ühel õhtul õhtusöögi maja kulul. http://www.homelidays.co.uk/castiglione-del-lago/apartment-flat-36017en1.htm Hmm... muide, nad on hindu tõstnud ca. 10-15% võrreldes eelmise aastaga.

Noh jah, olen sirvinud ka teisi samalaadseid keskkondi nagu homelidays jne ning ei julge küll öelda, et üks oleks teistest odavam või kallim. Kes otsib, see leiab. Ise saime kahepeale elukaaslasega korraliku maja koos rõdu ja terrassiga Codiponte külla 252£ nädal. Ei ütleks, et kallis.

Tänud soovituste eest! Seni olin otsinud saidilt: http://en.agriturismo.it/ Valikuid on tegelikult palju aga hinnatase on kohati väga kõrge ning minu üllatuseks on paljud kohad juba täis bookitud. Eriti keeruliseks teeb asja see,et me ei jää terveks nädalaks ning otsime ööbimist ainult 2-3ks ööks.

Aga jätkan otsinguid ning kui kellegil on veel häid kogemusi mõne villa/apartmentiga, siis soovitused on väga oodatud!

Kõik on suhteline. Kui sulle pole oluline bassein, siis hind on odavam. Samuti 2-ne apartment on 4-sest odavam. Minu jaoks personaalselt on bassein vajalik, sest peale päevast ringlemist 30-35 kraadises kuumuses on ikka überhea hüpata basseini. Dušš ei asenda seda eales. Kui sa varem pole selle probleemiga kokku puutunud, siis peale seda reisi sa mõistad mind. Samas, ma usun, et hinnavahe nende kahe portaali vahel ei pruugi enam nii suur olla, kuna inglise nael on rängalt kukkunud ja samas ei saa sihtturu jaoks märkimisväärselt hinda tõsta, kuna inglaste sissetulekud enda vääringus on samaks jäänud. Aasta tagasi oli vahe keskmiselt 1,3 kordne võrdväärsete pakkumiste korral. Muide, Codiponte piirkond on väga ilusa loodusega ja sealne köök on väga hea.

TEED: Itaalias, eriti mägipiirkondades hoiduge punktis A punkti B liikudes kohalikest teedest, eriti nendest, mille numbrikood on kolmekohaline. Viimastes on keskmine liikumiskiirus ca. 30km/h. Seega kui kaardilt vaadates on ühest kohast teise kitserada pidi 50km ja kiirteed pidi 100km, siis kasutage viimast. Kiirem ja uskuge mind, ka oluliselt ohutum. Oma viimase reisi ajal nägin ma kahte laipa ja need olid just nendel külateedel. RESTORAN: Söögiga on selge - proovige kõike, kuid Kesk- Ja Põhja-Itaalias proovige kindlasti vasikaliha. Nad teevad seda nimelt fantastiliselt hästi. Samas hoiduge restoranides softdrinkidest, jooge vett või veini. Näiteks lauavein, mis on seal erinevalt Eestist väga hea, on alati odavam kui Sprite, Fanta või Coca. 0,33l Fanta eest kooritakse teilt 3+ euri. Pastatoitu tellides veenduge, et teile serveeritakse värsket pastat. AUTOJUHTIMINE JOOGIS PEAGA: Ei kontrollita, kui te just peale keskööd ja väga ohtlikult ei sõida. Keskööst alates on politseinikud ja karabinjeerid väljas, kuid nad püüavad peamiselt purjus noori mopeedijuhte. TŠEKID: Igal pool antakse teile tšekid, isegi (sic!) turul, nii üllatav kui see ka ei ole. SHOPPING: Itaalias on palju gigantseid outletkeskusi (googeldage), seega, kui te kesklinnas ei näe parasjagu tühjendusmüüki minimaalselt -50% ja rohkem, siis säästke oma raha selliste keskuste jaoks. TOIDUPOES: Jälgige hindu! Väljanägemiselt samalaadse singi (näiteks) puhul võib hinnavahe kõikuda kuni 5x, sõltuvalt päritolu piirkonnast ja tootjast. see kehtib kõige, nii juust, värske pasta kui ka alko puhul. Supermarketite veiniosakonnas on alati hinnalandused kuni (max) -70%. Veini, mille 0,75 pudeli hind on alla 2 euri (tavahind), soovitan suhtuda tõsise eelarvamusega. KOHALIKUD: Erinevalt prantslastest ei feigi nad oma keeleoskusega - kui ei oska inglise keelt, siis ka tegelikult ei oska. Mis ei tähenda seda, et nad ei ürita sinuga suhelda ja/või sind aidata. Nad on hurmavad selles mõttes. Vähemalt Kesk- ja Põhja-Itaalias.

Teed - olenevalt, kas teie eesmärk on jõuda punktist A punkti B või tutvuda väikelinnakeste ja loodusega. Viimaseks on külateedel ja mägiteedel tiirutamine väga mugav lahendus (siis kui pole aega/võimalust mõnes kohakeses pikemalt peatuda).

Tšekkide kohta see märkus, et Itaalias on müüja seadusega kohustatud sulle tšekk andma ja sa pead seda teatud aja pärast poest väljumist/müüja juurest eemaldumist alles hoidma (suurjusjärgus 40 meetrit vms, täpselt ei mäleta). Praegu seda enam suurt ei kontrollita (pole aastaid näinud), aga teoreetiliselt, kui kedagi rahapesus või raamatupidamisvõltsimistes kahtlustatakse, siis võidakse seda teha küll. Siis saad sina ka trahvi, kui sul alles ei ole :) Seda lihtsalt selgituseks, kordan igaks juhuks üle, ma ei ole isegu kohanud kedagi, kes mäletaks, et ta viimase viie aasta jooksul sellist kontrolli oleks kohanud.

Kuni 0.2 promilli alkoholi on lubatud juhtimisel (üle 21 aastastele ja mittekutselistele juhtidele).

Mis puutub basseini, siis kõik on tõesti suhteline. Kui oled inimene, kellele puhkus=vesi, siis Itaalia kuumuses on tõesti parem olla rannaäärses paigas või basseini omada. Kui mitte (mina näiteks ei ole, eelmise suve poolteist kuud 40 kraadi ringis veetsin kordagi ujumaskäimata, sest mul ei tulnud pähe, et ma peaksin seda tegema), siis saab vabalt hakkama. Võib minna mägedesse jahedamat otsima ning puhtaks saab dušiall ikka. Aga arvestage, et juuli viimane nädal on eeldatavasti väga kuum.

Võtan vana teema üles ja küsin lisaks majutuse kohta, üldiselt olen ma üsna segaduses nüanssidega, mis ette tulevad- näiteks voodipesu, kas eeldatavalt see on hinna sees või mitte, et kui eraldi pole märgitud voodipesu hinna sees, siis tähendab see, et omad linad kaasa? Toscanas konditsioneer, nii paljudes kohtades seda ei ole, kas see on ikka hädavajalik, kui plaanis minna juuli lõpus? Koristamistasu, kas siis kui seda ei ole märgitud, et hinnas, tuleb see juurde maksta? Tagatisraha, paljudes kohtades on märgitud, et tuleb kohe maksta, kui ei ole märgitud, kas siis ei maksta seda? Midagi veel, millega arvestada?

Kylli28 - ära muretse nii palju! Oled Euroopas ja kellegile ei taheta liiga teha. Keegi ei sõida tänapäeval ringi oma voodilinade, seebi, tualettpaberi jmt või käterättidega. Koristus on loomulikult "maja" poolt, aga konditsioneeri ei ole mulle mõttesegi tulnud. See on ju loomulik lõunapool. Olen ise tänavu augusti ja veidi rohkem Toskaanas.

"Majutus" üldiselt - millest sa räägid? Eksisteerib kämpinguid, kus peab oma magamiskott olema, üldiselt kuskil mägedes ja nii. Puhkusemaja/korterit üürides ka ei pea muretsema. Üldiselt ma soovitaksin broneerides siiski kõik need küsimused üürileandjale esitada, siis saad kindlama ettekujutuse ka, kas tegemist on ausa ja mõistliku inimesega. Eriti, mis puutub tagatisraha ning koristamistasu. Aga kui teile midagi ette ei ütelda, siis pärast keelduge maksmast.

Juuli lõpp on väga kuum - kus Toscanas plaan olla on? Üleval Appenniinides on kohti, kus on siiski kenasti 20 kraadi ja konditsioneeri ei ole vaja, aga muidu tuleb arvestada 30-40 kraadiga ja pideva päiksega. Kuum peab meeldima, et seda nautida: ja puhkust võiks nautida.

Kui tänavust suve vaadata, siis päikesenälg on ilmselt nii suur, et kuuma ei pane tähelegi :) Vaatasin ikka kortereid jah ja seal on ikka väga paljudel juures kiri, et voodipesu hinna sees või siis voodipesu lisatasu eest (tasu suurust ei ole tavaliselt) ja siis on korterid, kus ei ole voodipesu kohta sõnagi. Muudes Euroopa riikides ei ole tulnud pähegi voodipesu pärast muretseda, see ainult Itaalia omapära, mille avastasin :) Esialgu on siiski korter broneeritud, kus on konditsioneer ja bassein, lisatasude kohta ei ole seal sõnagi.