Kas Indias saab lendude vahepeatuses maha minna?

Kas keegi on lennuki vahepeatuses maha hüpanud? Kas nii saab? Kas mu pilet kehtib ja maaleminekuload jne ?
Leidsin soodsa Goa lennu kus vahepeatuseks on Bangalore (10 tundi) ja mul just seal vaja maha minna ja sealt tagasi sõites vaja ka peale tulla. Muidu peaks sõitma Goasse, et sealt siis rongiga tagasi Bangalore loksuda.

Kui tegemist on lennuga, mis on ühel piletil, siis ümberistumise lennujaamas lahkudes tühistatakse kõik järgmised lennud. Seega kui Bangalore-Goa lennule ei ilmu, siis tühistatakse ka Goa-Bangalore-??? lennud.
Kui tegemist on odavlennufirmade või eraldi piletitega, siis on teine asi.

Ja veel mõtle pagasile. Kui on registreeritud pagas, siis see sõidab kindlasti Goasse.

Kui tegemist on lennuga, mis on ühel piletil, siis ümberistumise lennujaamas lahkudes tühistatakse kõik järgmised lennud. Seega kui Bangalore-Goa lennule ei ilmu, siis tühistatakse ka Goa-Bangalore-??? lennud.

Kui tegemist on odavlennufirmade või eraldi piletitega, siis on teine asi#

Ei tundu eriti loogiline? Kui sul on olemas voucher järgmisele siselennule, siis näitad selle lennujaama väravas ametnikule ette ning saad lennujaama sisse. Miks peaks järgmise lennu tühistama, kui inimesel on kahe lennu vahel 10 tundi aega??? Ma olen Indias mnitu korda käinud ja siselendudega jännanud, ning kordagi pole midagi sellist ette tulnud..

Mis voucherist Sa, Ave, räägid? Voucherid on pakettreisides, niisama lennates on piletid ja boarding passi´id. Ja jutt ei käi ka lennujaamast väljaminekust, vaid vähemalt ühe lennusegmendi vahelejätmisest. Valjas saab ikka muidugi käia.

Kui kõik lennud on ühel piletil ehk siis pilet on iseenesest X - Goa, ümberistumisega Bangalores, siis teoreetiliselt on võimalik teha nii, et Sa Bangalore-Goa lennule ei tule ja jääd Bangaloresse. Kuid seejuures pead arvestama, et sellega muutub tühiseks Su tagasisõidupilet. Sama, kui Sa ostad Euroopas pileti Tallinn - Pariis, vahemaandumisega Kopenhaagenis - ega siis Sind keegi sinna Pariisi enam ei oota, et sealt tagasi lennata saaks.

Miks see nii on? See on lennufirmade poliitika, et sageli on pikemad ja edasi-tagasi lennud kokkuvõttes odavamad kui mitmest üksiklendudest kokku pandud reisid. Samuti loevad lennujaamamaksud ehk siis kui nt vanemaandumislennujaamas on maks kõrge, siis ainult sinna lennates maksadki selle maksu nii saabudes kui lahkudes, kuid vahemaandumisel seda täisulatuses ei maksta (mingi osa makstakse raja jm kasutamise eest). Lennupilet on Sinu ja lennufirma vaheline veoleping, täitmaks lepingu tingimusi pead Sa lendama kokkulepitud kohta ja tingimustel, selle eest annab lennufirma omalt poolt lubatud teenuse, sh hinna.

Seega - KUI tegemist on ühe piletiga ja lend on X - Goa - X, vahemaandumisega Bangalores, siis Sa ei saa põhimõtteliselt lennu mingile osale suvaliselt ilmumata jätta nii, et see ei muudaks midagi. Jah, Sa võid lennujaamast välja minna, linna avastama minna jne. Aga lennu teisel segmendil pead kohal olema, muidu pilet tühistatakse.

Üks arutelu selle kohta on ka siin: http://trip.ee/node/70640

P.S. Ka pagasi osas on nii - Sa ei saa vahemaandumislennujaamas pagasi kätte (reeglina, migid läbirääkimised on seal võimalikud).

Aitäh vastajatele, oli abiks, pilet oleks ühe jutiga Helsingi, Amsterdam, Mumbai, Bangalore, Goa.
eks ma pean siis vahepeatuse ajal korraks kodus käima, siis Goasse ujuma ja rongiga tagasi Bangalore.
Eh, tundub jabur. Saaks no kohvrigi siis Bangalore jätta.

Võiksid siiski Helsingis kotti sisse andes paluda võimalust see Bangalores korraks välja võtta, mis iganes põhjusel siis. Ntks kingitused Bangalores elavatele sõpradele vms. Mul on see paaril korral õnnestunud, küll läbi raskuste. Kui ei lubata, siis palu võimalust ülemusega rääkida, kui ülemus on inimlik, siis võib juhtuda, et õnnestub.

Ma räägin sellest, et kui bronnid kohaliku lennu, siis tuleks bronni kinnitus välja printida. Indias ei saa lennujaama uksest sissegi kui sul välja prinditud paberit pole. Passi tahavad ka näha. Ei ole nii, et lihtsalt jalutad uksest sisse ja kohe passiga check inni.

Ma sain aru ikka, et küsijal on kahe lennu vahel 10 tundi, ning soovib vahepeal maha minna. What ever.

Jah, viimane vahepeatus on minu reisi tegelikus sihtpunktis Bangalores. Seal peaksin siis lennuväljal passima 10 tundi, et sõita lõpppunkti Goasse kust tagasi Bangalore.
Mh, milline bronni kinnitus on vaja välja printida?
Ma niikuinii prindin edasi-tagasi pileti välja?
Ühesönaga, pean koha peal lennuväljal küsima ja pusima.

Ühesõnaga, sul on vaja midagi lennujaama uksest sisse saamiseks ametnikule ettenäitamiseks. Kus oleks peal sinu nimi ja lennu andmed. Bronni kinnitus, mis on sulle meilile saadetud või e-pilet netist välja prinditud vms. Nad vist kardavad seal nii hullult terroriste, et iga mats ikka lennujaama sisse ei kõnni, kui pole pabereid ette näidata.

Kuna sul on Helsingist peale kõik pardakaardid juba käes, siis pole sul lisaks neile enam midagi vaja. Ave mõeldud bronni kinnitust on vaja ainult siis kui ostad oma siselennud eraldi jne.

Helsingis võid paluda pagas saata Bangaloresse. Ise prooviks rääkida seda, et Bangalores 10 tundi lendudel vahet ja tahaks riideid vahetada peale pikki lende jms. Äkki õnnestub ära rääkida. Siis võid kohvri koju ära viia ja käed taskus Goasse lennata.

Tagasitulles pead mudugi kogu pagasiga Goasse minema, et sealt lendu alustada.