Kas jõuab ümberistuda Amsterdamis ?

KLM ja TACA Airlines 14.NOV Tallinn - Amsterdam 07.00 08.45 14.NOV Amsterdam - Lima 10.15 17.20

14.NOV Lima - Santa Cruz 21.30 01.05(15.NOV) 14.DEC Santa Cruz - Lima 07.05 09.40 14.DEC Lima - Amsterdam 19.20 13.50(15.DEC) 15.DEC Amsterdam - Tallinn 20.30 23.55

Reisikorraldaja väitis et jõuab, mis teie sellest arvate kas liiga riskantne, ootan huviga kommentaare.

Reisikorraldaja-- Osadel lendudel jääb Amsterdamis ümberistumiseks aega alla 50 minuti ja siiani on kõik jõudnud. Kõik lennupileti prinditakse välja Amsterdamis ja saadetakse kulleriga Eestisse.

Jõuad isegi siis kui transfer check-in vaja teha. Kui Tallinnas tehakse kõik lõpuni siis jääb aega ülegi. Teine asi on pagasiga, aga seal ei ole vist ainult aja probleem. Kui neil vähe aega siis ei jõua ümber tõsta ja kui liiga palju aega siis nad suudavad selle lihtsalt ära kaotada. Endal on kõik viimased korrad (seda viimase aasta jooksul umbes 6-st 4) Amsterdamis toppama jäänud (õnneks mitte jäädavalt, kõigest 1-3 päeva hiljem saabunud - ja seda Euroopa sisestel lendudel). Nii, et oleks mõistlik üks paar vahetus riideid käsipagasisse panna :-)

on kellegil veel sellise asjaga kogemusi, pagasiga võib jah jama tekkida

aga kuskohas selle lennuplaani puhul alla 50 minuti jääb? lúhim connection amsterdamis on ju 1,5 tundi?

T6epoolest, parem pane jah igaks juuks yks paar riideid kasipagasisse, ma ei oska muud 8elda, kui et isiklikult olen v6tnud pikema ajavahega jargmise lennu, sest ikkagi vaga pikk maa lennata ja narv niikuinii sees ja tahaks ikka, et pagas samuti reisijaga yhes tempos lendaks. Kuigi ausalt 8elda ei ole see mingi garantii, vist hea tahtede seis soosib reisimist, pagas v6ib kaduma mina ka 45 minutilisel reisil(kogemus olemas). Aga millise kompaniiga lendad Tallinnast Amsterdami, kui EA, siis ole valmis hilinemisteks....

ja arvesta et check-in l6peb enne lennu algust jupike varem + igasugused muud tegurid(turvakontroll jne)...siin foorumis just asja keegi kysis 45-minutilise vahe kohta Berliinis...

Lendasin Tallinnast Bukaresti ümberistumisega Amsterdamis, kahe lennu vahel oli 50 minutit. Lennuk Tallinnast jäi hiljaks kuna kolm meest ei saanud õigel ajal baarist tulema ja lennuk ootas neid. Lennukil oli tugev vastutuul ning kui Amsterdamis lennuk alustas maandumist siis algas Bukaresti lennukile pardale minek. Minu õnn oli see, et kõik check in tehti ära Tallinnas, mul oli ainult käsipagas ning väledad jalad. Tegemist siis KLMiga.

Kui lennud toimuvad graafikukohaselt ja pikki järjekordi ei ole, peaks jõudma. Isegi kui pagas tuleb vahepeal välja võtta. Aga väga palju sõltub, kas lennud on samal piletil või tegemist eraldi piletitega. Sest kui näiteks Tallinn-Amsterdam vahele on ostetud eraldi pilet ja see lend hilineb või jääb ära, vastutab lennufirma ainult su Amsterdamini toimetamise eest. Eraldi piletil jätkuühenduse eest puudub lennufirmal absoluutselt igasugune vastutus - see on 100% sinu risk. Kui lennust maha jääd, ostad kohapealt kalli hinna eest uue pileti.

Veelkord - kui lennud on samal piletil, pole probleemi. Eraldi piletite puhul soovitaks pigem Amsterdami päev varem sõita ja seal ööbida.

jõuad. Olen ise seal palju rännanud (lennujaamas siis) ning võin öelda, et jõuad. Tuleb ainult teravmeelne olla ja jalgadele natuke valu anda. That`s it :) So, good luck!

Olen ka ise Amsterdamis jätkulennust maha jäänud, kuna KLMi lend hilines ning vahepeal oli millegipärast ikkagi vaja lisacheck-in (ilma pagasita) teha. Aega aga oli u. 1h 10 min. Aga see ei pruugi muidugi nii juhtuda. Peamine süü minu puhul oli vahepealsel check-inil transiittsoonis. Aga Amsterdamis on sul tõepoolest aega ju 1,5 h. Normaalolukorras peaks iga valemiga jõudma.

Ise jätan alati vähemalt 1,5 tundi - kogemusi on hilinemistega (tihti hilineb väljalend Tallinnast - eriti nüüd kui lennujaama ümberehitatakse). Ise veel jõuab aga see on jama, kui pagas millalgi järgmisel päeval või hiljem kohale jõuab... Eks see on mõneti alati vedamise asi.

Sama skeemiga lend sai mõned nädalad tagasi järele proovitud ja Amsterdamis mingeid probleeme ei tekkinud, jäi veel isegi aega tax frees ringi vaadata. Mõlemad lennud TLL-AMS ja AMS-LIM olid küll täpselt graafikus. Tallinnas tehti check-in kuni Limani.

Kuidas sai KLM sulle Tallinnast TACA Airlines'ile AMS-LIM lennule check-ini teha?

Kogemused puuduvad, just väga väikese ümberistumise aja pärast sai võetud öö Amsterdamis - kas sellisel juhul pead oma pagasi kaasa vedama sinna Amsterdami hotelli või läheb pagas automaatselt järgmisele lennule?

Plaanis Bangkoki sõita, aga kas 1:15h jääb väheseks, et ümber istuda?

Väljumine 18:05 Tallinn, Estonia - Lennart Meri Saabumine: 19:30 Amsterdam, Netherlands - Schiphol

äljumine 20:45 Amsterdam, Netherlands - Schiphol Saabumine: 13:10 +1 päev(a) Bangkok, Thailand - Suvarnabhumi International

Kui on sama pileti peal, siis võib selle riski võtta. Ise olen umbes 15 minutiga jooksnud internationalist schengenisse (s.h ka passikontroll jms formaalsused). Kogu üritus meenutas hullu maratoni ja lennukist jäin ikkagi maha.

Estonian airi kodukalt (KLM) plaanis lennud võtta ehk siis peaksid olema ühe pileti peal.

Üks pilet garanteerib selle, et kui maha jään, siis pannakse järgmise lennu peale? :)

Ise eriti rabeleda ei viitsiks. Praeguste piletite hinnad on 800.-. Läbi Moskva saaks 650.- eest, aga peaks jätkulendu ootama 10h. Peab vist veel variante kaaluma. Reisida tahaks veebruari lõpust alates ~1-2 kuud.

Pannakse järgmise lennu peale, kuhu provvad lennujaamas sulle koha leiavad. Ise passisin 12 h Amsterdamis, aga koju ikkagi sain. Lisaks sain 10 eur toidutsheki ja veel miskeid pabereid kompenseerimaks seda jura.

Mina ei riskiks Schipholis 1:15 Schengenist välja lennata. Pagas võib hiljaks jääda ja pika-maa lendudel lõpeb lennukile pealeminek alati vähemalt nii pool tundi enne välja lendu. Muidugi on võimalik ka hilisem boarding´u alustamine lennufirma poolt või võivad sind oodata vm, aga siiski oleks tegemist kindlasti jooksmise ja närveerimsiega. Schiphol on suur lennujaam, AMS-BKK lendab minu teada Boeing 747, seega kogu see üritus võtab aega.

Viimane pikamaalend novembris Frankfurdist Caracasesse Lufthansaga. Terminalivahetus + passikontroll + pardaleminek kokku ca tund.

AMS-st Hong Kongi lennates 2010.a talvel kontrolliti AMS lennujaamas juba pardaleminekul väravas käsipagasit.

Pagasit ei pea ju vahepeal välja võtma. See, kas pagas ka järgmise lennu peale jõuab, on muidugi riskantne.

@ Hea Kuri

Ma räägin käsipagasist. Kontrolliti käsipagasit. Tavaline pagas oli minulgi ilusti juba Tallinnas ära antud :)

Kokkuvõttes võib lihtsalt juhtuda, et planeeritud kiire BKKsse jõudmine venib oluliselt pikemaks, sest 1:15 suures lennujaamas suure lennuki peale jõudmiseks ja Schrngenist välja lendamiseks on ikkagi kolevähe minu arvates. Endal pole seni üheski lennujaamas see protseduur minu mäletamist mööda alla tunni aja võtnud.

Lisa sinna juurde veel aja, mis kulub lennuki maandumisest kuni selle hetkeni kui reaalselt maal oled ja saad õigesse väravasse / terminali / departure hall´i.