Kas laevaga saab Ühendriikidesse?

Võib-olla oskab keegi öelda, kas Prantsusmaalt, Hispaaniast, Portugalist või Itaaliast sõidavad reisilaevad USA poole? Seni olen otsinud ja paistab, et Ühendriikidesse on ainult lennukiga võimalus pääseda..

Põhimõtteliselt on ju võimalik. Kruiisilaevaga. Atlandiületuskruiisid väljuvad mõned korrad aastas ja reis kestab umbes nädala jagu. Ühe suuna hinnanumber muidugi 10-20 korda kallim kui odavaimatel edasi-tagasi lennupiletitel. Aga lennuki First Classiga võrreldes võib täitsa kaaluda. Toitlustamine ja enamik tegevusi pardal on hinna sees.

No mingil aastal sõitis mu mees ikka mitu korda kuus seda vahet. Nii et täitsa võimalik. Aga kui ilmad on tormised, siis kõigutab veel mandrilgi kaua. Eemalt jääb mulje, et oled vähe purjus. http://www.cruisecal.com/portal/ tšeki ise

näiteks laev nimega Artemis väljub Fort Lauderdale'st Floridast homme, 26.02. 6.03 on laev Madeiral ja 10.03 Southamptonis Londonis. 16.-22.04 saab sõita New Yorgist Queen Mary 2-ga Londonisse. Laevu on palju ja sihtkohti samuti. Ups, sa tahtsid lõuna poolt ja teistpidi... Tundub et Lõuna-Euroopast saab kerge vaevaga sõita Tenerifele ja Madeirale. Seal võid ju laeva vahetada.

Kaubalaevadel on võimalik jõuda, ilma naljata. Kaubalaevadel on osadel olemas üksikuid reisijate kohti, kui mugavad ja mis tingimustel, ei oska öelda. Kunagi tudengiga kutsuti mind Brasiiliasse konverentsile, olid vaesed ajad ja uurisime võimalusi sinna kohale jõuda. Tol ajal leidsime Eesti Merelaevanduse, kes pakkus 6 dollarit päev kohale viimist. Oleksime saanud kahese kajuti. Sõidu aeg oleks olnud umbes kolm nädalat ehk siis ca 120-130 dollarit oleks olnud kulu. Aga sõit jäi mul kahjuks ära, kuna kutse ühele meist saabus ja mulle mitte. Tollal oli Eestis ka ainult 6 fax-i :) ja post käis vist veel läbi Moskva.

Eks see 120-130 dollarit oli ikka mitu head kuupalka ka sellel ajal. Ise sai krooni algusajal Merelaevanduse abil mitu korda Euroopas käidud, piletid olid ca. 600-1200.- eek-i ots. Hea alternatiiv, kuna lennupiletid olid nii 3000-4000 EEK-i ots. Vedas kui sai veel kuhugi Prantsuse laevale, sõid nagu 4 korda päevas restoranis. Praegu see laevateema enam vast nii aktuaalne pole kuna lennuk on hetkel ikka tunduvalt odavam ja palju kiiremini saab kohale ka. Eriti just pikkade otsade puhul.