Kas on häid nõuandeid Horvaatiasse minekuks?

Tere, plaan juuni alguses Horvaatiasse minna. Esialgu tundub mõistlik sinna lennata,et kohapealset aega võimalikult palju jääks.. sealt edasi omalkäel seljakotiga pisut ringi rännata (juttude põhjal on turvaline maa?)või üks mõte liigub veel peas, et jääda kuhugi paikseks ja sealt siis päevaseid rännakuid ette võtta. Tahaks võimalikult palju näha ja väikese raha eest - nagu ikka :D Kas on konkreetseid nõuandeid kes on samamoodi rännanud? Plaan ca 10- 14 päeva seal olla. Kas Rijeka või Split...Kas matkaradadega on häid soovitusi? Tänud ette!

Kui soovid valida siis minu soovitus on igatahes Rijeka. Split oli linnana selline suuremat sorti lasnamäe. Ei jätnud väga head muljet. RIjeka oli linnana sümpaatsem. Aga need on pigem suurlinnad. Mina isiklikult eelistan mõnda pisemat kaluriküla.

Kui kavatsed lennata, siis Rijeka lennujaam asub Krk'i saarel, mis on ilus koht. Split'i lennujaam (Kaštela) asub Trogir'i linna külje all. Trogir on samuti kena linn. Kuna kavatsed minna juuni alguses, siis on Split kindlam valik (Rijekast ca 400 km lõuna pool). Horvaatias on "metsik" kämpamine seadusega keelatud ja selle eest on ka eestlased seal trahvi saanud (ja mitte vähe)! Kämpade kohta on siin foorumis soovitusi piisavalt.

Päikest ja avastamise rõõmu!

Mina käisin möödunud suvel Horvaatias, lennukiga Splitti ja nädal rendiautoga siia-sinna. Ütleksin, et Horvaatia ei ole enam odav:) kui tahad odavalt reisida, mine Bosnia Hertsegoviinasse.

Olime Zadaris ja sai ka Splitis käidud. Kämpimiseks on täitsa kohad olemas, hindu kahjuks ei tea, olime hotellis. Kuid teel Spliti poole nägime mitmeid kenasid kohti mere ääres, kus olid kämpimissildid väljas. Meie hotelli juures oli ka aiaga piiratud camp ja tundus, et need olid seal rahul, meri umbes sada meetrit ja pesemiskoht ka kenasti olemas+ wc.Splitis ühest päevast piisab, kes vajab ööelu, siis võiks hommikuni,kuid on teisi väga kenasid kohti. Me ei kasutanud kiirteid. Ranniku äärest sõites näeb rohkem. Hinnad on tõesti sarnased meil olevaga, kuid mõnus maa siiski, igal juhul läheks veel.

Gaya kas mäletad palju ööbimised hotellis maksid. Kas hotellid olid ette broneeritud või otsisid kohapealt?

Ka käisin möödunud suvel Horvaatias, lennukiga Splitti. Peatuskoht oli Split. Paar päeva läks sellega tutvumiseks ja teistel päeval sõitsime kohalike bussidega erivenatesse linnadesse. Ka pean ütlema, et Horvaatia ei tundunud kuidagi odav maa. Muidugi väga ilus loodus, aga vist teine kord siia ei läheks

Kaks viimast Oktoobrit oleme perega Splitis suve pikendamas käinud ja seal nädala kohapeal olnud, rentisime kesklinnas korterit perele 50 eur öö ja kahele inimesele 40 eur öö (kõik vajalik korteris olemas linadest kohvimasina ja mahlapressini). Perekorteri pildid (hästi suur ja hubane katusealune) on lisatud lingi 11-13 real asuvatel piltidel ja 2 inimese korteri omad altpoolt loendades 6-8 real (kontaktmeil Ivana Jelavi )

http://www.online-tur.com/?hotelid=291396

Eelmisel aastal olime ka osa ajast Unesco pärandi piirkonda jäävas majas, Captain apartmenti ühes korteris:

http://www.booking.com/hotel/hr/captain-s-apartments.et.html?aid=333369;label=captain-s-apartments-jR8FXfEWHeYlgauAo_ZTeAS23925766768;sid=e1870aa9e274050e44a0c9eb03d83fe6;dcid=1;ucfs=1;srfid=e9bf2d0c4a255d1eca9b861b54170adcc36c437bX1;highlight_room=

AirBaltic hakkab lendama suveperioodil kord nädalas - teisipäeval Riiast Dubrovnikusse. Kui tahtmine, siis variant, et ühe lennufirmaga ühte linna ja tagasi hoopis teisest linnast ja teise lennufirmaga.