Kas pean maksma tollimaksu Macbookide pealt Eestisse toomiskes?

Ostisin endale ja sõbrale Macbookid.Mul on soov tuua need Kanadast Eestisse. Kas pean maksma ka mingisugust tollimaksu ja kui paljuu, sel juhul? Kas saan võtta mõlemad sülearvtid käsipagasina lennukisse?

Peaksid Euroopia piiril deklareerima, maksta tuleb 18% käibemaks ja sõltuvalt esemest ligikaudu 3.5% tollimaks.

Kui sa ütled, et mõlemad masinad on su isiklikud, siis see läheb tavaliselt läbi ja midagi maksma ei pea. Samas, kui üksi oled kahe tutika MacBookiga, siis võib sul olla raske veenda tolliametnikke, et mõlemad su isiklikud on :) Aga proovida võid kindlasti. Saad vähemalt ehk ühegi ELi nii, et selle pealt ei maksa.

Uue kauba importimisel v6i myygiks toomisel tuleb jah k2ibe- ja tollimaksu maksta, oma asjade vedamisel mitte.

Et tolliametnikke veenda, et need ikka enda omad ja kasutatud on, v6ib n2iteks iseennast koera/lapse/kaasaga taustapildiks panna, desktopile igasugu suvalisi pilte ja faile kuhjata, laptopi peale n6rga liimiga kleepse panna, jne. V6id ka 8elda, et yks on t88masin ja teine isiklik, ja firma ei luba oma asju t88masinas ajada :)

Ütleme siis niimoodi. Kui Sa oma Macbooke just suure läbipaistva kilekotiga tollimeeste juurest läbi lohistada ei plaani on võimalus, et keegi Sinu asjade vastu huvi tunneb ikka kaduvväike. Võta nad ainult karpidest välja, viimane kord Torontos kästi mul näiteks arvuti sisse lülitada. Muidu ei hooli keegi, mitu arvutit Sul kotis on..

Kui palju sa 1 MacBooki eest maksid? Kui palju mälu on?

Aga, kui vahele jääd siis pead tollimaksu mõlemalt maksma.

Aga kas keegi trahvi ka on saanud? Lubatakse kuni 18000 trahviks ju.

Võin öelda, et tuttava tuttav võeti Eesti piiril maha - tal oli paar MacBook Airi ja paar iPhonet.
Esiteks see kaup arestiti, teiseks pidi maksma käibekat ning sai veel ka väärteomenetluse (e trahvi) kaela. Jama rohkem kui rubla eest.
Võid ju ühe lapaka käsipagasisse panna ja teise kotti. Või leia mõni reisikaaslane, kes teise endale võtaks tolli läbimise ajaks.