Keenia vaktsiinid

Teadjad ja käijad, mis vaktsiinid võiks Keenia reisiks tehtud olla? Mis kogemus on malaaria tablettidega?

Tänud

1
2
2
0

Kollapalavik ja A hepatiit

0
0

Mõned aastad tagasi sai käidud. Sõime ka malaaria tablette. Osad seltskonnast väitsid, et need tabletid tekitasid väsinud tunde. Minul isiklikult lõi välja tõsine gastriit, mida ei oska ka millegi muu süüks ajada. Rohkem elus pole sellist asja kogenud.

0
0

Kõhutüüfus ja kollapalavik võiks kindlasti tehtud olla.

Malaaria tablettidega on nii nagu on, viimane reis kui nüüd võtsin õnneks enam kõhuga probleeme polnud, aga väga elavad unenäod siiski. Viimase paki jätsin võtmata, kuna sääski lihtsalt oli väga vähe. Tagantjärele 2x targemana vihmaperioodivälisel ajal ei vaevuks enam võtma üldse.

0
0

Tänud jagamast. Eespool mainitud lingist olen teadlik. A hepatiidi osas kahtlen. Avastasin, et enamus riigid, mida olen külastanud soovitavad seda aga vaktsiin tegemata.

0
0

Tere,

Ise lendame nüüd Tansaaniasse ja tegime nii, et läksime meie Tallinna nakkuskliiniku polikliinikusse konsultatsioonile. Väga soovitan. Asjalik jutt, mis on kohustuslik, mis ei ole (Tansaania puhul ei olegi midagi kohustuslikku) ja arst küll ei võtnud niisugust seiskohta, et igaks juhuks tee süsti. Rääkis, kuidas need haigused levivad ja kuidas saad ennast kaitsta. Lisaks meil oli juttu malaaria tablettidest ja ta tõesti mainis, et on erinevad ja üks tõesti on selline, mille üle kurdeti palju...ja siis saime ka infot, millist maskiito spreit oleks tarvis kaasa võtta jne. 1h lendas märkamatult :)

Googeldades vaktsiinide teemal minu aju jooksis kokku, mis on soovitatav ja mis on kohustuslik ja ma isiklikult ei saanud kohe mitte midagi aru :)

0
0

Reisinud palju Aafrikas ka Keenias. Mitteyhtegi vaktsiini pole vötnud ja tablette ka mitte. Täiesti mötetu jama

1
12

Kollapalaviku vaktsiinita Keeniasse ei saa.

0
1

Enam ei pakuta nakkuskliinikus konsultatsiooni ja kollapalaviku vaktsiini saab ilma arsti külastamata. Eestist Keeniasse minnes ei ole kollapalaviku vaktsiin kohustuslik.

1
0

Ups, mäletasin tõesti valesti. Sisenesin Keeniasse Ugandast, siis nõuti serti. Euroopast minnes pole tõesti vaja.

1
0

Hea on selles mõttes see kollapalaviku vaktsiin ära teha, et on eluks ajaks olemas.

Mingi periood oli pikalt vaktsiinidefitsiit, niiet kui praegu kollapalaviku ja kõhutüüfuse omad olemas, siis soovitaks ära teha. Samuti hea, kui on 2 A-hepatiidi sutsu tehtud - samuti eluaegne kaitse olemas.

Samuti difteeria+teetanus võiks teha, see kõigest 3 euri vmt.

3
0

@KB minu konsultatsioon nakkuskliinikus toimus 10.10.2022 nii et minu meelest kõik toimib.

1
0

Helistasin eile, et aega panna ja öeldi et ei pakuta enam.

0
0

Aitäh kõigile !

0
0

Reisimeditsiini konsultatsioone saab mujalt ka, Terviseameti lehelt näen, et vähemalt 8 kohta pakub konsultatsioone. Ilmselt on mingi möödarääkimine tekkinud.

Google on küll kõikvõimas, aga ma siiski usaldaksin spetsialiste rohkem kui keskmist arvamust või kõvemini seisukohti jagajaid.

Ma oleksin ettevaatlik seisukohtade suhtes, mis ütlevad, et Eestist otsetulija käest kollapalaviku vastu vaktsineerimist ei nõuta. Minu käest näiteks on Nairobi lennujaamas ära lennates küsitud. Muidugi võid tõestada ja oodata, aga kui see rikub ära mitu tundi või päeva, siis on kehvasti. Peale selle on kollapalaviku vastu vaktsineerimine tegevus, mida vähegi rohkem reisimist armastav inimene oma elus pidevalt kokku puutub. Kord tehtuna, on see mure lahendatud.

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased