trip-krainetrip-ukraine-dark
Keeniast Tansaaniasse?

Tere,

Kuidas soovitate sõita Nairobist Dar Es Salaami, bussiga? rongiga?

Ettetänades, Greete

Nairobist rongiga Mombasasse, sealt edasi bussiga Dar Es Salaami? Mäletamist mööda oli pikk sõit.

...Nairobist saad bussiga otse ka Dar‘i, läbi Arusha. Scandinavian Bus Lines Tanzania, 17000 Tsh, ööpäevane reis. Lennukiga umbes paarkümmend korda kallim, läbi Mombasa pole küll mõtet sõita, see teeb üks öö rongiga + 10 tundi bussiga. Good luck!

Ja siis ostan piirilt Keenia viisa ja Dar'i jõudes Tansaania oma ?

Tansaania viisa ostad Sa ikka piirilt - sõltuvalt sellest, kuidas lähed. Kui lennukiga, siis tõesti Dar´i lennujaamas. Kui bussiga, siis piiriületuspunktis.

Minu meelest muretum on teha viisad ette ära. Siis on erinevate "üllatuste" tõenäosus väiksem.

Võtad lennupileti Nairobisse ja saad sealt piirilt kohe viisa Keeniasse. Eelnevalt soovitan võtta ühendust Nairobis asetseval meiliaadressil maweu_2005@yahoo.com ja küsi Patrickut. Sulle antakse asjalikku nõu, kuidas oleks kõige otstarbekam tegutseda. Võid öelda, et Leelo soovitas. Tee seda kohe siit Tallinnast - see ei ole keeruline. Edu sulle!

Sain õnneks piletid vahetatud, nii et lendan otse Dar'i. Olen hetkel Taanis ja lähen siit ja viisa pidi saama piirilt. Või soovitaksite ikka teha enne midagi ära?

Aiäth, G.

Söö, palveta, armasta. Mis muud ikka teha...

Hei, teab ehk keegi hea nõu anda, kas Masai Mara'st otse ka kuidagi Tansaaniasse saab minna, ilma, et Nairobisse tagasi peaks sõitma? Eesmärk on Kilimanjarosse jõuda, kuid otseselt ei ole vahet, kaua see aega võtab. Kuna Serengeti tee peale jääb, ei teeks paha ka sealt läbi hüpata, aga Serengeti eesmärk omaette ei ole. Rendiautot pole plaanis võtta, et pigem küsimus, kas sel suunal bussid liiguvad? Või oleks mõistlik ikkagi Nairobisse tagasi minna pärast Masai Marat ja siis lend Kilisse? Tänud!

Lühike vastus on, et ei saa. Piiriületuspunkti Maasai Mara ja Serengeti vahele ei tule. Lennata Nairobist tõesti saab, aga ma ei tea, kas sellel mingit mõtet on. Nairobist Arushasse sõidab bussiga 6 h. Kui arvestada Nairobi lennujaama minemise, seal ootamise, lendamise ja Tansaanias majutusse jõudmise aeg kokku, saad ka nii 6 tundi.

Aitäh, Veigo! Tundub, et bussisõit it is :)