Kergpaigaldatav telk

Tere

Hiljutisel reisil oli seltskonna ühel liikmel hästi kergesti paigaldatav telk - puudusid eraldi vaiad, kogu struktuur oli sisemise telgiriide küljes ning kaared moodustusid kolmest üksteise sisse kinnituvast lülist koosnevatest "vaiadest", mis telgi tipus kokku saavad. Natukene ämbliku moodi. Kõige peale kinnitub katteriie.

Sellise telgi ülespanek oli väga lihtne ja kiire, kaalult ja suuruselt (kokkupandult) oli telk väga mõistlik.

Paraku ei olnud telgil tootja nime ning omanik ei osanud ise ka midagi täpsustavat öelda.

Kas keegi on sellist telki meil müügil näinud või oskab öelda, kelle toodanguga tegu?

Omalgi selline olemas. Sellist telki müüdi kunagi Hobby Hallis, maksis mingi ~1800eeku. Kust sellist praegu saada ei oska öelda.

selliseid telke on olnud hobby hallys müügil. endal see juba ca 5 aastat. firmat kahjuks küll öelda ei oska. paigaldamine on imelihtne- võtab aega ca paar minutit. jalgrattaga matkamisel väga mõnus ja praktiline. kui ostad, siis vali kindlasti päikest peegeldava kattega!

Noh, kui vaja eriti kiirelt üles saada, siis on olemas need nn. "sekunditelgid" http://cgi.ebay.de/Sekundenzelt-selbstaufbauendes-Zelt-Quicktent-Blau_W0QQitemZ330154403195QQihZ014QQcategoryZ77571QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem . Ilmselt küll üsna kipakas, soovitada ei julge, aga samas odav. Seal veel erinevaid variante.

Selline telk on Jysk-is täitsa müügil maksab 449 EEK-i

hobby hally telgil ei ole midagi ühist "sekunditelgiga". see käib lahti umbes nagu vihmavari ja ei ole sugugi kipakas. on väga hästi vastu pidanud vihma ja suure tuulega. maksis ta tõesti vist ca 1800.-

Jah, kulla fänn, ma teen telkidel isegi päris hästi vahet. Oli lihtsalt üks idee, kui vaja mitte eriti ilmastikukindlat telki. Anna andeks, aga need kergestipüstitatavad "ämbliktelgid" loeksin ma siiski ka kipakate kilda. Aga tõenäoliselt on meil telkidele lihtsalt erinevad nõudmised.

Lisaks olen ma kohe nii lahke inimene, et aitan kaaskodanikku, kes pole osanud oma veebilehitseja aadressireale "hobby hall" tippida. Palun: http://www.hobbyhall.ee/product_view.asp?productid=6464&uid=MK62FKDE97FU9N8KNGXJVFWP47Q8FBA6

See antud lingil olev telk pole siiski seesama, millest mina ennist rääkisin. Antud lingil olev telk on veidi "kipakam" kui minu Hobby Halli telk. Samas on hind ka odavam selle võrra.

sorry jyrka kui sind mingil moel pahandasin- ei olnud plaanis. praegu h-hallys olev telk on oluliselt kipakam kui see mis minul on. enda telki olen kasutanud igasuguse ilmaga v.a. suisa talvel. telk on kannatanud mitmepäevast laussadu ja ka 30+ ga on selles mõnusalt jahe olla. mina olen väga rahul. telk on kuusnurkne ja tavalise kuppeltelgi välimusega. suurematel matkadel on selliseid telke ikka näha olnud. ehk müüakse selliseid veel h-hally poes, ei oska oletada mis selle hind nüüd võix olla.

Hei

Tänud suured! Hobby Hall telk on kujult tõepoolest see, mida silmas pidasin, katteriie on aga teine (ei tundu olevat päikest peegeldav). Nüüd oskan vähemasti täpsemalt edasi otsida.

Kogemuse järgi oli see konkreetne telk väga hea koostekvaliteediga ning elanud üle juba nii mõnegi tagahoovis telkimisest karmima matka.

Outwellil on ka selline nn sekunditelk http://www.trekker.ee/?module=products&gid=20&pid=82. Pildilt näeb vähemalt parem välja kui see eelmine. Veepidavus ka 3000 mm. Ons kellegi kogemusi siukse välja hüppava telgiga. Just vastupidavuse osas.

Hobby halli Igloo telk mind väga hästi teeninud. Vihma peab kinni(pole küll 2 päeva paduvihmas telkinud) ja ruumi sees ka küllalt. Olgu ta siis kipakas või mitte, aga mina olen rahul

Paluksin samuti soovitusi kergestipaigaldatavate telkide kohta, mida ka naisterahvas üksi suudaks ruttu üles panna. Sisemõõtmetest peaks olema laius vähemalt 210, hinda ei tahaks eriti üle 3000.-. Olen vaadanud Ferrino Geo-4 ja Torrino 400 - kas kellelgi on kogemusi või muid soovitusi? Iglood olen ka vaadanud, kuid neil teistel tundub materjal ja välimus paremad. Tänud neile, kes leiavad aega vastata

Meil on ferrino 4-inimese telk. Pettusin temas juba teisel aastal, sest päike sõi katteriide ära. Lihtsalt hakkas pragunema. Ostsin Ilves Extrast uue riide peale ja nägin õmblemisega üksjagu vaeva. Kusjuures telk maksis 3600.-(seda hinda siis 10 aastat tagasi). Leian, et selle raha eest peaks materjal ikka märksa tugevam olema.

Lihtsalt üle-eelmisele soovitajale vastukaaluks. Olen kasutanud Ferrino Stardust 3 telki ca. 5 aastat sh. ka üsna karmides ilmastikuoludes. Telk on teeninud ülihästi ja pole tõesti olnud ühtki probleemi. Pole küll paraku nö. kiireltpaigaldatav, kuid see-eest seda vastupidavam. See sai siis öeldud lihtsalt tasakaalustamaks Ferrino kriitikat.

Ka mina olen omanud Ferrino Stardust telki (nelja aastaaja telk). 2000 aastal ostetuna kasutasime seda kohe ka Pamiiris Lenini mäetipu ekspeditsioonil ( http://reisijutud.com/index.php?or=176 ) statsionaarse laagritelgina 4200 m ülemises baaslaagris üliintensiivse UV kiirguse all. Seisis ta seal üle 30 p püsti koos odavamate mingi supermarketi brändi telkidega. Resümee oli selline, et odavate telkide kangas oli kuu möödudes absoluutselt heledaks pleekinud. Kui palju tugevust nende kangale jäi, ei julgenud rebimiskatset teha, kuid värvimuutus on saab olla tingitud vaid UV kiirguse negatiivsest mõjust. Sellega kaasneb alati ka kanga tõmbetugevuse vähenemine. Ferrino Stardust oli kuu möödudes endiselt sama erk ja rõõmsalt tumepunane, kui uuena ja teenis mind möödunud aastani üsna aktiivses kasutuses veel nii suvel mägedes, muul ajal paljudel eesti matkadel. Hiljaaegu vahetas omanikku ja läks just uuele eluringile mägimatkale Püreneedesse. Töötades 5 aastat Matkaspordis müügijuhina (peaaegu 2 aastat juba sealt ära),tean ja olen ikka veel veendunud, et Ferrino telkide materjalid ON kvaliteetsed selle sõna otseseimas mõttes. Loomulikult ka sõltuvalt hinnast. Kuid ka Ferrino Exploit sarja telke (need kõige odavamad), mida tootja ise soovitab müüa vaid Vahemeremaades, on meie turul suht palju müüdud. Sealjuures on isegi nende materjalide- ja õmbluskvaliteedi kohta saabunud vaid positiivset tagasisidet. Olen seda lausa ise uurinud omal ajal professionaalsest huvist.

Seega Ferrino telke soovitan kõigile julgelt. Hinnaklass on küll kõrgem väliselt sarnastest supermarketite ja spordikettide poolt pakutavaga, kuid kvaliteedis pettuda ei tule. Peale kvaliteedi on Ferrino telkidel ka mitmeid muid kasulikke, tihti olulisigi lisavilesid, mida teistel Eestis esindatud kvaliteettelkide tootjate telkidel tihti pole (näit tuulepõlled ja topeltuksed ka odavamatel sarjadel). Ferrino on ainukesena (vähemalt 2 a tagasi) avalikustanud oma telgimaterjalide staatilise veekindluse näitaja määramise metoodika)! Miks teised tootjad seda varjavad? Sest, et paljudel polegi seda ja nad ei telli neid kalleid teste autoriseeritud laboritelt, vaid võtavad oma telkide veepidavuse numbrid laest, lähtudes sellest, et need peavad olema suutelised konkureerima sarnaste toodetega. Vt. ka http://www.matkasport.ee/pages/Nouanded?OpenDocument

Ka oma uue telgi ostsin Matkaspordist- Ferrino Syncro 3. http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/FerrinoSyncro3!OpenDocument&vw=Class&f1=Telgid

Mina selle Ferrino kiidulauluga ei ühine. Tjah materjalid võivad ju tippklassi mudelitel olla head, aga omades ise ühte Ferrino Quito-3 telki (no hea küll, see pole just tippsarjast), ühte HobbyHalli kergestipüstitatavat "vihmavarju" ja veel 3 erinevat, siis peab nentima, et eelistan igal võimalikul juhul HH oma. Just lihtsa ja kiire püstitamise tõttu. Ferrino kvaliteet on uuh, kuidas seda nüüd pehmemalt öeldagi, õmblused kisuvad, kirtsus, kärtsus, lukud ei jookse, kate lokib tugevalt ka siis kui kõik pingutusnöörid on korralikult paigas jne. No ei näe ilus välja. Vabanda Valdek, sa ajad täisjama juttu õmbluskvaliteedi kohta. Ma ei imesta, et kui ma selle mõne aasta eest matkaspordist ostsin ja avaldasin soovi seda kotist välja võtta, öeldi, et mis seal ikka vaadata, et kvaliteet on ju firmaka oma, näidati vaid pilti. Nojah, nii ma ostsingi põrsa kotis. See Ferrino läheb mul käiku vaid siis kui on vaja suurt eeskoda:) Aga HH vihmavari seevastu töötab laitmatult, kõik õmblused on kui nöörist lastud, sirged, kate ei kisu kusagilt, lukud töötavad nüüd juba pea 6-aastase pideva kasutamise järel. HH on ka üks stabiilsematest, sest see 6-haruline toekas sõrestik hoiab asja kindlalt püsti ka ühegi lisavaiata, vaiu on vaja, et tuul kogu kupatust täiega minema ei viiks. Teised telgikikerdised oma vitspeente vaiadega lödisevad küll tublisti rohkem ja need saab võrreldavaks fikseerida vaid ohtrate pingutusnööride ja vaiade abil. Mul on ka 2 ferrino magamiskotti, sama jutt kehtib ka nende õmbluskvaliteedi kohta - saast. Öösel tuleb pissihäda, siis nikerda nende lukkudega tükk aega enne kui välja saad, lihtsalt ei jookse. Ja kui veel riie vahele jääb ja krimpsus õmbluste tõttu juhtub seda ühtelugu, pussnuga peab avariiväljapääsu tegemiseks käeulatuses olema:) Samas mul üks vana kott, tont teab mis mudel, võib isegi säästukast ostetud olla, käib sirinal. Vot niisugune tagasiside siis. Firmamärkide kummardajad lintšivad mu vist nüüd ära:)

Ei kummarda ega lintši, aga ferrino summertime (4 nägu) on hästi teeninud mitu-setu aastat. Raju ja padusajuga oli telgikambast üks väheseid, kus täiesti kuiv oli olla. Õmblused teibitud, materjal hää tugev ja kerge. Ei saa kurta.

Pakuks, et Ferrino toodete kvaliteet kõigub vastavalt hinnale, ehk siis tippklassi tooted on mitu korda kallimad aga ka paremad. Tegelikult on siin Ferrinost päris palju ennem juttu olnud, otsinguga ehk leiab.

Minu käest on käinud läbi 2 Ferrino telki ja nendest esimene oli kvaliteedilt hea, teine (Blow 2) oli uuem ja kehvem nii materjali kui õmbluse poolest (hind ka veits odavam). Viimasel on kohati õmblusniidid pusas jm lohaka töö tunnused. Ka materjalid tunduvad olema lihtsamad-kehvemad.

Mis aga iseloomustab mõlemat telki on see, et sees läks ikka ebameeldivalt niiskeks välisseina siseküljele tekkiva kondensvee tõttu. Ka oli ventilatsioon puudulik.

Ainus Ferrino toode, millega pole mingeid probleeme olnud, on aastaid tagasi ostetud odavama otsa telk (Movin 2000). Muudkui kestab ja kestab ning pole põhjust uut ja paremat (kergemat, tuulekindlamat, mõnusama ehitusega) osta. Konstruktsioon peab vastu, materjalid samuti. Kondensi tekib tõesti palju.