trip-krainetrip-ukraine-dark
Kes on käinud Germaloga Itaalias, Livignos

Tere, Küsimus neile, kes on käinud Germaloga Livignos. Endal on hetkel dilemma, kas minna omal käel või Germaloga. Kuidas oli seal majutus ja mäele mineku organiseerimine. Kas on mõistlik oma suusad kaasa võtta (tekib pagasi kaalu küsimus) või kohapealt laenutada? Igasugune info on teretulnud!

Käisin eelmine aasta Germaloga ja märgin järgmist -

  • Esimene asi - vaata kus sa ööbid! See on Livignos väga oluline, sest osa majutust on väiksema orukülje all ning sealt linna on ropult pikk maa. Suusabussiliiklus on küll tihe, aga lõppeb suht varakult ning sõit käib sinka-vonka ning võtab aega. See kehtib ka päeval sõitmise kohta - raiskad aega kõvasti. Taksodega on seal väga kehva - tänavalt on neid minu kogemuse kohaselt peagu võimatu saada. See nende poolt pakutav Capriolo on väga hea koha peal, Loredana aga on teisel pool orgu.

  • Livignos on rajad kahel oru küljel ja nede vahel ei ole suuskadel ühendust.

  • Suusalaenutus on seal kohapeal väga hea hinnaga tänu maksuvabale piirkonnale. Niiet kui sa just ei eelista igal juhul enda suuski ja ei saa neid tasuta vedada, siis soovitan kohapealt võtta. Sama kehtib alko kohta - kohapeal on odavam kui Eestis.

  • mäeleminek oli ikka igaühe enda organiseerida, v.a väljasõitudel. Tavapärane grupi mäepiletite ostmise teenus oli küll nende poolt. Sellel on ka negatiivne külg - esimesel päeval jõudsid mäepiletid meieni suhteliselt hilja.

  • Germalo enda kohta ei oska ma öelda midagi üldiselt halba - programm oli soovi korral peagu igaks õhtuks, 2 väljasõitu (üks neist St Moritz - sinna tasub kindlasti minna). Ainukesed 2 asja, mis kurjaks ajasid - transfeer võttis 3 korda rohkem aega kui reklaamitud (eriti minnes, sest siis sõitsid nad mingitel mulle arusaamatutel kaalutlustel mööda väikelinnakesi ja need ummikud olid ikka võimsad, tagasi oli kõvasti kiirem) ja nad ei hoiatanud, et "lifti lähedal" asuv hotell tähendab oru väiksema nõlva all asuvat hotelli, kus linna on hiigelpikk maa. Lift ise oli muidugi olemas - väiksemale poolele.

Suusabuss sõidab ikka niikaua kui mäed lahti ja sõit mäelt-mäele täitsa normaalne.Peaasi kui bussipeatus hotelli lähedal oleks.Taksot ei vajanud me kordagi selle suusareisi ajal .Tore oli jalutada ka õhtul väljas käies.Meie hotell oli Livigno rahulikumas osas.Ebameeldivaks kujunes ainult transfeer Friedrichshafeni lennujaamast Livignosse,mis Germalo kodulehe info põhjal pidi ainult natuke üle 200 km olema .Aga tegelikult kestis transfeer õhtul 10-st terve öö,hommiku kella seitsmeni. Vahel olid teed meeletult jääs üle mägede sõites .Kette oli bussijuhil ainult 2 ja isegi nendega sõites olid suured raskused teel püsimisega. Meeldejäävamad olid väljasõidud Bormiosse ja Sankt Moritzisse.

no see on neil ju ette teada, et minnes on tunnel kinni ja sõidetakse suure ringiga kohale. käisin ka nendega 2 aastat tagasi ja kui nad ikka reklaamivad transfeeri lühikesena siis see on alatu, sest km on ringiga ikka palju rohke, Aga selge on see, et kallim majutus on küla keskel aga samas pole suusabusside kasutamine probleem, kui inimene tunneb kella ja oskab oma tegevusi planeeria.

sel aastal lennatakse Milanosse, siis pole mingit tunnelit.

Äitäh vastanutele. Kopsik- mainisid, et Loredanast keskusesse on hiigelpikk ma. Kui pikk on hiigel pikk? Kilomeetrites? Tänud

No ütleme nii, et hotelli ukse pealt vaadates säravad küla tuled kauguses oru põhjas ja vahepealsel lagedal platsil keerutab tuul lund ülesse:) . Jalgsi minnes ronid kõigepealt poolpõiki mööda jalgteed nõlvast alla - kilomeeter või pisut peale. Otse alla pigem ei saa - minu mäletamist mööda oli see kaunis järsk. . Siis tuleb orupõhi koos jõega - jõest saab üle paarist kohast ainult - ma arvan, et kah umbes kilomeetrike. Ja siis sa enam vähem oledki küla ühes otsas väljas. Küla on aga tõsine soolikas, niiet sealt küla keskele on veel vast ca 0,5-1 km. Niiet kokku umbes 2-3 km. Trikk on aga selles, et tagasi tuleb ka tulla ja seekord tublisti ülesmäge:) . Võib muidugi olla, et ma mäletan asja hullemana kui see tegelikult oli, sest tegime seda jalgsi ainult üks kord - esimese päeva õhtul peale bussisõitu ning see tagasitulek oli ikka harukordselt nüri, eriti see mäest ülesse ronimine ning selletõttu see negatiivne emotsioon. Asi veel sellevõrra hullem, et lootsime takso saada tagasitulekuks - aga neid lihtsalt polnud. Või õigemini oli, aga nad ei võtnud kedagi tänavalt peale ning olid ainult tellimisel vist. . Niiet igal juhul - kui Capriolas kohti on, võta kindlasti see. Hinnavahe polnud ju kah eriti suur. Märgin ka, et Loredana poolpansion oli Itaalia kohta suhteliselt ebamaitsev ja mitterikkalik (võrreldes minu Cervinia poolpansioniga). . Päeval on bussiliiklus väga tihe, aga nagu ma mainisin - läbi linna sõit võtab ropult aega, sest ta käib sinka-vonka kõik nurgatagused läbi. Niiet - kui suusatad näiteks suuremal- küla poolsel - nõlval ja tahad peale suusatamist shoppama minna näiteks. Siis võtab see dushi all käimine ning suuskade ära viimise trip edasi-tagasi ikka tublisti üle tunni aja vaid sõidu peale. . Märgin ka, et kuigi hotelli juurest läheb väiksemale poolele üles ka lift ja tuleb alla ka laskumisrada, siis algajametl tasub arvestada, et selle lifti ülemisest otsast liikuma saamiseks tuleb kõigepealt teha üks üsna must laskumine, kus mina näiteks hommikul külma ja jäise rajaga ikka tõsises hädas olin. Samuti on see alla tulev rada musta värvi. Niiet kui sealt alla ei julge tulla siis tagasi tulles tuleb marssida või sõita suusabussiga.

..öelda seda, et me läksime kah Milaanost ning see võttis minnes kah ikka ropu aja (ma arvan, et koos peatusega kah oma 6-7 tundi). Niiet pole midagi, et Itaalia poolt tulles on kõik ilus. Tagasi said nad külla kiiremini mõnevõrra.

Pildid on küll mõned talved tagasi tehtud kuid mäed ja külad asuvad vast tänaseni samas kohas. Saad hinnata küla suurust, mäenõlvade kaugust jne. Reis oli samuti Germaloga ja mina paneks Livigno oma suusareisidest(St.Anton,Andorra,Slovakkia) esimesele kohale. http://www.foto24.ee/album/28708/1

Küsimus teevaliku kohta Livignosse. Soovin sõita Innsbruck-ist Livignosse, aga ei oska õiget teed talvetingimustes valida. Kas Šveitsi poolt läbi Munt La Schera tunneli või kuidagi Bolzano kaudu? "Google map" soovitab läbi tunneli, aga siin kirjutatakse, et pikad ooteajad.Kas lumekette saab osta ka tanklatest ja palju nad ligikaudu maksavad? Tänan nõuannete eest!

Lumekette saab nii bensiinijaamadest kui supermarketitest, viimases kindlasti on odavam. Suurusjärk nii €100, seda Itaalias, aga Austria hindu ei tea.

Tee soovitamises olen ka ebakindlam, aravatavasti on mõistlik mõlemad teed ette valmistada ja siis raadiost ennast hoida kursis sellega, kuidas on teeolud ja tunnelisabad. Võivad tõesti olla pikad, aga see sõltub paljudest oludest korraga.