Kesk-Ameerika reis

Oleks soov reisida läbi Kesk-Ameerika riikide- Mexico, Kuuba, Dominikaan, Puerto rico, Venezuela, Kolumbia, Panama, Costa rica, Nicaragua, El salvador, Honduras, Guatemala, Mehhiko. Sooviks teada maismaa transpordi kohta Venezuelast Mehhikosse. kuidas oleks kõige soodsam? Ja sooviks veel küsida, et millisest riigist võiks seda ringi alustada st. kuhu neist oleks Tallinnast kõige soodsam lennata? Ja kust saaks Kesk-Ameerika riikide vaheliste lendude kohta infot? Ette tänades :)

Ma ei ole Kesk-Ameerika ekspert, kuid siiski mõned korrad seal rännanuna, saan teha mõned soovitused:

 • õpi hispaania keelt, inglise keelega pole lootuski hakkama saada
 • Venetsueelast Mehhikosse ei lähe mingit maismaa transporti, õigemini pole teedki
 • Kesk-Ameerikas on sõidetav tee ainult Pan-Ameerika, kõik ülejäänud teed meenutavad meie metsateid, kus kevadel lumesulamise aegu just palke välja veeti. 20 km/h on maksimaalne keskmine kiirus, aga ka selle juures on sul koormus nagu krossisõitjal
 • bussiliiklus on nagu kõikjail sellistes riikides tihe, samas võivad olulised bussid lihtsalt mitte sõita ja infot ka pole. Positiivne on see, et saad bussis pulgakommi osta ja vett :) Mahlajäätis saad ka, aga ma ei julge seda soovitada
 • lendavate firmade kohta soovitan lahti võtta konkreetsete lennujaamade kodulehed ja vaadata väljuvatest/saabuvatest lendudest, et kes seal lendavad. Taca on päris kindlasti tegija, aga kallis.
 • maismaa piiriületus võtab tunde, osades nimetatud riikides tuleb arvestada jõustruktuuride esindajatega, kes tahavad sinuga varanduslikku lõhet siluda, umbes pooleks.
 • Sularahaautomaate osades riikides pole, või on kurss selline, kus mustaturu kurss on 7 korda kõrgem
 • Kust poolt ei kalkuleeri, siis selle reisi eelarve on vähemalt 10-15000 eurot, aega kulub alates kolmest kuust. Siit ka vastus sinu küsimusele, et kuhu on soodsam lennata. Arvestades üldkulu, siis pole see üldse oluline.

Tänan, ainuke positiivne on see et keel on suus :)

Praegu küll ära tule, Korea ja USA on tülis :D

Paar mõtet:

 • Venetsueelast (s.t. Kolumbiast) maad mööda Panamasse ei saa.
 • piiriületused on tegelikult üsna kiired, kui just ei satu koos mõne bussiga samal ajal. Kõige kauem lähebki Pan-Ameerikale jäävates piiripunktides. Suhtumine on viisakas ja ei ole veel kordagi meelehead küsitud.
 • teed on eri riikides erineva tasemega. Lisaks Mehhikole on ka Guatemalas päris korralikud teed. Tegelikult, ega Hondurases ja El Salvadoris ka midagi hullu pole. Nikaraagua ja Costa Rica seevastu teedega ei hiilga.
 • loetletud riikidest on tavaliselt kõige odavam lennata Venetsueelasse, Kolumbiasse (Lufthansa) või Mehhikosse. Aeg-ajalt saab American Airlinesiga päris odavalt kõikidesse K-Ameerika riikidesse. Muidugi mitte otse ja mitte algusega Tallinnast.
 • Kesk-Ameerikas riikide vahel väga ei lennata. Buss on lihtsalt oluliselt odavam. Guatemala City ja Mexico City vahel võib lendamine aga kõne alla tulla küll.

Soodsate lendude kohapealt tasub silmad lahti hoida Lufthansa sooduspakkumistel Helsinki-Bogota või Helsinki-Caracas.

Lenda Panamasse ja sealt sõida ülesse Mehhiko suunas, Venetsueela jääks välja (muuseas, seal valimised tulemas, võib nalja saada, kui Maduro võimule saab, kellele kadunud Chavez äsja ennast linnuna ilmutas- teine presidendikandidaat soovitas tal hulluarsti poole pöörduda). Aga miks saareriigid selles nimekirjas on?

Ka Kuubal on samasugused imelikud tuuled võimalikud,ja tõesti saared on ikka eraldi teema,neid sellesse trippi segada pole mõttekas,vajub natuke liiga laiali!

Kuuba ja Puerto Rico on tripis sees sellepärast, et need on ammused unistuste sihtkohad oma kultuuri ja muusikaga ning kuna Dominicana jääb sinna vahele ja seal elab tuttav inimene on plaan talle külla minna.

Palju sellise reisi peale aega plaanid?

Puerto Rico võid küll rahulikult vahele jätta kui Kuuba ja Dominikaani Vabariik kavas. Muusika koha pealt peaks siis sihtpunkt pigem Jamaika olema.

Aega oleme planeerinud ( plaanime minna kahekesi koos sobraga) umbes 3 kuud. Miks Puerto Rico kindlalt välja soovitad jätta? Jamaica oli plaanis aga jäi hetkel välja kuna tundus, et teeb ringi keeruliseks ja kallimaks. Aga ei ole välistatud. Praegu see ring alles esialgse planeerimise järgus. Cuba ( ja ka Puerto Rico aga eriti Cuba) on kindlasti esikohal.