trip-krainetrip-ukraine-dark
Key West või Everglades park ?

Kuna oleks vaja sisustada üks vaba päev Miami ümbruses, siis paluks asjalikelt soovitajatelt abi, kumba valida - kas Key Westis ära käia (omapärane teekond üle ookeani Key Westi ning linnaga tutvumine, ega seal vist muud suurt teha ei jõua) või minna tutvuma Evergaldesi rahvuspargiga (airboat, indiaaniküla, jalgsi trail jms). Et kumb nendest variantidest oleks siis n.ö. asjalikum nendes kohtades käinute soovitusel ?

Tegelikult on need mõlemad lahedad kohad. Kui aga peaksin nüüd uuesti valikut tegema, läheksin Evergladesi. Algul arvasin, et taas mingi turistikas, näidatakse paari liikumatult lebavat krokut. Leidsime juhuslikult keset soid mingi laheda vana. Sõidutas meid oma hõljukiga mööda mülkaid ringi, sadu alligaatoreid ehedas looduses, alates 10 cm st kuni paarimeetristeni. Igaljuhul, vägev elamus. Key Westi sõit iseenesest on eksootiline, pikad sillad jms. Linnake ise igatsugu friike ja pedebaare täis. Aga seal peaks vähemalt paar päeva olema, et mingit pilti ette saada.

Samuti läheks esmalt Evergladesi. Sellist sood juba mujalt ei leia! KeyWestis on ju ka tore jalutada, Hemingway baaris väike pits võtta ja majamuuseumi külastada ning õhtul päikesloojangut purjekalt vaadata...Kuna Sul aga ainult 1 koht võimalik ette võtta, siis loodusearmastajana läheks ise Evergladesi.

Ühe päevaga Key Westis käimine on paras tormamine. Miamist on sinna omajagu maad. Mingit aimu saad, aga nautida õiget hõngu - vaevalt. Everglades on hästi vahva, igal juhul soovitan sinna minna :)

Kuna me ise ka pigem loodusfriigid, siis kaldun ka Everglades´i külastusele. Lihtsalt soovisingi teada saada, et kas ühe päeva jooksul on mõtet sinna Key West´i tormata (lihtsalt 8 tundi edasi-tagasi sõitu ja ega muud seal suurt teha ei jõuagi). Aga paari-kolme päeavaga vist juba leiaks seal tegevust (snorgeldamised, langevarjutamised jms). Aga jah ühe päevaga oleks see vaid n.ö. läbitormamine - nautida midagi ei jõua. Veelkord tänud seniste vastuste eest.

... 41.-sel maanteel. Võtad hommikul vara kanuu ja õhtuks oled ringiga mangroovivõsast tagasi. Või Everglades city'st kanuuga Sandfly saarele. Üks lugu on siin http://www.godiscover.ee/?id=1275 või koos piltidega http://www.rate.ee/blogs.php?entry=690547