Kihvad/sarved pagasis

Selline suht randoomne küsimus, et LAVis matkates olen leidnud mõned sarved ja tüügassea kihva.

Kui nüüd pagasis kaasas tahaks kanda, kas tekib probleem? Vaja veel reisida läbi Tansaania ja Keenia enne koju naasmist.

Oleks lahe suveniir, aga kui kuidagi seadusega pahuksis või riskantne, siis ei hakka jamama. Ehk on kellelgi teadmisi ja kogemusi.

Eriti muretsen selle kihva pärast, mis ju teatavasti elevandiluu.

On küll võimalus et ei jää vahele , aga .... kui jääd siis jama rohlem kii see asi väärt on. Keelatud bioloogilise materjali sissevedu EU -sse . Saad elu lõpuni musta nimekirja .

ja kui piiril küsitakse, et kust said, siis eks sa tõesta neile, et leidsid mitte ei ostnud mingite salaküttide käest. pigem jäta need leiud LAVi.

Tuttav tõi küll sarved ja topised Namiibiast Eestisse. Aga need loomad olid muigugi kõik ise lastud.

Kui ma oleksin piirivalveametnik, siis ma ei usuks elu sees, et mingi suvaline turist jalutas kuskil rannas/metsas/džunglis ja leidis täiesti "juhuslikult" paar kihva ja mõned sarved.. Kas sa ise usuksid? 

Aga teisest küljest, kui sa deklaleerid selle kauba, siis oleneb vist pigem kohalikest seadustest - kas halvimal juhul lihtsalt konfiskeeritakse või pannakse vangi/tehakse trahvi. Esimesel juhul pole ju mingit riski ja tasub proovida.

Kas Eestis jalutades võib metsast juhuslikult põdrasarve leida? Võib. Isegi suvaline turist võib. Miks LAVis ei või?

@kuningas - kui sa tead mis loomadega tegemist, siis võid küsida EMTAst tollinfo@emta.ee 

Miks sa arvad, et tüügassea kihv on elevandiluust?

@jüts 

Internet kategoriseerib tüügassea kihva sedasi :) uurisin hoolega.

Mõtlesin ka ise uurida sedasi, nagu soovitasid, aga eks asi ongi vähe keerulisem seetõttu, et enne Eestisse naasmist on umbes 4-5 lendu vaja teha Aafrikas.

Kõik siiski viitab sellele, et targem on toredatest suveniiridest loobuda/jätta need farmi (töötan Karoos ja matkaradadelt leiab pea iga kord miskit huvitavat).

Saada postipakiga? Siis pole probleeme igas lennujaamas läbivalgustamisega.

EDIT: küsisin tuttavalt järgi: Topised ja sarved saadeti pärast hiljem lennupostiga Tallinna järgi.

Lisakas oli vaja ka mingeid tõendeid EU jaoks, et ei ole tegemist looduskaitse all olevate liikidega.

EDIT2: Tuttav võttis ka mõned loodusest leitud sarved kaasa, tõi lennukiga Euroopasse. Oli muidugi otselend Saksamaale, vahepeal kuskil ei kolanud.

Tüügassiga ei ole looduskaitse all:

https://en.wikipedia.org/wiki/Common_warthog

Tänud info eest!

Uurin seda tõendi teemat ja parim variant tundub jah postiga koju saata.

Pilt oluliselt selgem.

Olen Aafrikast mingid suured veisesarved toonud, kedagi ei huvitanud ja lahti ei kästud pakkida. Kuna kohvrisse ei mahtunud, siis lasin lihtsalt lennujaamas papi sisse keerata ja heale õnnele loota, et ei purune. Need sarved polnud kindlasti keelatud loomaliigi küljest. Aga ilmselt võib ka teistpidi minna, et hakatakse uurima.