Kindlustuse kehtivuspiirkond (transiit)

Kui on ümberistumine Istanbulis ja nende tasuta ekskursioon, ehk väljun lennujaamast, siis kas reisikindlustuse võin osta ilma Türgita (transiit) või peab Türgi sees olema, et seal ka kehtiks?

Riigipüha ei saa kindlustusest küsida:(

Kui valid Türgi välistusega variandi, aga Sa lähed ekskursioonile, st väljud lennujaama transiitalast, siis kindlustus Sul sellel ajal ei kehti. Ehk siis kui ekskursiooni ajal midagi peaks juhtuma, siis kindlustuskaitse ei laiene.

Kusjuures, ma pole kunagi süvenenud sellesse - aga kui ei välju transiitalast, ja inimene kukub ning murrab jalaluu. Huvitav, kas selle kohta on midagi kindlustustingimustes. Sest kui transiitriik on välistatud, aga nt meditsiinikise kindlustuse juhtum leiab aset transiitalas - inimene ju viiakse selle nn transiitriigi meditsiiniasutusse. Pole kunagi tingimusi selle pilguga lugenud (mul enda kindlustuskaitse kogu maailmas) - aga äkki keegi teine uuris ka seda?

Edasi saab muidugi arendada ka selliselt - X riigis kindlustuskaitse ei laiene, aga nt ootamatu lennumuudatuse tõttu broneeritakse ümber ja tuleb veeta päev ka "kindlustuskaitseta" riigis, antakse hotell jms. Ja siis murrab inimene jalaluu ja läheb haiglasse. Loogika ütleb, et kaitse ikkagi ei kehti?

7
0

Salva tingimustest ma midagi sellise olukorra kohta ei loe (ei reisitingimustes ega üldtingimustes). Eks siis tuleb homseni oodata:(

0
0

Kas hinnavahe on siis nii suur, et tasub võtta mõttetuid riske.

3
0

Olen seda Türgi küsimust Salva käest küsinud ning lennujaamast väljudes on kindlasti vaja koos Türgiga poliis vormistada. Sellise juhtumi kohta, et näitaks lend on Uus-Meremaale aga mingil põhjusel lennuk on sunnitud maanduma Austraalias nii, et toimub riiki sisenemine, kas siis ilma Austraaliata kindlustus kehtiks pole küsinud, kuid mõistus ütleks, et peaks kehtima sest riiki sisenemine pole olnud plaaniline. Salvalt pärides tasub ettevaatlik olla, et asi ei piirduks müügi/klienditeeninduse arvamusega vaid nad toetaksid seda andmetega kahjukäsitlusest.

2
0

Mul tekkis kunagi sama küsimus, kui minnes oli lühike vahepeatus USAs ja linnapeale kolama ei oleks jõudnud minna.

Küll aga oli soov omada kindlustust tagasi tulles. Tundus raiskamisena osta kuuajane USA kindlustuskaitse, kui soov oli seda omada ainult tagasi tulles.

Kindlustuse telefonitugi vastas, et kui minnes USAs midagi juhtub, siis nemad aidata/hüvitada sel juhul ei saa.

Ma pigem usun, et kindlustuskaitse kehtib seal, mis on kindlustuskaitsel kirjas.

0
0

Lisan siia tänase kirjavahetuse Salvaga, loodan et nad ei ole vastu, et selle avaldan

Minu küsimus:

Milline kindlustuspiirkond tuleb valida, kui Istanbulis (Türgis) on transiit (ümberistumine). Lend on Tallinn-Istanbul ja sealt edasi Istanbul-Malaisia.

Kas tuleb valida kindlustus mis kehtib ka Türgis või transiidi puhul see ei loe.

Kas kindlustuspiirkonda mõjutab ka asjaolu, kas väljun transiitalast ja sisenen Türgi territooriumile või mitte.

Salva vastus:

Kui Türgi on ainult transiit, siis ei pea valima kindlustuspiirkonnaks seda riiki.

Isegi kui Teiega juhtub Türgi transiittsoonis terviserike ja Teid viiakse Türgi haiglasse, siis on kindlustus kehtiv - Türgi ei olnud Teie sihtkoht.

Kui vahemaandumine on nii pikk, et väljute vahepeal transiidi alast, siis peate valime piirkonna koos Türgiga.

Minu täpsustav küsimus:

kas saaks ka viite kindlustustingimuste punktile, mina sealt selle kohta midagi ei leidnud

Salva vastus:

Sellist punkti tingimuste ei ole – piirkonna määrab kliendi sihtkoht ja poliisil märgitud riigides viibimine.

9
0

Salva poolt igati adekvaatne põhjendus. Lisaksin vaid juurde et kõige täpsemalt seda olukorda reguleerivaks punktiks on nende kindlustuse üldtingimuste punkt 1.10:

Kindlustuse kehtivusala on kindlustuskoht või kehtivuspiirkond, kus toimunud kindlustusjuhtumi suhtes kehtib kindlustusandja täitmise kohustus. Kindlustusandjal ei ole täitmise kohustust väljaspool kindlustuse kehtivusala toimunud juhtumite suhtes.

Salva on oma kindlustustingimustes määratlenud kehtivusala välistusmeetodil, s.t. selleks on kogu maailm, v.a teatud riigid. Riiki sisenemine ja sealt väljumine toimub reeglina rahvusvaheliseks liikluseks avatud piiripunktide kaudu (vt Eesti riigipiiri seaduse § 9), mis võivad asuda ka lennujaamas, seega kui inimene ei ole veel piiripunkti kaudu riiki sisenenud (lennujaama puhul viibib transiittsoonis), siis vastava riigi välistus talle ei kehti ja saab kohaldada üldist 'kogu maailma' reeglit. Veelgi täpsemaks minneks on selleks hetkeks see, kui piirivalveametnik passi sisenemistempli lööb - kui näiteks enne seda ootejärjekorras libastud ning peavigastuse saad, siis selle 'kogu maailm' tüüpi kindlustus hüvitab.

Siit ka vastus @Tip küsimusele - kui inimene saab vigastada transiittsoonis, siis on see kindlustusjuhtumi tekkekoht ja kindlustuskate sõltub üldisest kohaldatavusest: kui üldine kohaldatavus on 'Euroopa Liit', siis sellest Istanbuli lennujaama puhul kasu pole, kui 'Euroopa' siis on vaieldav (iseenesest asub Türgi Euroopa osas), kui 'Kogu maailm', siis kindlustuskate olemas.

On igati arusaadav et kindlustusel on vaja selget kriteeriumit, mida see 'transiit' tähendab, mõne jaoks võib see olla mõned tunnid, teise jaoks aga 10päevane peatus (näiteks Hiina pakub praegu sellist transiitviisa võimalust). Kindlustusfirmade praktikad on siin erinevad, näiteks WorldNomads aktsepteerib 72h peatust kindlustusega kaetud transiidina ning seda isegi siis, kui transiittsoonist väljuda.

Konkreetne soovitus - kui soov siiski mõneks tunniks Türki siseneda, siis saab selleks osta ühepäevase kindlustuse. Ei ole kallis, Seesamil 5.43€.

8
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased