Koh Phangan

Plaanis on jaanuaris sõita kaheks kuuks Koh
Phangani.Kust oleks lähem minna, Krabist või Phuketist.Palju kaotab, kui Bangkokist?

Sooviks leida odava bangalo mere ääres saare põhjaosas.Kas on kellelgi midagi soovitada.Kuidas parem viisateema lahendada, kui soov on kaks kuud seal olla?

Pikendad 1000 bahti eest Samui immigrationis näiteks. Phangani puhul sõltub, mida otsid. Kas on vaja euroopalikku maja basseiniga või piisab sellest, et elektrijuhe sisse jookseb. Sellise odava saad kohapeal ringi vaadates kõige edukamalt (4000-7000 bahti kuus).

Sooviks majakesest mere lähedal (WC,külm dušš,tiivik laes) Kas sellist leiab ka koha peal või peab broneerima varem.Ilmselt koha peal on odavam.

Kui ka airconi pole vaja, basseinist rääkimata, siis kohapealt on küll odavam, selliseid kohti ei müüda neti kaudu või paneb keegi lihtsalt pool raha juurde.

Sõidad rolleriga ringi, loed tee ääres silte või küsid ja kindlasti leiad midagi. Paljud farangid räägivad, et maksavad 4000-5000 bahti kuus (+vesi/elekter) taoliste elamiste eest Phanganil. Ma ei oska öelda, kas merevaade lisab midagi.

Kui keegi tõmmata püüab asjatundmatut küsijat, siis paneb 500-1000 bahti juurde "tavahinnale". Kui see ka juhtub, siis usun, et see 10-20 euri kuus kulub talle rohkem ära kui sulle :)

Aga võid enne piirkonna baarides maad kuulata ja hindades veenduda. Kui seal saare põhjaosa külabaaris mõni valge istub (või leti taga on), siis tõenäoliselt ta elab seal just nii, nagu sina soovid elada.

Mitu varjanti on BKK Surathani ja sealt praamiga. ( môistlikum kui Phuketist, Karbist) vaata kaarti! Surathani asub tàpselt keskel. 8h roniga/lennukiga kiirem . Vôi ise làksin BKK Chumphoni linn, kust buss viis sadamasse ja sealt katamaraaniga, esimene peatus oli Ko Tao, siis Phanang ja lôpuks Samui. Ja hulka lähemal kui Surathani

Aitäh kommenteerijatele! Reisiplaan juba kongreetsem.
Lennukiga Bangkokki, sealt rongiga Chumphoni linna, sealt katamaraaniga Koh Phanangi.Broneerin mingi majakese kaheks päevaks ja otsin koha peal soodsaima variandi(saare põhjaosas kindlasti, täiskuu pidustuste pärast) Viisat pikendan Koh Samuil(tahame olla tais kaks kuud) Pangaautomaat ja rahavahetus Koh Phanganis samuti olemas.Äkki kellelgi midagi veel lisada? Muidugi lennupiletit veel ka pole.Otsin, ootan soodsaimat.

Rongisõidu asemel kaaluks lendamist Surathani sealt edasi buss laev või Bangokist läheb laevafirma buss Chumphoni sadamasse otse katamaraanile.www.lomprayah.com/
Ivo

Ei maksa keeruliseks asja ajada, mis buss-rong-laev, ise piletid ajada...
airasia.com ja nokair.com.
Algpunktiks Bangkok, sihtpunktiks
Air Asial - Thailand island transfer Phangan (Thong Sala pier),
NokAiril - Fly And Ferry Koh Phangan (Thong Sala pier).

Üheotsapilet jaanuaris ca 1800 bahti mõlemaga (47 eurot).
Bangkokist Phangani sadamani on kõik ära korraldatud (lend+buss+laev), midagi ei pea ise kombineerima ega mõtlema. Kui palju odavamalt veel saab? Mingi 5-10 eurot vähemaks viilida kuskil rongis kohvrit vedades? Milleks? :)

Ennekõike mõtle väga heale reisikindlustusele ja investeeri sinna korralikult. Phangan on kurikuulus turistide rolleriõnnetuste poolest, iga päev murravad kümned inimesed luid, seal on terved kliinikud spetsialiseerunud turistide kokkulappimisele. Iga saareelanik näitab sulle oma arme ja kirjeldab, kus ja kuidas käntsa käis ja kui mitu motikat osales ahelkokkupõrkes.
Seega on väga oluline ka rollerirent või ost ja selle tingimused.

Sinu suurim probleem pole see, kas sa saad sinna saarele 47, 42 või 37 euroga, vaid kas sul on tervisekindlustus 100 000-le või 200 000-le eurole. Kas sa õnnetuse korral plekid rolleri kinni või mitte. Kes plekib kinni teiste õnnetuses osalejate rollerid ja vigastused.

Rolleriõnnetus ja vigastus on sinu Phangani kahe kuu suurim risk ja kõige tõsisem võimalik rahaline väljaminek, kus mängus on kümned tuhanded eurod, mitte see, kas saad majakese 5000 bahti või 6000 eest.

Kalle157 , miks mitte igal saarel elada? ;)

Äkki olleks ja mõtet elada erinevatel saartel. Mul on jäänud reisiblogisi ja foorumeid lugedes mulje, et Koh Pangan oleks kolmest saarest parim ja siis nagu ei tahaksi minna teistele saartele, teades, et seal on kehvem.Ei ole ka eesmärk palju ringi tuuritada ja palju, palju näha.Tahaks olla turvaliselt paigas ja avastada ka väikeste tuuridega oma saart.Viisa pikendamise pärast peab muidugi nagunii ära käima Koh Samuil. Äkki oleks siis mõte teine kuu elada seal?
Mis oleks nende saarte erinevused?

Tao - Muhumaa, ainult spetsiifikaks on sukeldumine ja kaunid korallrahud
Phangan - Hiiumaa. Vaiksem-rahulikum-unisem (odavam), v.a. full moon party ajal
Samui - Saaremaa. Enim arenenud, rahvarohkeim. Kallim, sest paljud välismaalased on sinna villasid ehitanud, spaad, lukshotellid, gurmee. Teatud nurkades on ka odavust - seal, kus elavad need kümned tuhanded (sisserännanud) taid, kes hotellidest, spaades ja restoranides peamiselt jõukaid turiste teenindavad.

Kalle, seal ei saagi väga ringi tuulata,saared on kõik ühe rivi peal ja katamaraan viib edasi :D Tai on suur riik aga nende kolme saare vahel on küll kiire ja lihtne liigelda. Ise olin Taol ja Panangil...Tao meeldis väga, Panangil olime alla 12h, mõnus ehmatus ja läbu! Hotell,mis sai bronnitud oli nii kwdqwh , et ma keeldusin seal olemast! Bookinguga sai asjad korda ja kõik laabus meie kasuks ;) Ehk ennem,kui annad raha, palu enda tuba näha! Sattusime pahal ajal ka 29.12 Phanangile...terve saar oli väljamüüdud, sõitsime praamiga Shurthani ja edasi puhkasime Phuketil. Samui jäi vahele. Toa kõrval on veel üks pisike 3 saareline saarestik, kuhu ööseks aga jääda ei saa. Tao on mõnus chill, 1 nädal vabalt võib olla seal, ja seal on ka ööseti rannas väga aktiivne elu ja üldine vaib on chill, s.h on noori. Noori kes tegelevad veespordiga,mitte ei tõmba iga öö total kooma, lisaks on seal 2-3km promenaad kus ühel ja teisl pool on siis baarid,öömajad,ranna restod ja rollereid pole, hea turvaline liigelda ;) Igatahes jättis palju puhtama, hoolivama /keskkonna/ mulje ;) Aga eks enda silm on kuningas, minu meelest Tao õnn,et ta pole nii pop kui Samui v Phanang :P Ja hinnad olid soodsamad ,kui Phuketil, Phanangi osas nüüd ei oska öelda, suht sama vast v nõksa odavam. Kõihe soodsam on BKK ;)

paar

,edasi tuhni ise

NB! Loodan,et austate loomi, ei sõida elevandiga ega tee muid jubedaid trikke,mis turistidele pähe määritakse. On olemas Metsikute loomade nö varjupaigad,mida võib külastada, kes on päästetud sest jubedast orjusest,mis turism nendega kaasa toob. (kui on huvi näha teise riigi metsikuid loomi) Tiigrikutsud,elevandid,kilpkonnad,ahvid,papakoid,maod jne.

Tegin jaanuaris nende 3 saare treti ja kõige parema mulje jättis just Phangan. Phanganil sai oldud Haad Rin-s, mis Full mooni välisel ajal on väga mõnus kohake, ütleks ,et minu top10 randade hulgas nüüd. Lisaks oli Phangani kõrval üks saareke,kuhu sai läbi vee jalutatud(Koh Ma vist). Üldiselt mõnus saareke , kus rolleriga ringi vurada. Ainuke asi, et ma ei kujutaks ette olla seal 1 kuu.
Tao on ilus saar, eriti kõrvalsaar Koh Nang Yuan aga mis mulle ei meeldinud olidki just sukeldujad, kes üldjuhul olid kõik basseinid hõivanud ja üldsielt hakkabki nende balloonide kolistamine juba varakult pihta et merele minna.. aga see minu kogemus. Lisaks olid seal just suuremad peod ja räuskamised kui Phanganil nägin.
Samuist ei viitsi isegi midagi arvata...:)

Full mooni toimumiste pärast ongi plaan elukoht leida saare põhjaosas.Huvitav, kas kalapüügiga oleks võimalik(lubatud) seal tegeleda?

Keegi, kes viimase paari aasta jooksul seal käinud on, võiks mõnd head majutuskohta soovitada.. ei otsi "säästukat" aga hind võiks siiski jääda mõistuse piiridesse.. ala 30-60eu öö. Soovitage kohti vaid, kus olete käinud. Internetist leian pilte isegi :)