Kõigile, kes elavad väljaspool eestit.

Tere kõigile, kes elavad väljaspool eestit!

Võibolla tundub mu mure kellelegi absurdne ja loodan, et palju sõimu ei saa :)

Plaan oleks u 3 aasta pärast perega(mina, abikaasa ja selleks ajaks 7 aastane laps)eestist ära kolida, kuhugi kus on ka talvel soe. Kindel eelistus, kuhu minna, aga puudub. On ainult mõned kriteeriumid, mis võiks olla täidetud. -korralik haridustase(laps ilmselt esimesest klassist peaks hakkama seal koolis käima)

  • kinnisvara hinnad võiks olla mõistlikud -sotsiaalne kindlustatus, nt töötuabirahad(juhuks kui...), lapsetoetus -normaalne pension(mitte nagu eestis :P)

Kõik kes elavad mujal kui eestis ja vähegi viitsivad, võiks mulle kirjutada kuidas kuskil elu on. Olen oma plaaniga suhteliselt alguses ja loodan kolme aastaga plaani paika panna ja vastava riigi keele ka suhtlus tasandil selgeks saada.

Ette tänades,

Kerli

1
0

Äkki saad selle ajaga ikka Eestis ka jala kindlalt maha? Kuigi jah, ega see kliima meil ka kiita pole. Aga tubli vähemalt, et elukorraldust nii pikalt ette plaanid :) Minnakse ju sageli nii, et ostan pileti ja lähen! Ja siis pärast hädaldatakse. Ise elan Eestis ja elul pole viga. Kui kunagi kolin, siis ainult kliima pärast.

2
0

Sai ka kolitud puhtalt kliima pärast. Pensionile ei tasu rõhku asetada, sest see vaadatakse lähitulevikus totaalselt ümber. Ka töö saamisega on selline lugu, et oled ju võõras ja paremad palad lähevad igal pool ju tuttavatele ja omadele. Kui suudad leida mingi nishi oma bisnesi jaoks, siis on lihtsam. Kui materiaalne jalgealune on tugev, siis on valik lai. Ise sai valitud see riik inimeste ellusuhtumise ja elurõõmu pärast ja väga suuresti ka ühiskonna suhtumisest lastesse.

1
0

Nihuke värske teema: http://www.perekool.ee/index.php?id=43743&class=forum_schnell&action=view_post&post=10086439 Kõigepealt käib kõva andmine, aga siis on päris head nõu ka. 10:39 ja 20:14 kommentaarid näiteks.

0
0

To Uva! Ehk ütled valitud riigi ?! Olen samuti sellest teemast huvitatud.

0
0

Ma arvan, et eelkõige on oluline teada, mida pere oskab ja soovib teha välisriigis. Ehk siis kas tegemist oleks nõutud nn kvlaifitseeritud tööjõuga või pigem lihttöö tegijatega. Mõnes riigis on väga head tingimused kvalifitseeritud tööjõu jaoks, kuid lihttöö tegijana on tööd leida raske jne. Ka tingimused võivad olla sageli väga erinevad.

Teiseks on ülioluline, mis keeli osatakse. Elan hetkel Belgias ja ilma prantsuse ja / või (ideaalis "ja") hollandi keeleta pole siin midagi teha. Sama üldiselt nt ka Prantsusmaal, Hispaanias jne. Jutt kehtib muidugi eelkõige seoses teenindussektori ja nn valgekrae töökohtadega.

EL-siseselt ei tasuks unustada ka erinevaid EL institutsioone, kuhu kvalifitseeritud töötajad saavad ennast tööle pakkuda - seejuures on ELil erinevaid agentuure ja asutusi üle EL-i. EL asutustes töötamiseks on muidugi nr 1 eeldus kõrge kvalifikatsioon, laitmatu inglise keel jne. Palgad on head, sotsiaalsed tagatised kuuldavasti suurepärased - aga need kehtivad ikkagi ainult EL institutsioonide töötajatele, kellel on eristaatus.

Belgia kliima pole küll selline, mille pärast sinna kolida. Üldiselt ei ole Belgia kindlasti riik, mis oleks nt minu esimene eelistus elukohariigi valikul. Minu puhul oli valiku põhjuseks mu eriala ja mu töösuuna spetsiifika. Aga eriti pikaks ajaks siia jääda ei plaani. Belgia eeliseks on muidugi näiteks üsna soodne ja väga heal tasemel kõrgharidus hollandikeelsetes ülikoolides (osad erialad, eelkõige magister, saadaval ka inglise keeles) - yasuta kuni ca 600 eur aastamaksuga.

3
0

3 aastat on planeerida liiga pikk aeg, sellega jõuab elu väga kardinaalselt muutuda. Aasta enne kolimist oleks normaalne hakata vaatama tööd ja elukohta. Itaalias näiteks võib ametlikult elada ka ilma töökohta omamata, kui Sul on ette näidata säästud millest elad :) Õige oleks vast elukoht vaadata selle järgi mis süda ütleb-inimesed, kultuur, söök-jook, kogu kohalik elu-olu. See koht või paik või riik peaks ikka esmajoones endale ja oma perele meeldima, südamelähedane olema. Minu isiklik arvamus on, et elukohariiki valida töö või raha või soodustuste või pensioni jne. järgi on vale. Koduks selline riik kohe kindlasti ei saa, pigem rahakotitäitjaks. Aga kodu ju peaks olema ikkagi koht kus on Sinu tõeline kodu, mitte töökoht kus teenid hästi või kus pension hea.

2
0

Kõik kes elavad mujal kui eestis ja vähegi viitsivad, võiks mulle kirjutada kuidas kuskil elu on

Ma siiralt kahtlen, kas inimesed leiavad aega üksiku foorumi-küsimuse peale kirjutada, "kuidas neil elu on".

Aga sinu õnneks on see töö juba tehtud. Petrone Print ja "Minu... " sari on just see, mida vajad! Lisaks miljon blogi, millest "Minu" sarja idee ju üldse tekkiski. Loe ja mõtiskle!

1
0

"Itaalias näiteks võib ametlikult elada ka ilma töökohta omamata, kui Sul on ette näidata säästud millest elad :)"

Millistel juhtudel peab tõestama oma sissetulekut? Kas elukoht vajab registreerimist vmt?

0
0

Ega see tagalikult saladus pole, meie valisime Sloveenia. Kuna lastesse on segatud veidi ka slaavi verd, siis saigi valitud nn. kõige tsiviliseeritum slaavikeelne riik. Ärasõit tekkis äkki, sest vanem poiss oli 6 saamas ja Sloveenias lähevad lapsed 6. aastaselt kooli ja koos eakaaslastega alustada on tunduvalt lihtsam. Ideaalis muidugi aasta lasteaeda enne kooli, nagu väiksemaga välja kukkus. Elamisloa vormistamise ainuke tingimus oligi ära tõestada igakuine regulaarne sissetulek 282 eurot kuus pereliikme kohta. Kuna pikalt Eestis ehitusega seotud, siis meie valik oli selline, et ostsime odavamalt lõpetamistvajava maja. See võimaldas esimesed kolm aastat oma kätega ta valmis teha ja paralleelselt keelt õppida. 2,5 on kulunud, keel praktiliselt suus ja nüüd on aeg töö suhtes veidi ringi vaatama hakata. Kuna elustiil on olnud selline, et ise enda tööandja alates 1991. a lõpust, siis ka siin üritaks mingit oma rida ajada. Valmiduse korral mahub majutama kuni 16 turisti. Eestisse kannatab tuua vinnutatud lihatooteid ja muidugi suurepäraseid sloveenia veine. Esimesed sammud juba tehtudki. Asukoht on Sloveenial ideaalne, meie majast Austriasse 15, Ungarisse ja Horvaatiasse 50 km. Lõuna Sloveeniast Veneetsiasse 150 km. München kolme tunni autosõidu kaugusel. Huvitav on ka see , et Sloveenias elab 90 % sloveenlasi ja tänu selle ei ole ka eriti võõravaenu. Kuna sotstoetused on madalamad kui mujal rikkamates maades, siis ei ole seda kirju- mirjut siin eriti näha ja tunda.

4
0

834ARR -le : elukoht vajab igaljuhul igal pool registreerimist. EU-s võid korraga vaid 3 kuud viibida. Elama asumise puhul pead end elanikuks registreerima. Selleks on vaja elukohta, tööandjat või kui tööd pole ja oled enda tööandja, siis teatud kindlat summat pangaarvel. Registreerima pead ikka kogu pere-lapsed ja koerad samuti. See teatud raha pangaarvel peab olema kohalikus pangas, tähendab, Sul peab olema pangaarve seal kuhu elama soovid asuda, mitte Eesti pangas. Ja otse loomulikult käib kogu asjaajamine kohalikus keeles, Itaalia puhul siis itaalia keeles :).

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased