Kolumbia reis ees ootamas

Tere

Lugesin küll ka vanu teemasid, aga aastad on juba möödas ja kindlasti midagi muutunud. Reisi plaan paigas enam-vähem. Minek 16 september. Ehk siis üsna varsti, idee tuli ka alles eelmine nädal.

Uuriksingi siis ehk mida teada vaja riiki sisenemisel? Mingeid erisusi või asju? Lugesin et 90 päeva saab viisavabalt hakkama.

Ning vaktsiinide kohta, et kas tasub digilugu tõend kaasa haarata?

Käisin jaanuaris, viisat pole vaja. Vaktsiinitôend oli kaasas, aga keegi huvi ei tundnud selle vastu.

2
0

https://www.colombia-checkmig.com/

Ehk nii enne sisenemist kui väljumist tuleb see ära täita. Peaks olema aktiivne 48h enne maandumist/äralendu..

Piiril küsivad ka esimese ööbimiskoha aadressi. Minu arust nende aadressid on ikka tuumafüüsika, siis vaata, et sul käepärast oleks seda telefonist või paberil näidata.

Juhul kui lähed mõnda riiki Kolumbiast edasi, mis nõuab kollapalaviku vaktsiini olemasolu tulles kollapalaviku piirkonnast (milleks Kolumbia liigitub), siis on vaja ka seda.

Nt käisin Kolumbias olles nädalakese Curacaos ja nendel sellised nõudmised on. Siis Avianca kontrollis hoolega vajalikku dokumentatsiioni. Curacaol ei kontrollinud seda keegi.

Mis plaaanid Kolumbias on ja läbi mille ja paljuga piletid sinna said.

Piletid sinna tavaliselt ca 1000-1200€ ringis va Turkishi soodukas, mis vahepeal oli ca 500€. Aga sellised leiud on pigem haruldased.

Kingiks võta Vanakat kaasa. See läheb seal väga hästi peale

3
0

Samuti nõutakse kollapalaviku vaktsiini, kui tuled teisest kollapalaviku piirkonnast (sh 12h+ transiit) või tahad külastada Kolumbias Sierra Nevada National Park, Tayrona National Park või teisi Amazoni piirkondi. Ise käisin paar aastat tagasi ja vaktsiini polnud ning õnneks ka Tayronas tookord ei küsitud, kuid teeksin kindlasti kui uuesti läheksin. Minu teada saab seda vajadusel ka Bogota lennujaamas tasuta teha.

Viibisin ise Kolumbias ca kuu aega (samal ajal ka kaugtööd tehes). Lemmikkohad olid Medellin ja Salento + Cocora Valley. Kirjutasin natuke nendest (koos soovitustega) ka enda blogis: https://hiieliinreisib.com/category/ladina-ameerika/kolumbia/

2
0

Piletid sain läbi Finnairi 700 euroga, edas-tagasi Tallinn-Helsingi-Dallas-Bogota ja nii ka tagasi. Koos käsi- ja äraantava pagasiga. Esimese ööbimiskoha asukohta küsis Finnair samuti, hetkel olengi kontaktis AirBNB-st võetud koha omanikuga, et täpne aadress saada ja postiindeks :).

Aga kuna kolmeks nädalaks minek, siis hetkel plaan esimene nädal Bogotat avastada ja siis siselennuga kas Medellini minna või Kariibi mere äärde Cartagena või Barranquilla.

0
0

Ära unusta USA transiidi jaoks ESTA-t teha.

3
0

Kui valid mere äärde mineku, siis Cartagena on väga hea linn ning sealt edasi saab bussiga minna nii Barranquillasse kui Santa Martasse. Pealegi on Santa Martal oma lennujaam (küll linnast väljas, aga taksoarve eriti suureks ei lähe), kust saab nt Bogotasse tagasi lennata. Siselennud on suhteliselt odavad.

2
0

Ise olen olnud Bogotas, San Andresi saarel, Cartagenas pikemalt, Cartagenast sõitnud 2x bussiga Santa Martasse läbi Barranquilla. Bogotas ma ise üle 2-3 öö ei oleks (maitse asi), arvesta, et seal pole enam troopika, kuna 2600m üle merepinna. San Andres on väga ilus paradiisisaar, kui rannapuhkus kõnetab aga oli eraldi turistimaks ca 50USD kui mäletan õigesti. Cartagenas on väga ilus renoveeritud vanalinn. Rand on nii ja naa, ütleme, et peale päeva vanalinnas ringi tatsamist korra läbi käia käib küll. Barranquillast läbi sõitnud ja siiani pole tekkinud tunnet, et peatuks seal. Santa Marta ka tore linn, kus rannapuhkust teha. Vanalinn on aga jääb kindlasti Cartagenale alla. Santa Martast on väga hea Tayrona rahvusparki minna või Minca külla. Santa Martas on kaktuseline ja kuiv loodus ja 15 km eemal Mincas juba roheline dzungel, kus kohvi istandusi, koskesid jne avastada. Kuna naine on sealt pärit, siis järgmise tripiga sinna käiks Leticias ära, see on Amazonase (COL) pealinn. Kui muud eluolu infot soovid saada, eks anna teada

4
0

Cartagena lähedal on ilusaid väikseid ja väheste turistidega saari, kuhu käivad liinipaadid ja oli ka kodumajutusi. Sattusime Isla Grandele mingi pidustuse ajal, hull melu ja pillerkaar oli.

Leticiast võtsime 3- 4 päevase, giidiga paaditripi Javari jõel, selle harujõgedele ja dzungliküladesse, teiselpool Amazonast, ööbimisega ägedas ja puhtas dzunglikämpingus võrkkiikedes. Võin soovitada meie giidi ja jagada kontakti.
Kui sõbrad jäid Medellini baarides tsüklisse, tegin lennukiga vist 4-5 päevase soolotripi Vaikse ookeani Choco rannikule Nuqui'sse.
Jummalast lahe koht, uus kultuur, teistsugune elu, külalislahkus. Ja lausa 3 turisti nägin selle aja jooksul. Kui õigel ajal minna, saab vaalu vaatama sõita.

2
0
  1. Ma samuti Bogotas kindlasti nädalat ei soovitaks olla - 2-3 päeva piisav.
  2. Sama käib Cartagena kohta. Vanalinn on küll väga ilus, aga väga turistiderohke. Ranna - ja hotellipiirkond polnud suurem asi ehk seal ei peatuks pikemalt. Kui ööbimist vaatate, soovitan kesklinna kanti. Ilusa ranna jaoks tasub pigem mõnele saarele sõita.
  3. Santa Marta ise midagi liiga erilist pole, aga nagu varem siit mainiti, siis hea koht, kust minna Mincasse või Tayrona rahvusparki. Eraldi ma seal pikemalt ei peatuks. Mincas olin ise ainult küll päeva, aga paljudele seal meeldib, kui tahta natuke rahulikumat ja hipilikumat vibe kogeda.
1
0

To Hiie-Liin. Ma esimene kord SM linna, kus on vanalinn ja mille rannast kaubasadam jne paistab ei sattunudki, vaid kogu aeg oleme mäe taga Gairas olnud, mis jääb lennujaama poole. Seal on Kolumbia kohta ilusamad rannad ja mõnusam vibe.

Kui Kolumbias helesinise veega palmiranda on tahe saada, siis Tayrona (aga õnneks pole seda võimalust, et sõidan autoga letti), Cartagenast natukene eemal olevad väikesaared ( Tierra Bomba, mis on Cartagena külje all on lahe aga vesi sogasem) ja San Andres y Provedencia.

Lisaks Uberile, mis pole väga levinud kasuta Indrive. Aga seal pead hinda kauplema ja maksma ikkagi sulas aga platvorm aitab sellega, et ei pea käte ja jalgadega seletama, kuhu saada tahad ja hiljem hinnaga jagelema

1
0

Kui huvi, siis hetkel käimas Inspira kanalil onu Raiu reisisaade Kolumbias, võib-olla annab ka veel inspi juurde. (:

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased