Koolilastele põnevat tegevust?

Hei!

Kas keegi ehk oskab soovitada - grupp koolilapsi Tšehhi minemas varsti. Kas Prahas, Kutna Hora ja/või Karlovy Vary´s või nende lähedal oskate soovitada mõnd põnevat, erilist kohta/tegevust, mis just lastele huvi pakuks (teatavasti nad just väga ei hinda juttu ajaloost ja kirikute näitamist ;) ). Eks plaanilised ekskursioonid käime ikka ära, aga mida vahvat võiks veel teha/näha?

Tänud juba ette vastajatele,
Viki

Aga miks siis minnakse üldse nii kaugele? Aktiivset puhkust on võimalik veeta ka siin.

Kallis naabrimees, see pole vastus MINU küsimusele.

Põhikooli lapsed, alates viiendast klassist ja minek märtsis.

ja tõenäoliselt on teil kaasas reisikorraldaja esindaja ehk siis reisijuht-giid. Sel juhul oleks ju mõttekas varakult suhelda temaga, et reisi planeerides saaks Teie soovidega arvestada. Aga vastuseks küsimusele nimetaksin Karlovy Vary termaalbasseinis suplust ja Konepruši koopaid. Karlstejni kindluse lugu tundub ka lastele ägedana, kuna sellega kaaasneb väike mäkkeminek. Tegelikult oskavad ka lapsed hinnata kaasakiskuvat juttu ajaloost, peab lihtsalt teadma, mida, kuidas ja millal rääkida.

Kui reaalne oleks variant, et küsida laste käest, mida nad näha tahavad (millised on nende hobid) ja käituda vastavalt sellele. Pean silmas varianti, et peale kohustuslikku programmi jaguneks grupp väiksemaks ja külastaks kohti, mille vastu võiks neil olla huvi. Näiteks mina tunnen igavust tarbekunstimuuseumis, kuid kui minguga tuleksid lennukeid vaatama tüdrukud, sureksid nad igavuse kätte.

Mäletan, et üsna Praha külje all Karlovy V. poole oli suur automuuseum. Aga head infot peaks ju ka Praha kodukalt endalt leidma- hunnik muuseume, ahhaa-keskuse taoline värk, kõrged tornid, kuhu vaadet nõudlema minna jne.

Tänud sisukate vastuste eest - need tekitasid kohe veel kaks küsimust, ehk on aega ja tahtmist vastata. Esiteks, kus on need Konepruši koopad ja kust ma nende kohta infot saaksin? Ei leidnud netist midagi :( Ja teiseks, mis on see Prahas asuv ahhaa-keskuse laadne keskus?

Aitäh juba ette,
Viki

asuvad umbes 30-40 km Prahast lõunas ja kui Sa paned otsingusse Koneprusy caves, peaksid infot leidma. Ise pole kunagi nende kodulehte külastanud. Kui pole varem koobastes käinud, siis soovitan minna. Võrreldes näiteks Postojna koobastega on muidugi tase teine, koobaste süsteem lihtsalt oluliselt väiksem. Aga stalaktiidid-miidid täitsa olemas.

Veel mulle meenus,et seal on see miniatuuride muuseum.Seal on umbes 15 läbi luubi ja mikroskoobi vaadeldavat nö.asja.Oli vistloomaaed sääse vuntsi peal ja mooniseemne peal olev Lennoni portreeNeed nimed on küll nüüd kindlasti valed aga seda tahaksid vast küll lapsed vaadata.

Tänud Hobukastan, nii leidsin otsingust need koopad ülesse jah. Kahjuks aga need alles aprillist avatud, aga jätan meelde. Teinekord kui satun sinna, siis võtan kindlasti plaani.

Ja madle-helena, kus linnas see miniatuuride muuseum oli? Ja kust ma selle kohta infot võiksin leida?

Leidsin internetist ka selle miniatuuride muuseumi, asukohaks siis Praha. Tundub vahva, aitäh idee eest :)