Koos väikselapsega (autoelamuga) euroopasse, aga kuhu?

Olen värske autoelamu omanik ja väiksemad otsad eestipeal tehtud, nüüd suvele vastu minnes tahaks minna kuskile kaugemale.
Naisterahvana tahan, et oleks võimalikult mugav ja lihtne tee.
Kaasa reisib ka väike laps 2aastane.
Algelised variandid enda jaoks on kas Poola, Horvaatia või Saksamaa.

Ootan ideid!

Kaheaastasega ilmselt erilist kultuurireisi ei tee, pigem tuleb siis rannapuhkus. Horvaatia oleks ilmselt kõige kehvem variant. Lapsele suvel liiga kuum ja rannad enamasti kiviklibused. Põhja-Poola oleks sobivam, Heli poolsaar või Leba näiteks. Viimase juures siis Läänemere kõige suuremad liivaluited. Gdanski loomaaeda võiks külastada ja Gdynia akvaariumi.

Just, Horvaatia rannad enamvähem kõik kiviklibused, vaevalt laps seal tegevust leiab, vesi ka väga soolane. Lisaks suvel paras leitsak. Poola pole paha mõte - Sopot, Gdansk jne. Saksamaa ka hea. Lisaks Prantsusmaa.
Lõuna poole minnes peale Tsehhit (või Slovakkiast alates kui sealtkaudu minna) ikka üsna mägine juba. Variant oleks ka Ungari ja Balatoni järv, pole küll meri aga hinnatase sealkandis ikka väga hea.
Kas on tegu minus, aga Sloveenia tundub mõnusam kui Horvaatia - olgugi, et merepiiri napilt. Koperi külje all suur kämping - autoga saate Itaaliasse Triestesse lipsata (kuigi lapsel eriti teha midagi pole), pole kauge ka Horvaatias korra ära käia.
Ahjaa, palju õnne autoelamu puhul. On ikka mõnus küll nii matkata (minu puhul küll autoelamuga).

Meie poiss sai kunagi Horvaatias 2-aastaseks.Eks ta natuke väike oli veel, sel suvel saab juba 7- seks, arvan , et oleme augustis jälle kuskil Horvaatias seiklemas. August on nii väiksega parem, siis on öösiti enam- vähem 20 kraadi kandis. Juulis on tavaliselt ka öösiti palav.

Käisin eelmise aasta augustis Horvaatias, kaasas 1,7 aastane laps.
Ei olnud tal häda miskit,sooja oli ligi 35 päeval.Kreem peale ja möllas rannas,et anna olla.Oli tegu,et sealt rannast ära saada.Ostsime kohapealt rannasussid,et kiviklibu jalale haiget ei teeks,neid on igas mõõdus kõikjal müüa.
Ei soovita mingit Gdanski,ega Sopotit.Kui tahad,puhkust poolepealt lõpetada,siis võid ju minna.See,et laps sealsetes vetes või jaheda tuule käes külma saab on peaaegu,et kindel.
Käisin omal ajal Palangas,kui poiss oli 3-ne.Reis lõppes tõsise haigusega,kuigi sooja oli ikka parasjagu.
Horvaatia on seepärast hea,et seal on ikka väga kuiv ja stabiilne kliima.
Ei ole niiskuse ja temperatuuri suuri kõikumisi.
August on kahtlemata parem,kui juuli.
Pealegi on Horvaatia rannikuäärsed linnakesed nii kompaktsed,et saad nautida ka ümbrust.
Saksamaal on muidugi Baierimaal väga ilus-lossikesed,linnused jne.
Paraku ei saa kõikjale autoga ligi ja tuleb teha pikki jalutuskäike.
Oled ju autoelemuga-neid ei lasta seda enam igasse kohta.
Saksamaa miinuseks on ka kõiksugu kõrged hinnad.
Horvaatia on küll väheke kaugel,aga seda enam on huvitavam sõita.Oled ju sellise sõiduriistaga.Saad sinna-ja tagasisõidu ka ju huvitavaks teha,kui muidugi aega piisavalt.
Ja, pole sel Aadria mere veel häda midagi.Jõmpsikad ,mul,seda vett õige mitu liitrit, suvitades, ära joonud-häda ei midagi.
Igal juhul Horvaatia kasuks.

Edu planeerimisel ja ilusat suve.

Olen ka kogu Euroopa mläbi seigelnud ja soovitan ka ikka lõunapoolseid paiku,sest seal põhjas on kõik nagunii sama nagu Eestis :).Kui Austriasse satud anna teada,teeme ühe grilli :)
Siin on ka väga ilus ja puhkuseks väga palju paiku,ka ei ole Itaalia,Horvaatia,Saksamaa Sweits,Sloveenia,Tsehhi kaugel,nii et kui huvi tekib saab siit kohe ükskõik kuhu poole edasi minna.Minuarust ongi Austria selles suhtes üks parimaid paiku ka elamiseks :)

Millises Austria osas Donnerman pesitseb?

Ma elan Welsis,jääb Sulle teele,kui näiteks Itaaliasse põrutad,kui aga Horvaatiasse,siis võike kõrvalpõige,mis pole ka suur :)

Eks ma jätan meelde. Kaardilt vaadates vist sel aastal trassile ei jää.

Tere!

Mõistagi tasub minnna Horvaatiasse. Parim valik.