trip-krainetrip-ukraine-dark
Korfu autorent

Tere, kas korfule minnes oleks mõistlikum enne internetist auto broneerida või on soodsam kohapealt rendiauto võtta? Internetis jäävad nädalase broneeringu puhul hinnad kuskile 100€ kanti.

Tere,

Oleneb ajast millal minna ja kuhu täpselt saarel minna, kui minna hooajal, siis ehk mõistlik ette bronnida. Ise olin eelmise aasta sept kuus Gouvias siis võtsin auto kohapealt ,siis oli küll juba hooajalõpp ja otse rendifirmalt võttes oli 65 eur 4 päeva 0.- omavastutusega. Samas, auto rendi firmasid mis nägin oli ka ainult 2tk. Samas Sidari´is oli rendifirmasid hulgim ja usun, et ehk ka siis oleks olnud hinnad odavamad.

Tänud info eest. Minek juba selle nädala lõpus ja asukohaks messonghi. Ei tea kuidas seal piirkonnas olukord on rendifirmadega? Netist väga ei näita et läheduses midagi oleks. Või äkki on mõtekas hoopis mopeed rentida kitsaste teede tõttu ja mis hinnaga seda teenust pakutakse?

Võite rolleri küll võtta, kuid sellega üles mägedesse sõita ma küll ei soovita. Kohati autoga juba sõites oli päris korralik piinamine, sest nii mõnigi tõus oli vägagi järsk. Seepärast soovitan võtta kas auto või siis ATV. Kui plaan minna näiteks Sissi's Palace või Pantokraatori otsa siis rollerit ma ei soovita see ei vea sinna välja ja pole ka turvaline :) lihtsalt randade vahel sõita ja saarele mööda mere äärt ring peale teha on rolleriga igati OK

Olen vastusega vist küll veidi hiljaks jäänud, kuid Messonghi naaberkülas Moraitikas näiteks on auto- ja rollerirendifirmasid nagu kirjuid koeri, hinnad ja suhtumine mõistlikud. Tulin täna sellelt saarelt, võtsin nädalaks firma Low Cost Car Rentals auto, mis toodi lennujaama ja mille sain lahkudes lennujaama parklasse jätta (pakkide asjus väga mugav, kui sind hommikul hotellist välja visatakse ja lend alles õhtul läheb). Chevrolet (ex Daewoo) Matiz maksis 112 € ehk 16 € ööpäev. Ma Korful sõitmiseks kahele inimesele suuremat autot ei soovitagi, Matizi eriline võlu on see, et ta on väga kitsas ja mahub igalt poolt läbi ning kõikjale parkima. Ja kui keegi tuleb rääkima Matizi puudulikust võimsusest, siis soovitan tal kõigepealt autosõidu elementaarvõtted omandada ja seejärel uuesti rääkima tulla. P.S. See "full insurance" ei kata tavaliselt autopõhja, rehvide, laternate, peeglite ja klaaside vigastusi, nende eest küsivad nad ca 3 € ööpäevas juurde. Ma ei ole viimast võimalust küll kunagi kasutanud. Kui kreeka liiklusest aru saada, siis sääraseid vigastusi eriti ei tohiks ette tullagi.

Ootan soovitusi hea kvaliteediga rendifirmade kohta. Kas Korful kehtib põhimõte, et mida väiksem, seda parem?  Vaatan, et mitmed rendifirmad pakuvad citroen c1 või sarnast autot. Kas see auto saab mägistel teedel hästi hakkama? Tundub päris pisike (ma harjunud autot rentima USAs, kus mini klassi vist ei eksisteerigi), seega veidi kahtleval seisukohal.  Samuti huvitaks kui kellelgi on kogemusi, et kas sellisse autosse võiks mahtuda turvahäll (taha istmele) ning kas on mõistlikum võtta kaasa enda häll või rentida autofirmast?Täpsustan ka, et soovin rentida 10 päevaks lennujaamast,. 

Lennujaama ette tellida on mugavam. Käisime just neljakesi ja võtsime ka väikeauto automaatkastiga (sest mina mägedes manuaaliga pole enam nõus sõitma), lapsetooli saime ka, ilmselt saab ka hälli kui ette tellida. Suurega ei kujuta seal ettegi kuidas sõita, mägiteed on väga kitsad, parkimiskohad väikesed (eriti hull oli pealinnas), kütus oli ka kallis 1,6-1,7 euri bensu liiter. Seega suur auto oleks puhas lollus. Meil läks 8 päeva, keskmine väikeklass, 2 juhti, täiskindlustus ja vaba kilometraaz 160 EURi. ca 2 paaki kütust ka sest vahemaad küll linnulennult väikesed, kuid teed väga käänulised. Sellist sirget kiirteed nagu Tenerifel on ainuke pisike lõik pealinna juures ja max. kiirus 90, kuid keskmine jäi kuskil 60 kanti. Söök seal ka samas hinnas mis meil, liha ja piimatooted isegi veits kallimad. 

Millist autorendidfirmat olete kasutanud Korful ja millist soovitate?Soov rentida üheks päevaks auto Hotelli juurest.

Kellelgi on äkki värskemaid kogemusi autorendi osas Korful? Ma vaatasin firmat, mida kasutasin eelmisel korral (2018) ning sama perioodi eest on hind ligi 50 % kallim. Pandeemia on ajanud osad firmad pankrotti ja teised selle võrra kallimad?

Enamik autodest müüdi eelmine aasta maha ja nüüd ongi hinnad kõikjal kallimad. Kuus kuud ette sai selleks suveks veel Lõuna-Euroopas normaalse (eelnevate aastate) hinnaga, aga hetkel on isegi kevadeks broneerides ulmelised hinnad võrreldes varajasematega.

Tavapäraselt rendime reisidel auto ja sõidame ringi. Korfu tundub nii väike ja jäime mõtlema, et äkki prooviks sel korral üldse ilma autota (ühistranspordiga) või hoopis rolleriga. On kellelgi kogemusi? Kohapeal 9 päeva ja võtaks ilmselt kaks majutuskohta.

Korfu ei ole midagi nii väike :) Rendiautoga saate ikka oluliselt rohkem vaadata, ühest saare otsast teise ca 1h sõitu autoga.

Rolleriga võib "mägedes"  no pigem siiski kõrgema kaldega künkad, teele jääda, eriti kui 2kesi ühel rolleril sõidate, ühte sellist juhtu nägime, ilmselt mootor siiski nõrk sellise seikluse jaoks. Ja teed on kitsas, ei teagi kui turvaline see on, igatahes turiste eriti rolleritega ei liikunud, bussiga küll. Ühesõnaga ühistransport liigub aga mitte igale poole ja alati mitte õigel ajal.

Soovitan auto rentijatel oma fotokaga autost ja armatuurlauast teha pilt kontori taustal. Mulle üritati ka bensiini eest lisaraha külge pookida aga piisas juba fotoka võtmisest. Kohe oli kõik OK.

Sai rolleriga Korfu'le ring peale tehtud. Ööbisime kolmes erinevas kohas. Erinevatel päevadel avastasime eri saare osi. Juhul kui ei ole eesmärk ühe päeva jooksul kõike näha ja rollerisõiduga varem tuttav, siis võib variandina kaaluda. Mägedes sai ka ära käidud. Rolleriks Vespa, mis sai siit renditud https://www.corfuvespatour.com/