Korfu saarel Pantokraatori mägi

Küsimus selline, et kas on keegi käinud selle mäe tipus ka ilma rendiautota? Huvitab, kuidas sinna omal käel pääseks autot kasutamata. Tean, et mäe jalamile peaks saama maakonnaliini bussiga, aga edasi? Kas on rada? Kui pikk see on?

Rolleriga, kui omal käel ja autot kasutamata:) Ühistranspordi kohta paraku ei tea.

Kangematel täiesti jalgsi tehtav. Me nii kõvad ei olnud ja lasime endid tuttaval autoga poole mäe peale viia. Sealt läksime jala tippu (tipp 906 m) ja laskusime mere äärde Nissaki'sse tagasi.Google Maps näitab selle jalgsi laskumise raja kohta 3 tundi ja 11,5 km.Mõned laskumise pildid alates 9093https://www.flickr.com/photos/ruudi/albums/72157662034751492/with/23340111500/

Ohhoo, see jalgsiminemise variant meeldib mulle kõige enam. Läheme lapsega kahekesi ja oleme sitked matkajad. Kuna mina lube ei oma, siis ei sobi ka rolleri variant. Ratas...no mulle tundub, et jalgsi on lihtsam :D Igasugused nõuanded ja soovitused on teretulnud :)

Ma olen käinud rolleriga, ent ka jalgsi täiesti tehtav. Korful ühistranspordiga liikumise planeerimiseks soovitan kasutada Moovit.com reisiplaneerijat, kuna erinevalt Google Mapsist on Korfu bussiliinid seal olemas. Sisesta vaid omale sobiv algpunkt, sihtpunktina Monastery of Ipsilos Pantokrator ja soovitav stardiaeg ning lase masinal otsida. Üldjoontes on võimalik jala mäele minna kolmest suunast:  läänest  Spartilasest (buss A14) lõunast Nisakist (bussid A4, A5 ja A12) ja põhjast Perithiast või Loutsesest (buss A12). Graafikud leiab siit: https://greenbuses.gr/routes-en. Kun enamus Korfu ühistranspordist liigub mööda rannikut, siis juurdepääsetavuse osas on kõige parem Nisaki, sealt üle 10 bussi päevas, samas kui teistesse neist kohtadest vaid 2-3 väljumist päevatripiks ebasobilikel aegadel. Valitud lähtepunktist tippu juhendab Google Mapsi jalakäija rezhiim, teekonna pikkus ca 8-11 km üks ots.

Ülesminekuks ei soovita autoteed, seal võib saada vingugaasi mürgituse. http://ok-kerkyra.blogspot.com/2008/09/pantokraator.html

Oo, suurimad tänud teile kaasamõtlemast :) ja nõu andmast :) Nii, aga need, kes seal üleval ära käinud. Kuidas muljed? Oli väärt käimist/sõitmist/ronimist?

Vaade on ilus (kui guugeldada 'Corfu pantokrator view', siis leiab näiteid piisavalt), ent kas ronimist väärt, see enda otsustada. Kui matkamine meeldib ja soov päev sisustada, siis võib päris tore olla. Nagu eelnevalt öeldi, tasuks vältida autoteed. Tippu viib ka mitmeid jalgradu, neid näeb näiteks www.OpenStreetMap.org lehelt ning rajal olles võib endale telefoni tõmmata mõne Openstreetmapi (OSM) põhise kaardirakenduse, nt Locus Mapi, kust saab oma asukohta ja edasist teed jälgida. Ise soovitaksin mäkke minnes külastada ka tipust ca 2 km põhja pool asuvat Palea Peritheia küla (http://old-perithia.com/ või https://greece.terrabook.com/corfu/page/palia-peritheia/), mis 1960ndatel maha jäeti, ent kuhu nüüd mitmed elanikud on naasnud ning peavad kohapeal vahvaid kohvikuid ja majutusi - hea koht vahepeatuse tegemiseks. Näiteks võib marsruut olla selline, et startida Acharavist (sinna nt Korfu linnast kl 8:30 väljuva bussiga: https://greenbuses.gr/index.php/routes-en?rt=A3), kl 10 Acharavis, sealt mööda külavaheteed läbi Agios Martinose Kriniase külla (4 km) ning sealt mööda OSMis näidatud rada Palea Peritheiasse (5 km). Peale lõunapeatust Perithias jätkaks OSMi kaardi põhjal mäetippu (ca 3 km) ning tagasi laskuks läbi Palies Sinies küla (https://goo.gl/maps/XjCtqVngr6L2) Nissakisse (ca 11 km), kust läheb ka õhtusel ajal mitmeid busse Korfu linna (liinid A4 ja A5, nt kl 17:10 ja 19:https://greenbuses.gr/index.php/routes-en?rt=A5 ). Kokku seega ca 23 km ehk 5-6 tundi rahulikku jalutamist pluss piisav aeg peatusteks.

Väga hea juhtkiri, Buldooza, suurimad tänud Sulle :) Mul endal vanamoodne nuputelefon, aga lapsel on nutikas, sinna saame ehk mingid kaardid sisse tõmmata. Meile matkamine meeldib ja kui hommikupoole alustada, siis ehk ei kõrbe ära ka :D Eelmisel Korfu reisil käisime ühe madalama mäe otsa ronimas ja ikka täitsa püstloodis mööda kitserada puude vahelt üles :D Hullult tore oli. Ilm oli õnneks mõnus ronimiseks, sest öösel oli sadanud ja õhk klaarim. Kõrgemale jõudes läheb muidugi õhk ka märksa paremaks ja polegi nii kuum.