Viimased kommentaarid

Tänan teid @zira,  @Lumimumm,  @Äli Ditmann ja @Monika64

Praegusel hetkel aasta  ja kaks tagasi olimegi just sellel toredal Korfu saarel ja tõttöelda, igatseme tagasi. Mitte ainult ilusa looduse pärast. Ikka inimeste ja atmosfääri pärast samuti. 

Mis puudutab tegevust, siis ilmselt see oleneb kõik sellest, mida otsida. Meil jagus tegevust igaks päevaks ja ometi me ei olnud rannas peesitajad. Tegevust jagus kaheks reisiks ja jaguks veel mitmeks.  Nagu ma kuskil ka kirjutasin, et jah, autoga annab saare nii enam vähem läbi sõita paari päevaga, aga kõik oleneb, kui sügavuti tahad antud piirkonnaga tutvuda. kas tahta vaid lõbustusi, atraktsioone ja muud sellist või huvitavad sind ka kohalikud inimesed. Ühesõnaga jah, meil oleks ka kolmandal korral seal vaatamist ja tegutsemist küllaga. Sel aastal paraku on nagu on. Vaatab, kas augustis võtaks ette mingi reisi või jätakski selle aasta vahele. 

Tore, kui minu kahe Korfu reisi kirjeldused blogis kellelegi rõõmu valmistasid ja mõtteid andsid. Ja paistab, et ka Egiptus on üles leitud :) Kuskil seal on veel ka Ahvenamaast jutt.

Olen kahel viimasel suvel veetnud aega Korfu saarel.  Mingil määral oleneb hotelli valik sellest, kas olete saarel mõelnud autot rentida või liikuda kohaliku transpordiga. Kohalik bussiliiklus on seal väga ok. 

 Kus soovitaksin hotelli võtta? Üks koht on Kerkyra linnast 12 km allapoole, ehk lõuna suunas - Benitses. Väga hea koht igal õhtul promenaadil jalutamiseks, söögikohti piisavalt ja segavat lärmi pole. 

Teine koht, mida soovitaksin, on Kerkyrast 7 km üles ehk põhja poole - Gouvia.  Elavam koht, kui Benitses. Benitseses meeldis mulle rand rohkem, aga Gouvias jälle on rohkem kus jalutada, rohkem söögikohti ja on ka rohkem meelelahutust.  Lähedal Gouvia Marine, kus on samuti kena jalutamas käia. 

Kassiopi oleks see koht, kus ma kindlasti ööbiks minnes saarele kolmandat korda. See jääb juba üsna põhjapoolsele rannikule ja Kerkyra linna sealt on kena 1,5 tundi bussisõitu...mööda väga ilusat teed. Söögikohti palju, hulgaliselt mõnusaid rannasoppe ja suurepäraseid söögikohti. 

Kavos ja Roda....sinna tõesti ei soovita :)

Paleokastritsa....imeilus paik, aga ega seal jalutada palju kus pole, kuigi rand on ilus ja rannast saab lasta ennast sõidutada paadiga ka väikestele salarandadele. Mis võib aga probleemiks osutuda siis see, et Paleokastritsa rannas on harva soe vesi. Oleme ise juhtunud seal käima juuni teisel poolel...ja ujuma küll ei tahtnud minna. Jääkülm vesi. See on kahe erineva hoovuse ristumispaik ja sellest ongi see külm vesi. 

Kui rohkem infot otsid, siis olen ise pannud mõlemad reisid blogisse ja seal on tüütuseni lugemist. Otsinguaknasse seal Korfu panna ja tulevad kõik need postitused ette. 

Siit http://www.kaldkriips.ee/?p=9308  saab lugeda 2019 aasta suve Korfu kokkuvõtet. 

Korfu on võrratu, hea valik :)

Aitäh @kerrtu ja @indigo :) Näedsiis, indigo, oleme lennukis sel juhul kohtunud :D

@PRM, lugemine pole kohustuslik. See punkt üks. Punkt kaks on see, et reisikirjeldused polegi mõeldud otseselt mingile sihtgrupile, vaid on eelkõige iseenda tarbeks. Sul on alati mitu valikut, kuidas asjadesse suhtuda. Tahad loed, ei sobi- ära loe. Kes lugeda viitsib, siis seal on ka väga palju informatiivset. Ilusat päeva Sulle :)@krissand ja @meelis  - aitäh teile :)

Otseselt midagi ei kogu. Rahuldun mälestuste, emotsioonidega ja fotodega, mis on fotograafiaga tegeleva inimese puhul ilmselgelt tavapärane. Siiani olen pärast teinud reisist blogisse pikemad lood koos piltidega, aga on tekkinud mõte, et peaks ka fotoraamatu trükkima igast reisist. Tütar kogub - võtmehoidjaid. Huvitavaid ja mitte ainult riikide vaid ka erinevate kohtade omasid. Enamasti ta on palunud neid endale tuua ja nendel reisidel, kus käime koos - saab ise valida. Umbed kolme aastaga, mis ta võtmehoidjaid kogunud on, on tekinud täitsa arvestatav kogu. Teinekord toome kaasa huvitavaid värvilisi kivikesi või siis muud maale iseloomulikku, mis hakkas meeldima. Kreekast valis tütar endale Kreeka ornamendist tuttava meandri kujuga kõrvarõngad. Paistab, et kõrvarõngad ongi tal võtmehoidjate kõrval järgmine kogumise maania :D

@wnmg  kui pead valima, jäta maha pigem arvuti :D Korraliku kaamera puhul vali asjalik objektiiv, mitu suuremat mälukaarti ja sellest küllalt :) Oleneb muidugi mille jaoks arvutit mõtlesid. 

Julgen julgelt soovitada Korfu saart. Palju vaatamist, palju tegemist ja Kreeka saartest pretsedenditult kõige rohelisem. Seal on mäed täis küpresse, oliivipuid ning muid isendeid ja ei ole paljad kivised mäed rohututtidega. Mööda neid salusid on mõnus matkata mägedesse, kust avanevad ilusad vaated. Lisaks saab sealt teha trippe Albaaniasse, kuhu kitsamas kohas on üle mere napp 2 km ja erinevaid tiire mandrikreekale. Päevaga käib ära Meteoras või siis Pargase linnakeses või käia hoopis lähedalolevatel väikesaartel ja imelistes sinistes laguunides ning koobastes. Lastele on saarel ka muljetavaldavalt suur veepark.

Eelmise suve kogemus SmartLinx-ig.....chek in letis, aga minu käsipagasi  ja lapse käsipagasi seljakotid ei huvitanud küll kedagi ei letis, ei väravas. 

Väga hea juhtkiri, Buldooza, suurimad tänud Sulle :) Mul endal vanamoodne nuputelefon, aga lapsel on nutikas, sinna saame ehk mingid kaardid sisse tõmmata. Meile matkamine meeldib ja kui hommikupoole alustada, siis ehk ei kõrbe ära ka :D Eelmisel Korfu reisil käisime ühe madalama mäe otsa ronimas ja ikka täitsa püstloodis mööda kitserada puude vahelt üles :D Hullult tore oli. Ilm oli õnneks mõnus ronimiseks, sest öösel oli sadanud ja õhk klaarim. Kõrgemale jõudes läheb muidugi õhk ka märksa paremaks ja polegi nii kuum. 

Oo, suurimad tänud teile kaasamõtlemast :) ja nõu andmast :) Nii, aga need, kes seal üleval ära käinud. Kuidas muljed? Oli väärt käimist/sõitmist/ronimist?

Ohhoo, see jalgsiminemise variant meeldib mulle kõige enam. Läheme lapsega kahekesi ja oleme sitked matkajad. Kuna mina lube ei oma, siis ei sobi ka rolleri variant. Ratas...no mulle tundub, et jalgsi on lihtsam :D Igasugused nõuanded ja soovitused on teretulnud :)

Mul ei ole otseselt reisiblogi, aga kui kuskil olen käinud, siis saab ikka kirja pandud. Panen siia lingid juhuks, kui keegi vajab infot . Üks reisidest on Ahvenamaa bussireis Tensi reisidega. Programm oli koostatud üleootuste hästi ja giid oli väga hea. Iseenesestmõistetavalt tegin ka ise eeltööd ja järeltööd. 6 pikemat postitust:

http://www.kaldkriips.ee/?p=7307

http://www.kaldkriips.ee/?p=7329

http://www.kaldkriips.ee/?p=7392

http://www.kaldkriips.ee/?p=7425

http://www.kaldkriips.ee/?p=7447

http://www.kaldkriips.ee/?p=7494

Teine reis on möödunud suvel toimunud Korfu reis. Pisut ehk naljakas lugu siinses paljunäinute keskkonnas, kuidas ema ja tütar esimest korda soojal maal käisid :) Kuid...ehk siiski informatiivne lugemine nendele, kes samuti alles alustavad omapäi seiklemist :) On seal nii ajalugu, kui praktilisi soovitusi ja muidugi palju fotomaterjali. 10 pikka postitust.

http://www.kaldkriips.ee/?p=7685

http://www.kaldkriips.ee/?p=7713

http://www.kaldkriips.ee/?p=7763

http://www.kaldkriips.ee/?p=7844

http://www.kaldkriips.ee/?p=7865

http://www.kaldkriips.ee/?p=7927

http://www.kaldkriips.ee/?p=7997

http://www.kaldkriips.ee/?p=8044

http://www.kaldkriips.ee/?p=8184

http://www.kaldkriips.ee/?p=8186

Loen ja loen ja imelik hakkab, et endal polegi mingit vapustavat nimekirja siia panna :) See- eest on aga tore lugeda, kus kõik käinud on ja kuhu lähevad. Ei tea, kas on probleem minu õhukeses rahakotis või oskamatuses orgunnida asju nii, et saaks soodsalt ja palju reisida. Tahte puudust küll ei ole, aga töölt saab ära aastas vaid 35 päeva ja ülejäänud ajal tuleb pingutada, et mõnda reisi lubada endale ja lapsele. Aga siiski, aga siiski. Sai käidud mõned korra Soomes :D, rännatud Eestimaal ja esimest korda soojal maal. Käisime Korfu saarel. Meeldis nii väga, et nädalast jäi väheks ja läheme sel aastal sinna tagasi, et näha ka neid kohti, mis jäid nägemata. Mõtlesin küll, et läheks sel aastal mujale, aga Korfule tõmbas tagasi. Kirjutasin blogisse sellest käigust ka pikema loo. http://www.kaldkriips.ee/?p=7685Sellest lingist hakkab peale ja sealt edasi kokku 9 postitust. Ehk on kellelegi abiks, kes plaanib Korfule minna. Ise otsisin küll enne reisi hirmsasti just eesti inimeste vahetuid muljeid ja ega neid üleliia nüüd leida polnudki. Väike unistus on, et äkki õnnestub sügisepoole veel kusagile kaugemale sõita. Soome sõit on suvel kindlasti ees ja võimalik, et ka Rootsi. 

Olin eelmisel aastal sama dilemma ees, et mida võtta esimeseks soojamaareisiks ja valisin Kreeka saare - Korfu. Siiani olen kindel, et tegin õige otsuse. Kreeka on hästi lihtne ja mugav maa, inimesed sõbralikud ja abivalmid. Boonusena kaunid mererannad ja ilus lopsakas loodus. Tulin koju ja kirjutasin blogisse 9-osalise reisikirja :D