Korfu vs Mallorca?

Kellel on kogemusi mõlema saarega või oskavad soovitada- plaanin septembri alguses sõita nädalaks puhkama, aga ei suuda otsustada, kummale saarele minna. Hinnavahe on neil küll 3,4000.-, aga mõlemad ahvatlevad võrdselt. Plaanis nii võrdselt päevitada ja vedeleda kui ka mööda saart ringi vaadata. Kumb on jätnud teile parema mulje?

Mallorcal ei ole küll käinud, aga Korfu jättis oma kaljususe ja kaootilisusega küll unustamatu mulje. Järgmine aasta lähen sinna hooaja algul tööle. Pisikesed looklevad külad, kohalike restodega kus hinnad on soodsad ning portsjonid suured.

Leidsime ka ühe hästi ära peidetud kalarestorani...mis oli unustamatu.

Ja kus see peidetud kalarestoran asub, kui küsida võib? Mul seisab pühapäeval ees reis Korfule, nii et vihjed kuluvad hästi marjaks ära.

Muide, kas on ka kogemusi Dassias oleva ööklubiga? Endal eelmisest suvest Rhodose ööklubiga väga halb kogemus selles osas, et menüüd meile ei antud ja saime alguses aru, et pudel veini maksab 17€ (**** hotellis maksis 15, et 17 tundus usutav, sellepärast ei täpsustanud ka üle) ja pärast esitati arve summas 70€. Tagatipuks ei saanud isegi kaardiga maksta... Minu õppetund on selline, et kohas, kus mulle paberil menüüd ei anta, ma enam midagi ei telli.

Agios Giorgiosest liikudes mööda rannikut lõuna poole. Agios Gordis-t vms läbi. läheb halvemapoolne kruusatee ning umbes 1-2km linnast väljas on silt Taverna. Google earthist on teda suht lihtne üles leida....kui liikuda mööda rannikut. Seal peaks olema ka kaks pilti sellest Tavernast. Kohalike käest tasub ka küsida...

http://www.agiosgeorgios.co.uk/fishermans.htm

On selle Taverna lehekülg.

Üldiselt tulime teiselt poolt Fiat scudoga :D ning ekslesime seal metsas täitsa korralikult.

Nimeks on kohal Fisherman's Cabin. Soovitatavalt minna jala sinna, autole võib ränk olla, aga kui julgete sis tuld!

Avatud on ta naljakatel aegadel, seal lehel on antud telefoninumber, võite sealt küsida, kas on lahti.

Käisin kevadel Korful, Dassias. Väga soovitan. Võimsad vanad õlipuud, meri, kohalikud ei käi sulle pinda aga on sõbralikud. Väike saar, millised vaated! Käänulised kitsad teekesed. Vapustav. Darrelli saar(minu pere ja muud loomad...). Ma tahaksin sinna tagasi.

5-6 aastat tagasi Korful käies öeldi meile, et kalaroogi pole söögikohas mõtet otsida, sest kala selle saare ümber lihtsalt pole. Aga Korful on tore ja Mallorcal kindlasti ka - pole seal käinud, aga võtsin plaani, eriti pärast seda, kui avastasin, et seal Gaudi tehtud kirik on, st restaureeritud ja põhiliselt seestpoolt (väljast gootika).

Mõlemad on meeldivad, aga Korfu on kuidagi ehedam, pole veel nii globaliseerunud. Miskipärast tundub mulle, et seal on septembris soojem ka. Vt http://ok-kerkyra.blogspot.com/ ja http://jfkdsj.blogspot.com/

Otsustasin siiski minna Mallorcale. Sain lennupuletid reisima.ee`st 3000.-/per in ja hotelli võtan Estraveli kaudu. Eks hiljem annan teada, kuidas meeldis :)

Viimasel ajal (august 2009) on ETA Mallorcal plahvatusi organiseerinud.

Olles käinud mõlemal saarel ei oska kuidagi üht teisele eelistada. Tipphooajal on mõlemal palju turiste. Suuri valgeid hotelle on Mallorcal siiski rohkem. Samas on ka palju võimalusi liikuda loodusradadel, kus kohtad vaid väheseid. Mallorcal on matkarajad paremini tähistatud, kuid ka Korful saab hakkama. Ilusaid lahtesid ja mägiseid maastikke on mõlemal. Korfu tundus jah kuidagi metsikum, kohati natuke lohakam ja klantsimata.