Korterirent Kairos

Ega kellelgi kaasmaalasel Kairos väljarenditavat elamispinda on? Oleks vaja veebruaris nädal-kaks seal elada. Võimalikult normaalses ja rahulikus ning turvalises kandis peaks see koht asuma, aga ka mitte kuskil äärelinnas. Eelmisel aastal olime Piramidstreetil- seal käis autodevool pea öö otsa akna alt läbi- nüüd eelistaks rahulikumat paika. Mis võiks hind olla sellel hooajal? Teadjad võiksid üldse Kairo korterite hindadest kirjutada. Pind ise ei pea suur olema, oleme kahekesi. Tänulik iga vastuse eest. Kaunist jõuluaega kõigile trippijatele soovides!

Korteri rent Kairos läheb väga kalliks, kui seda soov üürida nii lühikeseks ajaks. Kui aga ikkagi on see tõsine soov , siis soovitan netist leida mõni kohalik kinnisvara büroo ning läbi maakleri see üüripind leida. Muidu aga soovitaks mõnes hostelis elada, mis pole kallis, aga on puhas ja saab normaalselt elatud. Kui on küsimusi, võite kirjutada.

miidu_miidu@hotmail.com

Aga kui kallis võiks ikkagi kallis olla? Nädal näiteks. Eelmisel aastal maksin nädala eest Piramidstreetil ca 100 ruutmeetrise korteri eest vist 400 US. Kas sain kõvasti tünga või võib see isegi normaalne olla? Teine asi, lihtsalt huvi pärast, kui palju maksab neti püsiühendus teil seal kuus?

Mina isiklikult maksan neti ühenduse eest 95 poundi kuus. Neti kohvikutes Kairos tavaline hind on 2 poundi tund. Mõnes väga moodsas kohas 3-4 poundi, mitte rohkem. Erandiks vast on hotellid.

Korterite üürihindadega pole hetkel küll väga kursis, sest endal pole vajadust. Tuttavad kes üürinud ,on kolmetoalise eest maksnud 1200 poundi ja 10 päeva, pluss veel 1200 ettemaksu igaks juhuks, kui peaks midagi katki minema või ära rikutama. Hiljem saab raha tagasi.

No kohalik kohalikelt, nii peaks ikkagi soodsaim olema, nii renditakse kategooriates alla 2000 ja ka 1000 egp, samas kui sina maksad kindlalt 3000 kanti või kui veab siis 2500, oleneb linnaosast muidugi.

Lakke hüppab seetõttu, et kas sa kullake kujutad tõsimeeli ette, et üürid korteri koos meesterahvaga, kellega pole veel abielus? See on ju illegaalne ja muidugi selle peal teenitakse (ma ei ütle et see võimatu on, aga on ka maju kuhu selliseid üürilisi ei võeta). On teil vähemasti orfi paber selleks tehtud? see aitab politsei puhuks aga korteriomaniku puhul jälle oleneb, kuigi paarikestele üürimine on muidugi suur ja õitsev bisnis. Et te pabereid ajate vms, see ei huvita kedagi.

All-linnas n-ö on ka palju täiesti viisakaid lihtsaid hosteleid, kus ööbimine al 40-50 egp tuba ehk et kuuks ajaks 1200-1500 egp, see on ka võimalus, kuigi kõige suurem osa neid on kuskil Tahriri lähistel, loodetavasti seal on edaspidi suht rahulik. Zamalekis on üks mille nimi on Zamalek Pansion vms, Zamalek on üldiselt kõige normaalsem linnaosa niiviisi esimest korda siin kandis elada, kõige euroopalikum kogukond ja kohvikud jms ka kõik kodusema maitsega. Maadi ka, aga Maadi on väga kaugel ja kuidagi.. hõredam, rohkem nagu villarajoon peredele. Ja kallis nagunii. Kesklinnas nagu seltsim ikkagi :).

Päris odav on äärelinnades, aga sel juhul oled sina see valge elevant, kui poodi lippad, siis igaüks tahab nööbis kinni haarata ja juttu teha et kust sa selline ikka tuled jne :)

Igatahes kindlasti huvitav kogemus, väga ehe ja valikut ju on, muudkui aga otsi. :-)

Kui palju võiks maksta korteri üürimine nüüd juulis üheks nädalaks Sharmis. Selline 1 tuba ja pesemisvõimalus? Tänulik iga vihje eest!

Et põhitõed selgeks saada, siis alustada võiks siit:

http://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/linnaosad-ja-kinnisvara/

Harilik hind nädalaks on alates u 180 eurot. "Üks tuba ja pesemisvõimalus" pole olemas, kuna Sharmis üldiselt puuduvad paneelrajoonid jm odavmajutus - maa seal on lihtsalt liiga kallis ja defitsiitne. Küsida võib sharmwomen.com foorumist - äkki keegi võtab allüürnikuks.

Odavaim harilik variant on stuudio ehk kööktuba, need on täiesti euroopaliku remondi ja sisustusega, vannitoa ja kööginurgaga. Odavamad hotellid ms võivad olla u sama hinnaga ja hotellis on sel juhul ka bassein, mida pole kõikide korterite juures, kuigi on nt Delta Sharmis, Rivieras jm suurtes apartemendikülades. Ehk et seda võiks ka tähele panna, kuna kui endal basseini pole, siis selle kasutamine mujal on jälle min 30 le päevas juurde, nagu ka rannapiletid on u al 30 le päev.

Hay el Nouri rajoonis või Hadaba villarajooni odavamas osas ringi kõndides (kus töölisi majutatakse jne) võiks ehk leida ka midagi alla 180 euro/nädal, samas nädal ei jäta eriti aega otsimiseks.

Kõige kindlam on sõita Delta Sharmi väravasse ja seal vasakul pool on kohe üks kontor ja veidi edasi vasakule oli varasemalt veel üks - need vahendavad egiptlastele kuuluvaid kortereid ja üldiselt midagi ikka leiab, praegu ju on ramadan ka. Basseinide ja ranna poole pealt on ka OK.
Kui ette tahaks ära bronnida, siis kas kasutada mõnda rendivahendajat või siis inglaste saiti

http://www.holidaylettings.co.uk/sharm-el-sheikh

see on selle ülemise lingi taga ka ära toodud. Inglased tahavad kindlasti ettemaksu ja mõned ka deposiiti asjade lõhkumise/rikkumise vastu, samuti tuleb tähele panna, kas vesi ja el on hinnas või juurdemaksuga. Samas on just neil enamasti kõige viisakamad/moodsamad korterid ja asukohti on ka valida üle Sharmi. Vältida võiks Egyptian Experience blokis asuvaid kortereid, neid on kahjuks kõige rohkem ja ka ehk soodsamad, kuid paljudes pole isegi pesumasinat ja kohapealne pesumaja nöörib a la 5 le per ese. Kauplust ka pole ja asi asub keset kõrbe, pool km maanteeni marssida.

Kaaluda võiks ka hotelle: www.booking.com annab hõlpsa hinnaülevaate, fotosid ja kommentaare ka kohe juurde. Juuli viimaseks nädalaks sain sealt praegu hindu al 50 eurot/in/nädal! Hotellis ei saa küll ise süüa teha aga 130eurose hinnavahe eest võib end Sharmis nädala jooksul surnuks süüa-juua.

Kui kellegil on soov elama ja tööle asuda Kairos, siis on saadaval tutt uus korter uues rajoonis lennujaama ligidal. Korteris kolm magamistuba, suur elutuba, kaks vannituba, kena köök suure külmikuga, rõdu, maja all garaaz: Kuu üür 400 eurot. Oman pilte sellest korterist. Korter väga ilus ja maitsekas, euroopalik. Kellel huvi andke märku tripi privasse.