Kos, Kreeka immigrandid

Kos'ile minek juuni lõpus.

Kas keegi on seal lähiajal käinud või on minemas? Kuidas seal sisserändajatega olukord on? 

Seda on väga lihtne selgeks teha.

Vikipeedia järgi oli Kreekas 2001a 797 091 välismaalast (uuemaid andmeid kahjuks ei leidnud), seega saab selle järgi midagi arvutada.
Nüüd, Kreeka pindala on 131 957km2, Kos'i oma sellest 287,2. Väike protsenditehe ja võib väita, et Kosil keskmiselt 1735 välismaalast. Loodan, et said vastuse.
Immigrante (ega rahvust) ei pea kartma, halbade kavatsustega inimesi peab

Õnneks või kahjuks ei jaotu inimesed pindala peale keskmiselt.


Kos-i kohta ei tea, aga Lesbos pidi küll olema ära lagastatud, sinna ei tasu minna enam.

Kui googeldada, siis leiab, et Kos-il neid pagulasi ikka on. Nii et ilma ei pääse.

Eks inimesed suhtuvad muidugi erinevalt, aga mina olin küll eelmise aasta suvel Ateenas häiritud tõmmunahaliste korduvast tülitamisest.

Küsimus on mõnes mõttes õigustatud. Jagamistehetega ei saa maailmas päris igale asjale vastuseid. Kuna Kos on Türgile suhteliselt lähedal, siis mingil hetkel (see mingi hetk oli aastal 2015) saabus Türgist Kosile ühes kuus 23 000 põgenikku. See oli vist vahetult enne, kui EL ja Türgi põgenike asjus kokku leppisid. 

Iseasi, kas see nüüd teemaks tõstatada. London, Pariis, Marseille taolist teemapüstitust ei tekita.

kui guugeldada, siis 2019 Eesti reisibürood sinna reise teevad, seega vaevalt, et seal saarel midagi hullu on. Novatours, Wris, GoTravel jne

Kui veel googeldada, siis 2015 paadipõgenikud olevat enamik Kos-ilt Kreeka mandrile ära viidud. Aga eks neid on ka hiljem juurde tulnud, 2018 suvel näiteks. Ei tea, mis nendega tehti, kas seedati Türgisse tagasi või lasti ka mandrile...


Merr: aga eks käi ära ja kirjuta meile ka, kuidas asi TEGELIKULT kohapeal paistab.

Noh eks küsimusi ikka tekib. Näiteks võib ju küsida, kuidas Eestis nende ukrainlastega on, et kas võib julgelt turistina külastada või on need 30 tuhat migranttöölist elu põrguks muutnud.
Mina ei soovitaks Eestit enne nende lahkumist igatahes külastada, sest põhimõtteliselt viibib Eestis praegu iga ruutkilomeetri kohta võõrtööline. Suhteliselt võimatu on kuskile rabasse või järve äärde loodust nautima minna, iga natukese aja tagant üks töllerdab. Kuna Ukrainas on suur  kuritegevus, siis arusaadavalt röövivad ja varastavad nad samamoodi ka Eestis.

Tripadvisoris on ka uuritud selle kohta. Need, kes on käinud, pole kas põgenikke üldse näinud või pole kuulnud/kogenud ühtegi probleemi.

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g189444-i437-k11283808-Refugees-Kos_Dodecanese_South_Aegean.html

Uurisin ikka internetist ka, mis olukord seal on. Enamik uudiseid on 'aegunud', seetõttu mõtlesingi, kas keegi tripikatest seal käinud (Riiast läheb otselend). 


Annan kindlasti ülevaate, kui saar läbi kammitud on ;)

Viidatud Tripadvisori teemas on viimased julgustavad postitused selle aasta 6. maist, 27. aprillist.
Nii need kui eelmise aasta 24. veebruari postitused on inimestelt, kes olevat käinud ka 2015. ja 2016. aastal põgenikekriisi haripunktis.
Kui nende hinnangul juba siis polnud probleemi ja aastal 2018 polnud probleemi, tundub vähetõenäoline, et viimastel nädalatel on märkamatult prahvatanud kriis, millest keegi kuskil ei kirjuta.
Pigem on enamus infot vananenud, kuna seda pole enam millegagi täiendada.

Olukord immigrantidega Kosi saarel on väga hull. Sealse lennujaama haldaja andmetel (https://www.kgs-airport.gr/uploads/sys_nodelng/2/2885/KGS_2018YTD_Int_Traffic_by_Country.pdf) immigreerub Kosile aastas ca 1,1 miljonit inimest, neist sakslasi kolmandik ja inglasi veerand ning isegi poolakaid tuleb oma 100.000 aastas ära. Isegi kui arvestada et valdav enamus neist viibib saarel vaid ühe nädala, teeb see keskmiselt saarel viibivate välismaalaste arvuks aasta lõikes 20.000 inimest ning maist septembrini võib saarel ühekorraga lausa 40.000 immigranti ringi kolada. Ning see on vaid lennujaama statistika, praami- ja kruiisiimmigrandid veel juurde. Ja seda on Muhust vaid napilt suurema saare kohta selgelt liiga palju! Soovitan soojalt eemale hoida.  Mis merd mööda paatidega saabuvatesse immigrantidesse puutub, siis neid on Kos saarel jaanuari 2019 seisuga alla tuhande: http://www.ekathimerini.com/237589/article/ekathimerini/news/about-2000-migrants-arrived-on-greek-islands-in-january. Ehk siis alla 0,1% kogu saabujatest ning 1,5% keskmiselt saarel viibivatest välismaalastest. 

Juuli algus oli üsna turistivaene seal. Hea 2-3 päevaga atv/autoga saarele ring peale teha. Sattusime ka kruusateedele, mis olid tulvaveedest veidi räsitud ja läbimatud. Kõrgeimal mäeharjal asustus pea null. 

Pagulasteema tundus vaibunud olevat, tundus pigem rahuliku kulgemisega saar olevat nüüdseks.

Sai korra Türgis ka käidud, hommikul praamiga sinna ja õhtul tagasi. 

Külalislahkus oli odavamates ööbimiskohtades suurem kui mõnes kallimas. 

Kui kellelgi minek sinna tulevikus, siis soovitan auto broneerimisega oodata, sest saime kohale minnes majutusest väga hea diili, täiskindlustusega + deposiidist polnud juttugi (nagu netis kõik rendifirmad küsivad)