Krabi ja Koh-Lipe

Tere.

Plaan sõita 2015.a veebruaris nädalaks Krabile ja nädalaks Koh-Lipele. Mis hotelle soovitate, kas ekskursioonid teistele saartele osta kohapealt või Eesti turismifirma kaudu? Oleksin väga tänulik igasuguse info eest! Päikest!

Mõistlik ikka Tais praamipiletid hankida. Hotelle olen isiklikult kohapeal Agodas broneerinud, neil on sama päeva välkpakkumised vahest väga head. Lipele muidugi tuleks hotell ette bookida. Ise ööbisime Bundhaya resordis mis vaatamata keskpärasele hindele oli täitsa OK koht. Krabi on jätnud väga kahvatu mulje, isegi ülerahvastatud Phi-Phi tundub oma öise melu ja kitsaste tänavatega palju lahedam olema. Phi Phi ja Koh Lipe vahele jääb ka veel Koh Lanta mis on samuti minu hinnangul Krabist tunduvalt lahedam paik külastuseks.

Krabi all ma eeldan et mõeldakse Railay Beachi? Ütleks isegi et Ao Pranang Railays on isegi mingis mõttes ilusam kui Sunrise beach Koh Lipe-l . Muidugi elu-melu mõttes ei tahaks Lipet ja Railayd väga võrrelda. Phi-Phi-d ei tahaks millegagi võrrelda...negatiivses võtmes, soovitaks vahele jätta. Teemasse, siis veebruaris vist tasub midagi ette broneerida netis aga ekskursioonid osta ikka sealt. Lipele päris nädalaks ka ei soovitaks minna, võib mingi hetk igav hakata..oleneb muidugi inimesest.

Phi-Phi kohapealt on minu arvamus ja kogemus see, et maha sai peetud elu kõige ägedam pidu. Noortel inimestel kes soovivad näha valget liivaranda, sinist merd, kaljurahnusid keset ookeani ja tasemel öist rannapidu, siis selle jaoks on see koht loodud. Minu süda põksub kiiremini kui teemaks on Phi-Phi :-)!

Mina olin Ao Nangis (Krabist mingi 15km) ja väga meeldis. Ekskursioonid võtsime kohalike käest ja sai ka tingida. Kui uuesti läheks, võtaks päevaks pigem mingi personaalse paadi ja -mehe, sest need saared, kuhu meid kõiki kambas viidi, olid turistidest jubedalt ülerahvastatud , aga muidugi väga ilusad. Mõni video ka:

Mina olen jaganud oma Tai puhkused ka pooleks, osa Phuketis, teine osa Ao Nangis (mida ekslikult ka Krabiks kutsutakse).Ao Nang mind siiski pole vaimustanud niivõrd, kolmeks päevaks on ok, pikemalt pole eriti mõtet. Samas, sealt väljuvad ekskursioonid meeldisid tunduvalt rohkem.

(Mu profiilipilt on tehtud Ao Nangi vastas asuvalt Poda saarelt :))