Krabi-Koh Samui Nõuandeid paluks !?

Tere!

Olen siin endale ja oma elukaaslasele Tai reisi broneerinud novembriks, Vantaast, Krabisse, tahtsin küsida kas keegi oskab soovitada kõige lihtsamat teed Krabist Koh Samuile. Ise olen mõelnud taksoga sõita praami sadamasse ja sealt praamil astuda ja teisel pool teine takso võtta, või läheb Krabist ka mõni praam Koh Samuile.

Teine küsimus oleks, kas tegevust jätkub Koh Samuil 2 nädalaks, kindlasti tahaks ka mõnda kõrval olevat saart külastada.

Kolmandaks, kui palju peaks raha kaasa vahetama, et saaks nautida ka mõnda huvitavat elamust saarel või selle ümber.

Ning igasuguse informatsiooni eest oleksin ma tänulik ?!

Lugupidamisega,

Kõige lihtsam on mõnest reisibüroost osta reis Koh Samuile, jääb ära endal praamipiletite sebimine ja muu selline asjaajamine. Reisi ostnutele tullakse hotelli järgi või saad reisibüroost bussile istuda, pannakse kleeps särgile ja viiakse praami väljumisajaks sadamasse, kleepsu järgi talutavad agendid Su õigele praamile. Samui sadamas saad takso võtta ja sõita kuhu soovid, ei maksa kuulata igasuguste vahendajate juttu, et Samuil taksosid ei jätku ja maksa 300BHTi nägu, et oleks takso kindlustatud. Krabist praamiga Samuile? Kui kaarti vaadata siis Krabi asub minu arust põhimõtteliselt India ookeani rannikul ja Samui teisel pool poolsaart Vaikse ookeani Lõuna Hiina meres ja praamiga oleks vist vaja sõita paari tuhande km ots Singapuri kaudu.

Okeii, jah tean transfeeri saab tellida, samuitaxi.com annab 6500 bahti, mis pole ka minumeelest mõistlik, reisibüroo transfeeri pole kuna ostsin lennupiletid ja hotelli majutuse eraldi kohtades, olen kuulnud et taksojuhtidega kaubeldes on võimalik hinda üpriski alla kiskuda, aga internetis seda teha ei saa transfeeri suhtes. Ega ma praami pileteid ette sooviksi, pigem oleks heakui saaks küllaltki odavalt sinna üldse kohalegi :D , sest siselndudega tuleks 80-100 eurot nägu, ise lootsin 1500-2000 bahtiga praamipeale jõuda ja koh samuil juba paarisaja bahtiga hotelli.

Kui tahtmine kindlalt ette osta ja ei pea just takso olema, siis miks mitte see. http://www.ferrysamui.com/krabi.html

Krabi linnast või Ao Nangist minibussiga transfeer reisibüroost ostes koos praamipiletitega Samuile maksab kuskil 650BHTi nägu ja sõit sadamasse kestab 2...2,5 tundi.

Mina soovitaksin Krabilt hoopiski paari ööbimisega lähedalasuval Phi-Phi saarel ära käia ja mõneks päevaks minna ka Lanta saarele. Saab Krabist kohe praamiga minna. Kahenädalane reis saab paganama ruttu läbi ja liikumiseks ühest kohast teise tuleb arvestada ikka päevajagu aega. Vaadake Tai kaarti, kuhu tahate liikuda ja mõelge hästi teekond läbi. Iseenesest on seiklemised jälle reisu üks osa ja mida ekstreemsem, seda rohkem meelde jääb. Samui ei ole tegelikult halb valik ja sinna minekuks pole vaja siit midagi ette osta, vaadake Krabist kohapealt transfeeri, pakkumisi on iga nurga peal. Tullakse hommikul hotelli järele, kleeps rinda ja olete Samuil kohal pealelõunasel ajal. Samuil olid taksojuhi sõnade järgi Lamai rannas rannahütid 100 bahtiga saadaval küll, aga ainult magamiseks, muud mitte midagi. Ja need olid tõelised hütid kanajalgadel. Normaalse hotelli koos hommikussöögiga saab keskmiselt 1000 bahti kanti öö. Kõik oleneb muidugi reisijate personaalsetest soovidest ja vajadustest. Igatahes head reisi !

Kiireim viis on lennuk umbes 80 euri nägu Ivo

Aitäh kõigile!

Aga nagu ma aru saan, siis Krabi lennujaamast maha astudes hüppan otse linna ning reisibüroo kaudu suhteliselt valutult koh samuile saada pole siis probleem?! Või pean ikka natuke maad kuhugi suuremasse kohta vantsima et neid leida, või on nad ka samuti lennujaama juures olemas?

Kõige mõistlikum oleks see transport sebida lennujaamast,kas takso või koht minivanis.Lennujaamast väljaastudes ei ole sa linnas ja Krabi linn on Taikate linn kus turistil pole suurt midagi teha.Need reisibürood on enamjagu ikka Ao Nangis kus enamus turiste pesitseb. Tervitades Ivo

Ise ka minemas esimest korda Samuile,nii et kiita ega laita ei oska, Kuid ise otse Bangkokist, tagasi teekond pole veel selge, kuid lennukile pean saama Phuketilt. Nii et olen ka seda Samui-Phuket teekonda natuke uurinud, kuid siiani veel 100% paigas pole. Tahaks nagu natkue AoNangist läbi tulla(4 korda juba seal olnud) aga natuke nagu ei taha ka :P Kui sa juba Soomest Krabile sõidad, mis valu sul siis Samuile minna on? Ao Nangis kannatab nädala küll pikutada, paari päeva trip PhiPhil, paar päeva lased mopiga ringi, paar päeva tripitad paadiga ja ongi puhkus läbi.

Ega ma usun, et panustan ikkagi takso peale, natuke kauplemist ja vast saab hea hinnaga, Koh Samuil sai bronnitud hotell 2 nädalaks, aga kuna tagasi lend Krabist kell 12 päeval siis arvatavasti päev varem tulen Krabisse ja vaatan meile mingi ööbimise sinna kuna saarelt nii kiirelt ei jõuaks lennujaama vast.

Aitähh kõigile info eest!

Tere!

Tahtsin küsida kus oleks kõige mõistlikum raha vahetada Tai jaoks kus kaotaks kõige vähem?!

meie võtsime terve reisi täpselt siis kui tahtsime esimesest ettejuhtuvast pangaautomaadist, ei tunne kusagilt otsast et oleks midagi kaotanud.

Hea mugav, ei ole vaja liigselt raha kaasas tassida, keegi ei varasta ära, ei kaota ära jne :) kui iga euro arvel siis võtad max summa kaupa, ei mäleta isegi kas see oli 10 000 või 20 000bht ühe korraga, kuna iga väljavõtmine maksab fix summa, äkki oli 250bht

Seal ATMist väljavõtmisega on see paha asi, et pead natuke arvestust pidama palju tegelikult siis raha välja on võetud. Muidu on see jama, et reisi lõpus avastad päris korraliku augu pangakontol :) Aga ma pooldan ka seda ATMi värki, tasub lihtsalt vaadata kas on fix tasu või protsendiga. Ja kaarte võiks rohkem, kui üks kaasas olla.

Ise mõtlesin, et algul vahetan eestis mingi 6-8 tuhat bahti ja ülejäänud raha võtan eurodes kaasa, et ei läheks mingeid panga tasusi ega ka muid tasusi, sest olen lugenud et seal vahetades kaotab kõigevähem ja neid valuutaputkasi pidi palju olema ning siis vahetan nii palju kui vajadust on et tgasi tulles ei kaotaks omakorda eurodesse tgasi vahetamisega.