Kreeta - Malia

Tere!

Kuna meie perel sellel aastal taas lend Kreetale ees, siis koguks siia infot nendelt, kes on käinud Kreetal Malias. Mis Malias meeldis? Mis Malia lähiümbruses meeldis? Mis sellel saare poolel veel teha? Nendelt, kes 2011 Kreetal käinud on ka kommentaarid oodatud. Oodatud on ka info huvitavate mitteturistidele mõeldud tegemiste kohta, ehk mida kohalikud sealkandis armastavad. Samuti auto/mootorratta rendikohad, mõni tavern, mida lihtsalt peab külastama jne.

Ise leidsin kasuliku olevat sellise lehe: http://www.holidays2crete.com/malia.html

Oleme küll Kreetal käinud, kuid peatusime Chania's. Ja lõpetuseks: kes veel kohe peale jaanipäeva Kreetal on?

Tere, olen Maliast läbi sõitnud ja natuke linna ka uudistanud. Minu reis jäis peale jaanipäeva kohe, seega ajastu enam vähem sama, mis teil ees. Malia oli selline turismikas, eriti populaarne briti ja vist saksa/taani/norra noorte seal. Palju möllu ja kära, kohalikke näed vaid lettide taga:) Lähedal asub Agios Nikolaos, kus ise peatusin. Väga soovitan sinna ka minna ja veeda mõni õhtu seal linnaski. Ilus ehe kreeta linn, kus küll palju turiste, kuid kohalike konsentratsioon on samuti kõrge. Elounda ja Agiose sadamatest väljub rohkelt turismilaevu, mis teevad siis ekskursioone saartele. Sealt ise kõige mõistlikum pilet ka osta.

Sõida veel edasigi, kuni Vai palmiranda välja. Teepeale jäävad ilusad külad, väiksemad linnad (Sitia), tuled lõuna kaudu tagasi siis Irapetra samuti. Mõnusad mägiteed ja veel mõnusamad vaated. Vaadata on.

Samaria ekskursil käisin ka. Kõik väga ilus, kuid kõik väga raske ka. Mega palav oli:)

Auto rent. Ise sain auto renditud (Fiat Punto 1,2 , 5 ust) Agoisést ja maksin 20 euri päev (kokku 5 päeva). Kõik toimis.

0
0

Olime koos abikaasaga mõni aasta tagasi Agios Nikolaoses. Soovitan omaltpoolt kindlasti Spinalonga saart (saab Agios N.-st laevaga). Saar on olnud Veneetsia kindlus türklaste vastu ja hiljem leproosium. Agios Nikolaosest ca 10 - 15 km on Kritsa küla,kuhu ka tasub minna (enne küla on kuulus Panagia Kera kirik keskajast pärit freskodega, tasub vaatamist). Sitia linnas mäe otsas on vana kindlus mis kannab Kazarma nime (sellest ka väidetavalt sõjaline termin kasarm). Sitiasse läksime liinilaevaga, tagasi tulime bussiga. Käisime ka Ierapetra linnas, mis on Agios Nikolaosest lõunas. Linn ise on suht tagasihoidlik, kuid on ilus pikk rannapromenaad, rannapromenaadil vana veneetsia kindlus ja saarelt saab laevaga (edasi-tagasi) Chrissi saarele. http://www.ierapetra.net/chrissi.html

0
0

Kreeta hooaeg peaks ju avatud olema. Kus on tagasiside reisijatelt?

0
0

Zeusi koobas Lasshiti platool on kindlasti vaatamisväärsus mis jääb Teie peatuskohast üle mägede lõunasse. Seal on ka veekeskus mis on suht ok. Vai rand on hea päevapuhkus. Iraklionis konossose palee (turismiobjekt mis jätab suht külmaks). Lõunarannik on vaiksem ja mägedes seigelda niisama on kõige parem kogemus. Ise olen olnud kreetal palju kordi ja saare risti-põiki läbi sõitnud. Erinevalt eekirjutajatest tean rääkida, et Herssonissos on kohalike seas mitte just parimate linnade nimekirjas kuna seal on palju briti ja vene turiste ja nad ei ole just kõige talutavamad ....:) Autorendist parim on voyager, endal ei ole siiani nendega probleeme olnud.

Indrek

0
0

Tere, ise ole puhanud Stalidas, mis on Maliast nii poole tunni jalutuskäigu kaugusel. Stalida on rahulikum koht kui Malia. Malia on just briti noorte pidutsemis koht, päris lärmakas linnake. Kui küsid mida seal teha (peale pidutsemise), siis minu meelest pole seal midagi teha. Seal kandis on veepark (Water City)- külastake seda, seal on tegevust nii lastele, kui ka täiskasvanutele. Kui sinna minna ekskursiooni bussiga siis seal olemise aeg on pisut liiga pikk - ehk siis hommikul kella 10-ks viiakse sinna ja õhtul kell 6 viib buss oma linnakesse tagasi. Kui võimalik siis minge omal käel.Lasshiti platool peaks ära käima, Agious Nikolaus, Chania- omamoodi lahedad linnakesed. Ja muidugi võimaluse korral mägedesse- vaatama kuidas kohalikud elavad. Nii et, ilusat reisi. Kreeta on tore saar!!!

0
0

Malias käidud ja see saare pool on ikka hoopis teine, kui Chania kant 2 aastat tagasi. Hotelliga vedas, Sirens Beach on väha hea asukohaga ja ilusas rannas. Rendiautod on odavamaks läinud. Väike auto, millel on lahtivolditav katus ja A/C maksis 100 Eurot 5 päeva ja ise sai valida, mis päevadel autot kasutad, ei pidanud järjest võtma 5 päeva. Malia on muidu tüüpiline Kreeka turistilinn, kui välja arvata suur hulk noori ja quad'idega sõitjaid. Malia asukoht on hea, et rendiautoga igale poole jõuda. Lemmikkohad, mida külastasin olid Vai rand koos Zakrose küla kaudu tagasisõitmisega, Lasithi plato, Boutari veiniistandus koos degusteerimisega, Agios Nikolaus õhtusel ajal, Iraklion õhtusel ajal, Igasugused kivivaremed siin ja seal olid huvitavad vist tänu LP'e ja TOP10 abile. Malias igav kindlasti ei hakka, õhtul algab elu koos päikese loojumisega ja tihe konkurents on hindadele hästi mõjunud. Linnake oli turvaline ja mõnus.

Kui kellegil küsimusi, laske tulla.

Marko

0
0

Tere,

lähen mais Maliasse. Plaan auto võtta 2-4 päevaks. Kuid, kas mingit gps'i saab kasutada Kreetal? Waze tundub Kreeta kaarti mitte omavat, TomTomile samuti peab 40 naela eest ostma kaardi... Google maps saaks kasutada, aga kas see mobiilse neti tasu on väga kõrge võõrsil?

0
0

Google Mapsil puudus vist hääljuhatamine Kreetal, vähemalt eelmine aasta Rhodosel polnud. Vähese raha eest hea navigatsiooni programm on Google Play poes Forever Maps 2, Apple poes vist Skobbler. Rhodosel ostsin ma putkast kohaliku kõnekaardi, 10euri eest sai nädal aega neti kasutatud ja helistatud.

0
0

Sellist asja nagu forever maps 2 ma ei leidnud, mingi mymappa offline mappe hakkas pakkuma. Kuid avastasin, et google maps kaudu saab ka kreeta offline kaarti alla tõmmata, isegi ilma hääljuhendamiseta peaks päris palju abi olema sellest.

0
0

Sygic , ostsin omale 40 EUR eest Europpa kaardid. Uuenda, palju tahad ja kaua tahad. Kasutab Tomtomi kaarte. Üldiselt on mõistlik, kui reisida.

0
0

Tere! värskendan teemat ja ootan tänuga reisimuljeid kõigilt, kes 2014 kevad-suvel Kreetal puhanud (eriti pakub huvi Stalida ja Malia kant). Palun kirjutage enda toredatest (ja mitte nii väga) elamustest hotellides, linnades, randades ja ekskursioonidel. Kas keegi on käinud laevaekskursioonil Santorini saarel? (mis on selle ekskursiooni plussid ja miinused? Kuhu tasuks veel minna?

0
0

Santorinil sai laevaga käidud. Ainuke miinus oli kallis hind. Muidu on see üks eredamaid mälestusi kreeta reisist. Saab super ilusaid pilte, ilusa vaatega kohvikus head sööki ja eesliga mäest üles-alla sõita.

Sinna soovian igatahes minna!

0
0

Käisin sel nädalal Malias, nagu eelpool mainitud on kahjuks tegu Briti noorte läbulinnaga. Alguses oli päris ehmatav näha tänavatel poolpaljaid räuskavaid noori, kes ATVdega kihutamisega sisustasid seda vähest aega, mil parasjagu ei joonud. Kui aga kõrvaltänavale minna, on veidi rahulikum. Hea mulje jättis nt restoran Drossia. Rand oli kena, ööbimispaik samuti. Veetsime 5 ööd Sun Village Malia butiikhotellis. Oli ilus ja puhas, ent võrdlemisi tagasihoidlik.

Santorini oli tõesti suurepärane kogemus. Õnnestus 115 euro eest päevane ekskursioon sinna saada. Buss korjas hotelli eest hommikul kl 7.30 peale. Sõidutati Iraklioni ja sealt laevaga Santorinile. Kohapeal külastasime 3 linnakest. Turiste on seal tohutult palju, aga vapustav vaade on selle talumist väärt. Toit on unustamatu nagu Kreekas ikka ja teenindus ülihea.

Kokkuvõttes Kreeta meeldis, aga teistele väga Malia linna ei soovita.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased