Krimmi.

Kuidagi jõuga peaks nüüd kevadel tiiru autoga lähedastel külas käima Jalta lähedal. Üldse ei tahaks minna, arvestades situatsiooni, aga mis vaja teha, see vaja teha.. On keegi üle uue silla käinud autoga?

Selles mõttes jõuga, et üldse ei taha vene kaudu minna. Varem üle Kiievi oli lihtsalt hulk kilomeetreid  vaja läbi sõita, nüüd tuleks marsa  teha üle Moskva  võimis iganes sealt mööda. Kui keegi võiks olla huvitatud, lähen üksi , wrangleriga.  Kohapeal eluolu on pererahva ja minu poolt garanteeritud. . 

0
0

Eesti passi omanikuna minu teada EI TOHI siseneda Venemaa poolt. Just Eesti võimude arvates ja sellega seoses võib teoreetiliselt hiljem probleeme tekkida.Mis on aga täiesti kindel, siis kui passis on märge, et oled sisenenud Krimmi Venemaalt ja see pass satub Ukraina piirivalve kätte, siis Sind kas Ukrainasse ei lubata üldse või saad kopsaka trahvi.Siin on sellest veidikene juttu:https://www.estemb.kiev.ua/reisimine_ukrainasse

2
0

Alternatiivne ning nii Eesti kui Ukraina võimuse silmis juriidiliselt korrektne võimalus on siseneda Krimmi läbi Ukraina, mis on ka lühim marsruut (ca 400 km lühem kui läbi Kertši minek). Selleks tuleb Ukraina migratsiooniametilt taotleda vastav eriluba: https://dmsu.gov.ua/en-home/services/documenting-foreigners/granting-of-special-permits-to-enter-crimea.html. Luba väljastatakse Kiievis või piirilähedases migratsiooniametis, see on tasuta ning kui põhjuseks lähisugulaste külastamine, siis probleeme väljastamisega ei tohiks olla. Sinna juurde tuleb muidugi saada ka Vene viisa. Piiriületus on seal muidugi seikluslik, aastataguse reportaaži leiab näiteks siit: https://112.international/opinion/the-way-to-crimea-how-people-cross-the-administrative-border-25999.html. Sügisese sõjaseisukorra ajal pandi sealne maapiir välismaalastele üldse kinni (https://www.unian.info/war/10358094-ukraine-seals-crimean-border-for-foreigners-only-ukrainian-citizens-allowed-to-cross-it.html) aga nüüd peaks see taas lahti olema. Igaks juhuks tasub Ukraina saatkonnast siiski järele küsida. Muid lisariske a la kindlustuskaitse (mitmed suured kindlustusfirmad, nt AIG ei kindlusta Krimmi õnnetusjuhtumeid, vt nt https://www.aig.fi/content/dam/aig/emea/finland/documents/en/travelguard/suntours-travel-guard-ws-multirisk-102-5598-eng.pdf ning isegi kui Krimmi pole tingimustes otse mainitud, siis tegelikult tuleks kindlustusandjat Krimmi külastamisest kui olulisest kindlustuskaitse asjaolust teavitada ja võimalik et nad keelduvad), konsulaarabi puudumine jne ei viitsi siin üles lugema hakata.  

1
0

Käisin eelmine suvi Krimmis.Proovisin läbi Ukraina aga sain aru,et selleks pean minema Hersoni ja seal andma avalduse mida menetletakse kuni 5 tööpäeva ja vastus ei pruugi olla positiivne.Seepärast läksin lennukiga Peterburist.Simferopolis mingit erilist templit passi ei löödud.Telefoniga toimetab ainult kohalik operaator,mitte ükski vene ega muu tegelane liinile ei saa.Pangakaartidest toimivad ainult vene pankade omad.Simferopolis,Sevastopolis,Jaltas kohutavad ummikud,parkimine praktiliselt võimatu.Aga inimesed toredad,loodus ilus ja ilm soe.Oleksin huvitatud ka sellel aktsioonid osalema,kui aeg ja inimfaktorid [email protected]

1
0

Raul_R -- minuteada ei ole Eesti riigil võimalik piirata oma kodanikele väljaspool Eestit mingite riikide või territooriumite külastamist ega seada piiranguid ning tingimusi, kuidas ja kust kaudu peavad Eesti passi kasutavad isikud kolmandate riikide piire ületama. Seega Eesti võime  eraisikute eraviisilised turismireisid Krimmi tegelikult ei huvita.  Selliste reiside korraldamine võib olla seadusevastane kuid omal käel lennukiga Peterburist Simferoopolisse lendamine või autoga üle Kertši silla sõitmine ei tohiks olla ühegi Eesti seadusega vastuolus. Ukraina omalt poolt on seadnud piirangud ja kehtestanud erikorra Krimmi ja osade Ida-Ukraina territooriumite külastamiseks ning nende reeglite rikkumine on kindlasti Ukraina seaduste rikkumine. Samas puudub Ukrainal reaalsuses jõud ja võimalus neid piiranguid jõustada ja kontrollida, seega nende reeglite täitmine jääb igaühe enese südametunnistusele. Jättes nüüd poliitilised asjaolud kõrvale on Krimmi külastamisega täpselt sama lugu kui Mägi-Karabahhi  külastamisega. Armeenia poolt pole külastamiseks takistusi, Aserbaidžaan aga loeb sellist teguviisi oma seaduste rikkumiseks ning selline külastus välistab Aserbaidžaani viisa saamise tulevikus. Iseasi jällegi kui palju on aseritel võimalust sellist Armeenia kaudu külastamist kontrollida.Või siis Abhaasia külastamisega Venemaa poolelt -- Gruusia poolt vaadates on see kriminaalkorras karistatav kuid siingi puudub grusiinidel võimalus olukorda reaalselt kontrollida ning oma seadusi jõustada. 

2
0

Jah, kui juba Ukraina võime inimeste eraviisilised turismireisi Krimmi eriti ei huvita (muidu nad ju neile neid lube ei annaks), siis Eesti võime huvitab see veelgi vähem. Eesti saatkond lihtsalt soovitab vältida reisimist Krimmi:  https://www.estemb.kiev.ua/reisimine_ukrainasse. Konkreetselt tähendab see seda, et kui mingisse jamasse satud (nt politsei leiab 'juhuslikult' su taskust kotikese valget pulbrit), siis konsulaarabile eriti loota ei tasu ja kindlustus ei pruugi katta meditsiiniabi. Pluss muu võimalik fallout, näiteks ma ei välistaks et kui olukord peaks taas pingestuma, siis USA keelab Krimmi külastanud inimestel viisavabalt ESTAga riiki sisenemise (nagu nt Iraaniga 2016. aastal tehti). Mägi-Karabahh, Abhaasia, Lõuna-Osseetia jms on selles osas minu arvates natuke teise kaliibriga juhtumid.    

1
0

Kust üldse teada saadakse, et sa oled Krimmis käinud Venemaa poolt? Kas silla peal on mingi piirikontroll?Kui sa lennukiga Moskvast Simferoopolisse lendad, siis muidugi on märk maas.Aga autoga sõites ei tohiks ju seda olla. Kui telefonid varakult välja lülitada. Ja maksta ainult sularahas.

0
0

Ilmselgelt autoga minek vene kaudu on peavalu. Tean juba ette, et kohati tuleb ametnikele vassida oma eesmärkide ja inimeste suhtes. Tunne ütleb, et minema peaks lennukiga või  minemata jätta.. Ega praegune situatsioon sinna ei tõmba ka. Ainult inimeste pärast , keda pole 10 aastat näinud.

0
0

Iseenesest pole minek midagi keerulist, ainult et autoga piiriületus raske. Lennukiga seevastu pole probleemi - sõida nt bussiga Peterburi (edasi-tagasi 30€) ning sealt lennukiga Simferoopolisse (edasi-tagasi piletid kevadeks 120-150€). Vähem kui ööpäev teel ja kohal ning pole vaja kellegile kusagil luisata. Saab isegi otse Tallinnast üle Moskva lennata, ent see variant vähemalt 2x kallim.

0
0

Alati töötab- sukeldumiskola kaasa võtta. Kogu energia saab suunata nn. teisele rajale. Isegi juudiriigi ametnikud peedistab ära kui lambi patareisid 2x lastakse läbi X ray. Koomiline, aga vajalik.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased