Krk saar septembri lõpus

Ostetud piletid Tallinn-Rijeka-Tallinn septembri viimasel nädalal. 2 täiskasvanut ja 3 last (10 kuud, 5 a, 8a). Kuna Rijeka lennujaam asub Krk saarel, siis mõtlesimegi sinna jääda. Sealt on plaanis ühel päeval teha autoreis Veneetsiasse ja teisel päeval Plitvice rahvusparki. Ülejäänud aja plaanime olla niisama rahulikult ja puhata. Kuidas Krk saar septembri lõpus on? Ei ole liiga tuuline veel? Kuidas soojaga lood on, ujuda veel saab? Ja kuhu soovitate majutuse võtta?

Tänan!

Meie olime eelmine aasta 2 nädalat sept alguses. Vesi väga soe ei olnud aga täitsa ujutav... Aga muidu Krk meeldis meile väga... Päikest saime, ujuda saime, süüa saime ja kõike muud ka :)

Krk-il on septembri lõpus ilm veel väga mõnus, ei ole nii palav kui südasuvel. Samas on suurem sajuvõimalus kui suvel. Meri on mõnusalt soe ja puuviljad on valmis. Loodus on muidugi suve jooksul jõudnud ära kõrbeda, nii, et kevadist rohelust ei ole. Mulle meeldis Krk saarel eriti väikelinn Vrbnik oma rahulikkusega, kuigi öömaja võiks ikkagi võtta Krk-i linna, on rohkem tegevust.

Võtsin Airbnb majutuse Kornic-usse, sealt käisime Baskas, Vrbnikus, Stara Baskas, viimases oli päris rahulik rand.

Tere janzza!
Mul on ka emaga ja oma pea 6-kuusega plaanis minna samal ajal Krk saarele. Oled kindlasti rohkem majutuse osas kursis? Oskad midagi soovitada?
Ette tänades :)

Mina panin booking.com-i oma kuupäevad ja inimeste arvu ja hakkasin lihtsalt järjest vaatama. Eelistasin muidugi kõrgete hinnetega kohti, sest reisime kolme lapsega, kellest üks on veel beebi ja roomab mööda maad, nii et tahtsin korralikku ööbimist. Leidsime Baškas väga ilusa ja uue apartmendi. Aga soovitan küll booking.com lahti lüüa, oma kriteeriumid sisse panna ja siis vaadata. Meil nt oli üks kriteeriumitest see, et pakutaks ka beebivoodit, sest ei hakka ju reisivoodit kaasa vedama. Ja neid kohti, kes pakuvad beebivoodit, ei ole just palju! Lisaks oli meil bassein tähtis (laste osaga), sest kiviklibu randa minek beebiga on paras peavalu, sest ta pistaks kõik need kivid seal nahka ju :D Aga jah, oleneb üldse, kas tahate hotelli või apartmenti...

Käinud mitmel korral Aadria mere ääres augustis ja sel aastal Krk saarel augusti keskel. Alati on vesi olnud jahedavõitu ja imestan alati siin neid kes kirjutavad, et vesi on mõnusalt soe. Mõnusalt sooja vett olen Horvaatias saanud nautida ainult jõgedes. Krk ise meeldis väga ja soovitan soojalt. Ei soovita minna Stara Baskas (võis olla ka Baskas) asuvasse akvariumisse, mille reklaame näeb saarel paljudes kohtades. Tegemist on tavalises majas keldrikorrusel paikneva väikese kohaga kus paarkümmend väikest akvaariumi kaladega ja nii pisikest akvaariumi polegi veel varasemalt kohanud. Aga rand kohe akvaariumi lähedal on oma lainetega võrratu.

Tundub, et selle aasta kuumale suvele ilusat ja pikka sügist ei järgne :(
Merevesi on täna ilmainfo alusel kusagil 21-22 kraadi, ôhk kusagil 23-24 kraadi ja läheb pigem jahedamaks. Vihma sajab päris palju ja tuuled on tugevnenud...
Vaadake pigem basseiniga kohti v hotelle, et oleks mingeid alternatiive rannale ka, sest tundub et rannahooaeg on läbi.

Ove Uhtlik, aitäh, ma nägin netis selle akvaariumi reklaame ja mõtlesin just, et võiks lastega minna :D

Veneetsia jätke küll teiseks korraks - pikk ots ja vaevalt see lapsi huvitab. Pigem käige Pulas, kui on isu kultuuri järele.