Krka rahvuspark

Loen ja loen, aga aru ikka ei saa. Park tundub olevat tohutu suur. Mida sisestada nt gps-i, et jõuda kõige sobivamasse parklasse? Kaasas lapsed ja tahaks näha koskesid. Sain aru, et peaks startima võimalikult vara hommikul, aga ei leia infot, mis kl üldse piletimüük avatakse...

Meie alustasime Lozovacist.. 2-3 tundi piisav rahulikus tempos jalutamiseks. Näeb ära parima (kosed)), mis pargil pakkuda ja pole vaja võtta lisaks paaditrippe mis lisatasu eest. Sisenedes näiteks Skradinist tuleks võtta lisaks paaditripp Lozovaci koskede juurde. Kui olete autoga, võite kogu pargi läbi käia sisenedes eri väravatest. Meie sõitsime veel Roški slap i, kus sai ronida kõrge mäe otsa ja nautida vapustavat vaadet. Lastele vast liiga ränk ja ausalt öeldes peale Lozovaci ei avaldanud erilist muljet

Seal on jah mitu sissepääsu. Ise kasutasime http://www.np-krka.hr/stranice/entrance-skradin/30/en.html Skradini oma.

Paadiga sõitsime parki ja alles pargist ostsime piletid. Enne paati pole vaja osta. Paadid väljuvad iga täistund ja tagasi iga pooltund. Auto saab kenasti "tasuta" parklasse sättida tingimusel, et pärast külastad parklat omavat restorani. Lähed ostad kasvõi pudel vett.
Väga lahe koht, kindlasti tasub külastada.
Mõnusat trippi!Palju see paadisõit veel lisaks maksab?


2016 a ei maksnud midagi. Astud laeva ja sõidad.

Skradinist Lozovaci ei oska öelda, aga Lozovacist minu arvates maksis küll midagi, kuigi me ise ei sõitnud. Meile soovitati siseneda Lozovacist, kui tahad vähese ajaga näha võimalikult palju.

Infoks , et Juunist - Augustini on pargis väga palju rahvast ja seoses sellega on pandud ka piiranguid vees suplemiseks:
https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.fly4free.pl%2Fpark-krka-zakaz-kapieli%2F

 Kaks aastat tagasi oli koskede juures, veepinna pealmine kiht kaetud päikesekreemidest eraldunud rasvainetega, mida oli päris karm vaadata.

Käisime sel suvel Krka Rahvuspargis. Juulis oli seal rahvast väga palju ja tükati tundus, et peale meie ei mahu sinna rohkem vist mitte keegi aga ometi rahvast tuli ja tuli...

Krkasse pääseb kahest küljest, kas põhja poolt Skradinist või lõunapoolt Lozovacist. Me vaatasime üle mõlemad, aga ööbima jäime Marina kämpingusse Lozovaci lähedal, sest tahtsime järgmisel hommikul Roški slapi koskede vahele minna mööda jõe äärt jalgsi.

Lozovacist mineku jõeäärsel rajal oli koskedeni astumist ligi 4 km ja kämpingupidaja ütlemisel see ongi sinnaminekuks toredaim variant ja ma ise arvan tagantjärgi ka nii ning see jõeäärne pisike jalgsimatk oli kena.  Koskedel käimiseks oleks olnud võimalus võtta ka jalgrattad aga me läksime jalgsi ja tagasi tulime laevaga.  

Roški koskede vahel, neid on seal nii umbes ehk kümme, on ligi kahe kilomeetrine matkakarada, mis on tükati laudtee ja kus sajad turistid justnagu Plitvice RP-ski looduse ilu näha tahavad. Raja alguspunktis kõige suurema kose juures on ka supluskoht, kus enamus rahvast vees käib ja meie muidugi ka. Veevool on kiire, vesi vahutab ja ujuda on voolus raske.

Vastassuunast põhjapoolt saab samuti koskede juurde ja ka seal on Marina nimeline kämping ning sealt minnes oleks jalgsikäimist poole vähem. Koskede lähedale viiakse sealse kämpingu parkla juurest soovikorral bussidega.

Lozovacist pargi avamise ajal varahommikune jalgsi minek oli meeldivalt  inimtühi ja jõeäärsel matkarajal oli ilus jalutada. Nägime vaid mõnda meiega samalajal sinnapoole poole minejat ja jõel paari rahvast täis laeva.

Koskede juurde jõudes olid seal aga juba kohal juba sajad inimesed ja täistunglemine kuid ega see looduse kenadust tegelikult ei vähendanud. Rahvahulgad olid enne meid tulnud laevade ja bussidega põhjast ja lõunast aga muidugi mitte Lozovacist jalgsi.

Põhjapoolses otsas saab veel näha Krka kloostrit ja Roomariigi aegset amfiteatrit.


Käisin septembri esimeses pooles. Rahvast polnud palju, kuid kui nüüd päris aus olla, siis kosed mingit erilist muljet küll ei avaldanud. Varasemalt olen käinud ka Plitvice rahvuspargis ja see meeldis palju rohkem (ka matkamise poolest). 

Käisin 2016 kevadel, ei jätnud erilist muljet, lisaks veel suht nurga taga ja kallis. Rendiautoga saab kõige paremini kohale. Müügipildid oleks nagu kuskil mujal tehtud. Seal kandis soovitaks hoopis läbi astuda väikestest ja armsatest linnadest nagu Primosten ja Trogir, sinna läheks kindlasti tagasi, need on oma kompaktsuses paremad isegi kui Split.