Kuala Lumpur - Penang

Kas keegi on sõitnud bussi või rongiga KL-Penangi? kust läheb,palju maksab,kaua sõidab jne. Kas KL-is ja selle ümbruses on huviväärsustega tutvuda kavalam omapead või võtta koos giidiga paketid,või võtta kohalik taksojuht ja see sõidutab-näitab? Kas on mõtet teletorni minna(kui siis õhtul või päeval?) On keegi lennanud Air Asiaga London-KL,kuda lennuk on? Kas Penangilt laevaga Langkawile ka saab? Mis raha kavalam kaasa võtta?

Teletornist ja Petronase tornidest tasub ümbrust vaadata nii öösel kui ka päeval. Kõik oleneb ilmast, öine vaade muidugi tuledesära, päeval jääb linn teinekord sudu/udu sisse:( Linnaga tutvumiseks kõlbavad juba su enda poolt välja toodud võimalused: ise, giid, takso - valik sinu, oleneb su enda kodutööst. Giid oskab lihtsalt rohkem juurde rääkida. Langkawi-Penangi vahel oli toimiv laevaliiklus (kui mälu ei peta). Rahavahetuseks ikka dollar, eurid.

0
0

Mida silmas pead - Penangi osariiki või Penangi saart?

0
0

Penangi saart ikka.

0
0

Ise liikusin KL Penangi saarele bussiga. Tegelikult KL sõitsin Cameron Highlandi ja sealt Penangi saarele. Samas Penangi saar väga sügavat muljet ei jätnud, liiga palju asustust. Endale meeldisid palju rohkem Pangor ja Perehentianid, Langawil ka viga ei olnud.

0
0

Kui tihe see bussiühendus on ja mis umbes maksab? Äkki veel mingeid nõuandeid KL või Penangi kohta?

0
0

Külasta kindlasti KL-is China Towni. Mõnus ja huvitav elamus. Samas ole ettevaatlik ja hoia igasugu isiklikel väärtasjadel hästi hoolikalt silma peal. Hästi palju ilusaid liblikaid lendas ringi kohalikus Liblikapargis, tasub vaatamist.

0
0

KL-i ja Penangi vahel käib väga tihedalt busse. Mine lihtsalt bussijaama ja seal on piletiputkadel marsruutide sildid peal, kuid ma arvan, et enne rebitakse sind tükkideks bussifirmade "agentide" poolt. Piletihinda täpselt ei mäleta, aga kallis küll ei olnud. Ja kõikidel firmadel enamvähem sama hind ka. Enamus busse on väga mugavad suurte istmetega ja vb isegi natuke liiga jahedad, niiet mingi pikemate varrukatega asi oleks mõistlik üles kaasa võtta. Mina soovitan minna ööbussiga, siis hoiab tegelikult ühe öö hotelliraha kokku. Sõit peaks kestma umbes 6 tundi, oleneb sellest kas pead vahepeal bussi vahetama või mitte. See tasuks enne järgi uurida! See, mis KL bussijaamas toimub on tegelikult juba omaette elamus ja nalja saab ka. Hindade üle on isegi võimalik mingil määral kaubelda. KL ümbruses on selline koht nagu Putrajaya kuhu tasuks minna. Meie saime ühe kohalikuga tuttavaks, kes oli lahkesti nõus meid sinna sõidutama. Kahjuks ei oska öelda kuidas sinna bussiliiklus on organiseeritud. See kohalik ütles, et busse sinna ei sõida, aga ma tõsiselt kahtlen selles. KL-s mine Petronasesse, aga ole hommikul varakult kohal, et pileteid saada, sest terve päeva peale antakse ainult 200 piletit (tasuta) ja kõik! Osta piletit ei saa. Teletorni tasub ka minna, seal pead aga maksma (vist oli 60 krooni). KL-i chinatown on nagu chinatown ikka, aga vaadata tasub sellegipoolest. Igaksjuhuks ütlen, et vähem kui kilomeeter linna keskusest on tegelikult juba üsna räpane ja slumm. AGA see on lahe, päriselt ka! Käisime koguaeg mööda räpaseid väikeseid tänavaid ja vaatasime selliseid ragbypallisuuruseid kärnas rotte, nimetissõrmepikkuseid tarakane, niiskest kuumast päevast mädanema läinud kookospähkli- ja prügihunnikuid ja jälgisime, et õhus pikeerivad nahkhiired päris pähe ei lenda. Sellega harjub kiiresti ja varsti sahistad seal juba plätadega nii, et silm ka ei pilgu.

0
0

Olen lennanud KL Penangi ja tagasi Airasia lennukitega, väga mugavad lennukid, 50 minutit lendu, pilet koos maksudega ~500 krooni.

0
0

malaysiasite.nl journeymalaysia.com

0
0

Penangilt läheb minu teada laev Langkawile ainult 2x päevas ja mõlemad lähevad varahommikul.

Muide, bussidega reisides tasub alati järgi uurida, mis tüüpi bussiga tegu on, sest meile satus kahel korral ikka paras romu. VIP bussid on need, millest siin räägitud on ja need on ainult väga vähe kallimad, kui vanad bussid, seega küsiga alati järgi. Näiteks meie buss KL'ist Cameron Highland'i pidi kaks korda 15 min teeääres seisma, sest vesi läks keema selles vanas romus. Samas oli muidugi päris omapärane sõita 5 tundi (või oli see rohkem) india neidud laulu kuulates :D

Bussijaama kogemus on aga jah täiesti omapärane sealkandis...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased