Küpros

Tere,palun kas kellegil transfeer homme Pafose lennujaamast  24.00 kesklinna? Tânud .

Tahame 12. Nov hilist transfeeri jagada lennujaamast Paphosele, Artemis Cynthia Complexi. 

Veel: kas Türgi poolele on endiselt viisata ja lihtne bussiga piirini, sealt jalgsi?  Et edasi lennata Istanbuli

Piir on tõenäoliselt koroona tõttu jätkuvalt suletud. Ei ole näinud kindlaid uudiseid, et Põhja-Küpros oleks piiri turistidele avanud. Samas ei saa välistada, et mõnest piiripunktist on liikumine lõunast põhja lubatud. Põhjast lõunasse pole minu teada turistidele piiri avatud.

https://www.paphoslife.com/news/government-announce-new-covid-measures

Limassoli ja Paphose provintsides kehtivad erakorralised meetmed ajavahemikul 12. novembrist kuni 30. novembrini 2020.

Kas keegi on kursis uute reeglitega, mis tänasest kehtima hakkasid- kuidas need reaalsuses rakenduvad?

Eelmises postis toodud lingilt lugesin, et Paphossl on uued karmid reeglid- põhimõtteliselt sellest linnast väljuda ei tohi.

Meil on homseks lennupiletid Paphosesse. Kui võtame rendiauto ja sõidame ilma linnas peatumata ( võib ju ka näiteks majutuse mujale kinni panna/osta et oleks ette näidata) teise regiooni- KAS SEE ON LUBATUD? On kellegil ideid- kust saaks seda täpsemalt uurida? Teema nii uus, et kogemust pole mõtet küsida.

Täpsustan enda eelmise postituse sisu- Paphosest ei tohi välja sõita öösel. Kas lennujasmast otse teise regiooni tohib öösel rendiautoga sõita?

Ei tohi. Pealegi kus sa öösel rendiauto saad? Lennujaamast enam öösel ei saa.

valge, pange palun siia kirja, kuidas olukord kohapeal lahenes

Siin on kirjas et justkui transfeer lennujaamast ja lennujaama on lubatud. Aga kui ei õnnestu liikuda teistesse piirkondandesse, saad ju jääda paphose piirkonda sisse terveks reisi ajaks. 

The movement of persons to and from the districts of Limassol and Paphos is prohibited, as well as between the two districts, with the exception of the movement of employees in essential services, movement for a medical reasons  (upon presentation of a medical certificate), movement for the transfer of persons to and from the airports and the port of Limassol. 

http://www.parikiaki.com/2020/11/cyprus-minister-of-health-announces-more-measures-to-stop-spread-of-coronavirus/

bdsm- kas tead kindlasti et lennujaama autorendid ei tööta öösel?

Eelmisel aastal sai küll bronnitud auto kätte öösel.

Mina jõudsin 8nda öösel paphose lennujaama, europcari rendiputka oli lahti ja auto sai kenasti kätte.

@valge - bdsm teab kõigest kõike, kui sa tema postituste ajalugu vaatad. Targem on trolli ignoreerida.

Meil minek 3 nädalaks 19.11.

Ootaks samuti infot kohapeal olevatelt inimestelt, kui karmid uued reeglid on.

Kui sul on autole broneering tehtud, siis on tõenäoliselt kontor lahti ja sind oodatakse. Enne broneeringu tegemist tasub helistada konkreetsesse kontorisse ja küsida, kas ja mis ajal kontor eelbroneeringutega tegelikult avatud on. Nad kodulehtedel pidevalt seda infot ei uuenda.

Kui auto käes, siis võid sõita kohe teise ringkonda. Kindlasti on kasulik omada paberil majutuse kinnitust koos aadressiga.

Tagasisõiduks lennujaama piisab piletist.

Uute reeglite valguses puudub suurem põhjus Paphose ja Limassoli ringkondades puhkuse veetmiseks, kui vähegi lisaks lihtsalt puhkamisele midagi teha tahad.

Ringkonnas elades samast ringkonnast väljuda ei tohi. Ringkond on muidugi omajagu suurem kui linn. Seega mõlema ringkonna piires on ikka veidi ruumi autoga liikuda.

Liikumine on väljas keelatud kell 20-5.

Söögikohad jms on avatud ainult kaasaostmiseks kuni kella kaheksani. Edasi on vaid kojuvedu. Erandiks hotelli restoranid oma klientidele.

Vaatamisväärsused on suletud. Kaubanduskeskused on suletud. Erandiks vist toidupoed. Avatud võivad olla väiksemad kuni 500 m2 pinnaga poed.

Teksti järgi tundub, et ka rannas ei tohi vedeleda. Võib käia sportimise eesmärgil ehk siis ujumas ja maksimaalselt kahekesi (va lapsed). Hotelli basseini ääres võib sama hotelli klient olla.

Ringkondade kaarti näeb näiteks siit - https://www.ezilon.com/maps/asia/cyprus-maps.html

@vatse tänan! Tahtsime just ise ka helistada autofirmasse.

Luban et kirjutan siia kuidas kohapeal olud on.

Vatse - aitäh info eest.

Valge - ootame huviga, kas on üldse pointi sinna minna.

Küsisime Küprose turismiministeeriumist, mida teha ja saime vastuseks:

According to the new measures, the movement of people to and from these two districts are prohibited. Here what the protocol states: "The movement of persons from and to the Districts of Lemesos and Pafos, and also between the two Districts, is prohibited, except for the movement of those working in essential services, movement for a medical incident (by presenting a medical certificate), movement for the transportation of persons to and from the Airports of Larnaka and Pafos, as well as the Limassol Port." Therefore, it is advisable to leave immediately and drive to Larnaca and not to overnight in Pafos. In case the police stops you, you can show your boarding passes to prove that you just landed and you drive to your hotel.

Tean või ei tea, aga kui lennujaamast tellitud autot kätte ei saa, ei tasu mind süüdistada. Tasub telefonitsi üle küsida, kas konkreetne punkt töötab siis ja siis. Osad küll ei tööta, mõni võib ju avada kui tellimus ette makstud, seda tõesti ei tea.

Tõlget seadusest oskame isegi lugeda ja oletusi ei viitsi kuulata.

bdsm, miks sa vahepeal flyertalkis bänni said?