Küpros ja test

Küpros nõuab corona testi riiki sisenemisel: nende kodulehel nähtub kaks valikut:

1. Teha test kohapeal lennujaamas 60€

2. Teha 72h Eestis ja võtta tõend = 91€ koos sertifikaadiga

Kas keegi kinnitaks ka, et ei teinud eelnevalt testi Eestis ja tegi selle riiki sisenedes Küprosel 60€ eest?

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/quick-check

Seal on kohe ka nimekiri nendest, kes saavad seda võimalust kasutada.

  1. Cypriot citizens and their family members (foreign spouses and their minor children).
  2. Persons legally residing in the Republic of Cyprus
  3. Persons allowed to enter in the Republic of Cyprus under the Vienna Convention.
  4. Persons, in countries category B, where the authorities of these countries, are not in a position to offer COVID-19 testing to those wishing to travel to the Republic of Cyprus and following an announcement by the Ministry of Health of the Republic of Cyprus, passengers of these Countries are permitted to perform the COVID-19 test upon their entry to the Republic of Cyprus.

Tavaturist sinna nimekirja ei kuulu.

Ilma olemasoleva flight passita ei saa üldse lennulegi ehk turistil peab negatiivne tulemus ette näidata olema.

 Perele tegin Lätis 59.- tükk ja ingliskeelse vastusega tuleb vähe vaeva näha... Mul endal on aastaringselt kurk haige ja sain perearstilt tasuta testi. See tähendas 2 päeva tulemuse ootamist ja Synlabis kohal käimist, et ingliskeelne sertifikaat saada( seda saab vaid juhul, kui testi tegija on Synlab, mitte aga Medica).

 A kategooriasse kuuluvad riigid ei peaks testi tegema enne minekut. Eesti oma näitajatega peaks olema juba ammu A kategoorias?

Nt kui tulen Soomest samal päeval ja lähen otse lennujaama, siis ei pea ju sertifikaati olema?

Tõenäoliselt sa ei läbi Tallinna lennujaama vaid transiittsoonis viibides. Seega oled käinud Eestis ja ilma tõendita lennule ei saa. Selle eest hoolitsevad juba Tallinna lennujaama töötajad.

Nende elektrooniline lennuluba on samuti üsna lollikindel ja sa ei saa seda täites Tallinnast algava SmartLynxi või Ryanairi lennuga kuidagi väita, et sa pole Eestis käinud. Seega näitab juba lennuluba, et saabud B kategooria riigist ja sul on olemas testitulemus. No tegelikult sa ei saa isegi lennuloa taotlemist lõpetada, kui sa seda testitulemust üles ei lae.

Kuidas ei läbi ainult transiittsooni lennates? Finnair ju lendab 3 korda päevas isegi Tallinnasse Helsingist.

Kui lend on Smartlynxiga, siis transiittsoon tšarterlendu ei teeninda. Kui Ryanairiga, siis teoreetiliselt on võimalik ainult käsipagasiga edasi pääseda.

Aga selliste juhtumite vältimiseks on Küprose it-mehed loonud imelise lennuloa süsteemi, mis ei lase sul andmeid oma Eestist algava lennu kohta sisestada ilma, et negatiivne testitulemus kohustuslikuks ei muutuks. See on ikkagi meeletult kõrgema tasemega süsteem, kui Eesti  suurepärane Wordi dokument.

https://www.visitcyprus.com/index.php/en/cyprus-covid19-travel-protocol

Enam ei ole A kategoorias ühtegi Euroopa riiki. Nii oligi arvata praeguses olukorras.