trip-krainetrip-ukraine-dark
Küsimus Are kohta

Kas Ares on mäed omavahel ühenduses? Kas näiteks, kui elame Tegefjällenis saame ilma transpordita ka teistele mägedele suuskama minna?

Tegefjäll Arega ühenduses ei ole, küll aga Duvediga. Ja Are ise on Björneniga ühenduses. Aga suusabuss Tegefjälli ja Are vahel käib tihti ja on tasuta.

Olles ka ise eelmisel talvel Are-s MM eelselt MM-i radadel valitsevat laskumiste tunnet kogemas käinud võiks soovitada tutvuda ka allolevalt lingilt leitava ja üsna hea kaardiga:

http://www.skistar.com/app/projects/are/images/imlib/Piststor2007.jpg

Siit näeb kenasti ära, millised rajad ja millisel moel omavahel tõstukitega ühenduses üldse on. Lisaks soovitus majutuse osas. Lisaks aitab see kaart ka elumajakese valiku osas otsuseid langetada. Meie õnnestunud majakese/korteri valik oli tõstuk nr 22 juures paiknev korrusmaja ning seda ennekõike 3 põhjusel:

  1. üks peamisi ja keskseid tõstukeid kohe maja juures
  2. nightski avatakse samuti just nr.22 tõstuki juurest
  3. kui tõstukid päeva lõpetavalt juba suletud, siis enimikelt ärevust pakkuvatelt laskumistelt on hea otse maja juurde tagasi liuelda ja massidega busside passimine ei lähe korda

Lisaks olid otse nr.22 tõstuki ees olevad majakesed superhea kompleksusega: lisaks pea kõiki õhtuid varaste hommikutundideni mõnuga jõmiseva seltskonna meeldivalt majutanud avarale köögile oli sealsetes korterites sees ka korralik saun!

Silvar

Oleme Ares 3 korda käinud suusatamas, esimesel korral elasime ka Tegefjällis, järgmised korrad Are külas. Ares on parem - mägesid, mis ühendatud, on rohkem, poed-elu jalutuskäigu kaugusel ja muidugi ka Nightski võimalused. Meie Are kogemused

kuidas hinnad ares ja millise transpordiga olete käinud? kui kaua tasuks koha peal olla ja kus ööbida? nii palju küsimusi:)

Mis selle maja nimi oli mis asus lihfti nr. 22 juures?

Ega ma kahjuks väga täpselt mäleta.. meilikastist ei suutnud hetkel kontakte leida, kuid olles korra põgusalt visanud pilgu alloleval lingil leitavale accomodationi valkutele: http://www.skistar.com/are/english/online_booking/index.app?bpid=:70901&type=nav&offset=30&site=are

näib kõige enam klappivat nii andmete kui ka visuaalse mälupildi poole pealt allolevaga: http://www.skistar.com/are/english/online_booking/index.app?bpid=:70902&type=select&idx=6&rs=rs1&site=are

Liengården
Liengården apartments has good standard. Situated by the skilift ´VM8:an´.

Igaljuhul meil õnnestus saada kogemata kombel just see 3-bedroom korter (vist 2. või 3.korrusel.. ei mäleta enam täpselt), ent mille köögi uks avanes otse suusanõlvale.. see muutis niigi soodsa asupaiga suisa ideaalseks, sest viimaselt laskusmiselt sai piisavate lumeolude korral otse suuskadega kööki ja seal juba ees olijailt köögikapist paluda seda va kõige mõnusmat ja vahetumat õllesõõmu vastuvõtma laskutud:)

Silvar

Kas Rootsis Ares kehtib kõigis keskustes (Are; Tegefjäll; Duved) üks ja sama mäepilet?

Paar aastat tagasi oli nii,et võis osta kogu keskuse pileti ehk Tegefjällist Are-ni (suusabuss piletihinnas).Oli ka võimalus võtta ainult Tegefjäll-Duved või Are-Are Bjõrnen pilet ,mis oli siis hinna poolest soodsam.

Björnenisse tasub elamine võtta ainult siis kui minna lastega. Muidu on Olümpiale minek ~pool tundi hea tempoga või kauem kui mitte kiirustada.

Ja kui mujal elada, siis pole sinna otsa mõtet sõitma minnagi. Samas lastega soovitaks küll just seda otsa elamiseks.

Et kuna ei tahtnud uut teemat postitada,siis poetan siia: Perega minnes kas Duvedis või Björnenis? Tänud!

Rääkige nüüd lähemalt ka, millega läksite, palju kulus umbes per face raha. Tahaks ka lastega minna, kuhu siis tasub ööbimine võtta?

Stockholmist otse üles Sundsvallist vasakule ja õhtul pool kaheksa olime Tegefjällis. GPS suunas otseteele läbi mägede enne Sundsvalli, sealt ei tasu sõita oli väga mägine, jäine ja külavahetee, kiiruses talvel kindlasti kaotab. Käisime nädala jooksul kõik mäed läbi. Sõitsime teistesse mägedesse autoga ja lapsed kasutasid ka tasuta bussi. Bussid olid üsna inimtühjad. Olime enne aastavahetust nädala, broneerisime septembris, siis oli sooduspakkumine, mökki oli üsna odav ~4000 krooni laupäevast laupäevani, kõige kallimad olid muidugi mäepiletid. Suusad laenutasime sealtsamast kohapealt, mugavuse pärast ja hind ei olnud oluliselt kallim kui Eestis. Üleval toodud skistari lingilt saad reserveerida maju ja pileteid ja suuski, seal näitab ka hinna ära eelnevalt enne kinnitamist. 2007 dets. hind 13300 SEK-i, lastest 13-aastane sai lapsehinna, 16-ne mitte. Majake Tegefjäll, Övre Alpen 13d 3540 SEK Cancellation insurance 375 SEK , 1 SKIPASS 1580 SEK, lapsel 1265 SEK suusalaenutus 910 SEK, lapsel 650 SEK. Lisaks laevapiletid ja bensiin ja söök. Söögi võtsime põhiliselt kaasa, ostsime ka kohapealt. Sõita saime kõikidel mägedel sama piletiga. Oleneb , mis huvid on, kui põhiliselt mustad mäed, siis ehk tasub Are keskuses olla ja VM8 jm ümbruses olevatel radadel sõita.

Kui minna perega, siis lähtuks pere liikmete sõiduoskusest. Kui soov ankrute otsas lihtsamaid mägesid proovida on Björnen õige koht. Samuti leiab seal Björnenis ka selliseid kohti, kus päris sellistega saab sõita, kes vaevu jalul püsivad. Kui aga lapsed on enam vähem sõitjad, siis võiks hoopis Are- s elada. Saab rutem tooltõstukitele. Björnen on jälle selline rahulik koht, kus pärast tõstukite sulgemist on üsna vaikne. Ka Tegefjällis tasub käia päev paar, aga mina sinna otsa ei ole viitsinud maja võtta. Ei viitsi bussiga palju sõita :))

Aga kui küsida kas perega Duved või Björnen, siis mina vist läheks Björnenisse

Pakun et eelarve on inimese kohta Eestist oma transpordiga minnes ~7000-7500 inimese kohta. Sisaldades suusarenti + kogu sõidu kulusid ja mäepileteid ja maja. Loomulikult võib leida ka kallimaid lahendusi, kuid ma ei mäleta et mul oleks kunagi rohkem kulunud. Käinud vist 5 korda eri aegadel.

... perel soovitan tõesti Are Björnenisse minna sest lastel on seal tegevust palju (mäe peal, laskumisel metsas mängumajad ja muinasjututegelased-kujud), mis häälitsevad ja kollitavad. Eks siis kogenumad peavad sõitma bussiga või siis mäest üles-alla-üles-alla suuskadega Are Central-i. Olen ööbinud nii Björnenis kui ka Tegefjällis 70 EEK-i öö nägu, Are-s 150 EEK-i, kuid eeldab õigel ajal broneerimist ja jaanuari kuus. Elamised on olnud ridabox-id 6-12 kohalised koos avatud köögiga ja saunaga, sõltub palju inimesi kaasas on. Perega soovitan veel minna Vemdalen-isse või natsa edasi Funasdälen-Ramundberget ja allpool(lõuna pool) enne Trysil-it(Norra-t) Sälen. Need kohad on kõik lähemal kui Are ja lastele on nendest mägedest küll, samuti vähe kogenematule. Viimasel 4-5 aastal pole Rootsi-is käinud, kuid hinnataset jälgin ikka, eelistan Norrat. Kõik viimased aastad olen seal 2x igal talvel käinud. Põhjus: meenutavad natsa Alpisi kuigi ei ole nii kõrged aga kaljused, rajad tunduvalt pikemad kui Rootsis ja ei ole näinud seal veel lumeprobleeme. Hinnatase tsipa kallim mis Rootsis, elamine ca 170-200 EEK-i öö nägu ja mäepiletid 10% kallimad, kuid majad on suuremad ja mugavamad kui Rootsis. Ei ole Skandinaavias samuti üle 7000 kr. per persoon maksnud st. kulud Tallinnast-Tallinnani (kõik hinnas). Eks ta natsa orgunnimist nõuab aga selle eest saab vähemalt normaalselt ära käia. Mida suurem grupp seda odavam nägu tuleb !

Tere,

Kas keegi varasematest käiatest oskab ka öelda, kas Jaanuaris Vemdalenis lund on? Tahaksin varakult reisi ära broneerida aga pole kindel,mis ilmaolud sel ajal võivad olla:(

Tänan,

Soovitan teha reisitõrke kindlustuse või siis selle kindlustuse,mis maja bronnides saab teha ja maksab vist 10% maja hinnast.Sest lumeoludega võüib olla nii ja naa. See,et eelmisel aastal jaanuari lõpus oli lund piisavalt palju ei tähenda,et seda sel aastal on. Ühel aastal sattusime ka sellel ajal,kui tuli mätaste vahelt lumenatukest otsida.

Seal skistar lehel juba enamus maju bronnitud, kust veel otsida majutust????

Vemdalen-is on jaanuaris lumi olemas, kui just eriti soe november ja detsember ei ole. Vemdalen ja Funasdälen asuvad sellises huvitavas kohas kus Norra mäeahelik kaitseb Atlandi soojade hoovuste eest ja külmad saabuvad üsna varakult sest Läänemere ilm neid ei mõjuta ka eriti. Kui ei tule looduslikku lund siis toodetakse, kuid jaanuaris pole eriti näinud, et seal lund ei ole, kuigi jaan. algul võib see lumevaip olla ainult 20-30 cm. Pabistada pole mõtet, isiklikest kogemustest võin öelda et lumepuudust seal ei ole. Björnrike-s on kõige odavamad elamised. Björnrike-s võib nappida jaanuari algul lund (mida ei usu ka) kuid Vemdalskalet-is, Klöjvso-s ja Storhogna-s on kindalsti sest need asuvad juba mäestiku sees. Juba praegu toodetakse seal lund ja usun et novembri keskel tehakse ka osad rajad lahti. Are on selline kahtlane koht jaanuari algul kus ilm muutub tundidega kuna on avatud Atlandi soojadele hoovustele, kus täna sadanud 10 cm lund on homme sulanud. Kritsik-ule niipalju et 30 okt. ja mõelda, et varakult broneerida on see juba totaalselt hilja. Ise broneerin Norra juba mais sest seltskond on suur ja suuri maju (20-40 kohta)on vähe. Eesti turismifirmad panevad ka Rootsis maju kinni tänavate kaupa, aitab ehk kui pöörduda nende poole. Hinnavahet neil ei ole sest saavad lepingu alusel allahindluse ja Teile on sama hind mis internetis. Kui see ei sobi siis tuleb lihtsalt internetis kohalikke lehekülgi otsida ja seal leiab ka hotelle ja mökke kus elada saab.

Tänan nõuande eest, oli plaanis täna ära broneerida majake Vemdaleni, 8 inimesele peaks maju veel jaguma:)

Kas keegi teab, kas Vemdalenis on suusaparki, kus saaks hüppeid proovida jne?

Tänan, Kritsik