Küsimus lennujaama vahetuse kohta Pariisis

Plaanin lennata Helsingist Martinique'ile. Opereerib Air France ja Pariisis tuleks vahetada lennujaama – Charles de Gaulle'i lennujaamast liikuda Orly lennujaama. Antud teenus paistab olevat Le Bus Direct'i bussi abil tasuta, kui operaatoriks Air France ja sihtkohaks näiteks Martinique, Guadeloupe või Reunion. Vastav info ilmub ka Air France'i kodulehel broneeringut tehes, kui broneeringuga niikaugele jõutud. Kena. Mul tekkis aga järgmine küsimus, millele ma vastust ei leia. Lendude valiku puhul, mida AF pakub, on Pariisis aega ca 5 tundi, millest justkui piisaks CDG'ist Orly'sse jõudmiseks. Mis aga saab siis, kui juhtumisi väljalend Helsingist hilineb 3 tundi? Maandun Pariisis 2 tundi enne jätkulendu, kuid kuna see väljub teisest lennujaamast, siis ma sinna ei jõua. Oskab keegi öelda, kas Air France'il on selle kohta mingi reegel, mille alusel siiski lennufirma oma kulude-kirjadega mind mõnele järgmisele lennule paigutab – seda just sellisel juhul, kui operaatoriks Air France, lennud samal piletil, aga tegu nimetatud kahe erineva lennujaamaga? Aitäh.


Kui lennud samal piletil, siis on see Air France mure. See et lennud on erinevatest lennujaamadest, on ka Air France mure ;-) 

Kui esimene lend hilineb, siis võid kohe CDG-s neile märku anda ilmselt.

Guadeloupel käies oli meil sama küsimus ja seega varusime lennujaamade vahetuseks 4h aega ning meil kulus selleks veidi üle 2h. (5h peaks olema piisav). Infoks veel nii palju, et Le Bus Direct bussidega lennujaamade vahel tasuta liigelda (AF pileti omanikele), peab olema vautšer, mille saab AirFrance check-in laudadest ning selle vautšeri või pileti annad bussijuhile. Bussid väljuvad iga 30-45min tagant ja Le Bus Direct peatustest nr.3

See on Air France'i mure. 
Samas, lihtsalt infoks - lennujaamu saab vahetada ka rongiga. Kui mul aastaid tagasi oli vaja edasi lennata Prantsusmaa siselennuga, oli samuti vaja CDG-st jõuda ORY-sse (ja hiljem vastupidi) ning ma valisin rongi. Guugelda 'from cdg to orly by train'. Tõsi, rong on kallim, kuid vist oli kiirem kui buss (?), kuid ma pole selles 100% kindel. Tagasi (ORY -> CDG) tulin rongiga kindlasti seetõttu, et rong sõidab läbi Pariisi (ronge tuleb ka vahetada) ning oli aega paar tundi linnas ringi vaadata. 

Maandusin CDG s 18.30 ja Orly jätkulend 21,00 . Buss jõudis vabalt selle ajaga kohale ,kus juures olid korralikud ummikud ja ootasin veel bussi ca 20 minutit.( Jätkulennu puhul on meid teine lend ka oodanud ,kuna andsin  eelnevalt teada juba ,et eelneva lennu väljalend hilineb(oli vist 3 h hilinemine)

jätsime vahe 6h, et lennujaama vahetada.. liikusime ühest lennujaamast teise Bolt (Taxify) olime 4 kesi ja maksma läks 50-60eu kokku. Kohale jõudsime alla tunni.

Transfeeri eeldatavat aega saab üsna lihtsalt Google Mapsis planeerida. Näiteks praegu, N lõuna ajal on ühest lennujaamast teise auto/bussiga 45 min ning rongiga 1:25. Jah, teel võivad olla ummikud, ent ka rong pole 100%usaldusväärne. Üldiselt kui lennud on samal piletil, siis soovitaksin kasutada AF bussi - kui ummikute tõttu maha jääd, siis on see AFi probleem ja Sind pannakse tasuta järgmisele lennule, samas kui omal käel rongi või taksoga seigeldes on see risk Sinul ja AF hilinemist ei pruugi kompenseerida