trip-krainetrip-ukraine-dark
Küsimus Montenegro kohta

1.Oskab keegi õelda kuidas Montenegros ja Horvaatias tasuta interneti leviga on? 2.Kas Montenegros kaardiga maksmisel probleeme ka on,juhul kui on,kus kõige mõistlikum raha vahetada on? 3.Kus oleks soodsam ööbida,kas lõuna Horvaatias või Montenegros ja kas Montenegros on suht lihtne öömaja leida? 4.Kuidas on turvalisusega Montenegros,võrreldes Horvaatiaga?

Montenegros kehtib EUR. Suuremates poodides ja tanklates sai kaardiga maksta küll. Aga nagu lõunamaades ikka, käib kauplemine turgudel ja tee äärtes. Seal küll kaarti ei tunnistata. Tundus, et Horvaatia on puhtam ja turvalisem, kuid see on vaid oletus. Ei esinenud kummaski turvaprobleeme.

Tere! Elan ja t66tan Montenegros nyyd 2.5 aastat ja ehk saan midagi tarka soovitada.

  1. Korteris mul n6rk WiFi levi on, kas ka tasuta, ei tea sest omal pysiyhendus Kyll aga olemas netikohvikuid, kus saad mingi parooli kysida, juues seal mingi joogi, siis saad parooli tasuta. Yldiselt olen silmanud ikka netipunkte, kus saab siis asjad ara ajada. 2.Montes nyyd kaardimaksd pea sada prossa probleemivabad, kui tulime siia oli see ikkaylit6s ine kysimus. V6tke eurosid kaasa, siis kindlam. 3.Kui tuled juuli-august,siis 66bimine kallis m6lemal pool.Viimasel aastal on siin 66bimise hinnad t6usnud pea kolmandik. Ja turiste on juba vahem ka.... 66maja leidmisega probleeme pole, valid omale lihtsalt mis meeldib. 4.Siin tunduvalt turvalisem kui Eestis. Kohalikud ei varasta,kaib siin vahest kylalisesinejaid Makedooniast. olen unustanud kohvikusse ka vahel m6ne kalli asja, aga alati saad selle tagasi.No mustlastega v6iks silmad lahti hoida-mine sa tea.

Ehk Raiks oskab soovitada,kus Montenegros tasub ringi seigelda ja mida vaadata?Mis majutusliiki tasuks otsida ja kuidas majutuse hinnad on?

Käisime juunis kahe nädalasel tripil Horvaatias ja Montenegros ning ööbisime apartmentites/sobedes. Horvaatias oli minu arvates kergem majutust leida kui Montenegros(olime Budvas ja Kotoris). Majutuse eest maksime u. 15 EUR öö.

  1. Wifi-ga on seal nii, et linnas pead lihtsalt arvuti sõiduajal otsima panema. Kui lahtise võrgu leiab, siis parkima ja tänavale paremat levi otsima. Võrgud suhteliselt nõrgad (tavaliselt 3 posti). Vaadata tasub suurte telecom'i firmade kontoreid. Nende lähedal tavaliselt võrk olemas. Palju kinniseid võrke.
  2. Eelmisel sügisel küll kaardimaksetega probleeme polnud. Ei poodides ega bensiinijaamades. Probleeme oli ATM-ide leidmisega. Neid on üsna vähe võrreldes Kesk-Euroopaga, aga raha võtmisega probleeme polnud.
  3. Odavam ja lihtsam on ööbida Montenegros.
  4. Turvalisusega on nii, et kui Tallinnas hakkama saad, siis pole ka seal probleeme. Kui sa ise probleeme ei tekita, siis neid ka ei leia. Kui kakelda tahad, siis partneri leiad alati.

Nyyd Corfult tagasi ja Montenegros kattesaadav.

kas Montenegros saab leida majutust ühele suvalise hinnaga? Ja kuhu soovitaksid minna? Tahaks ka jalgratta rentida...

Majutuse saab alati, aga normaalse odavapoolse hinnaga, mitte suvalisega. :) Kui oled sportlik ja loodusefänn, siis mine Durmitori rahvusparki. Linna nimi on Žabljak, sealt saab teha ägedaid 5-6 tunniseid mägedereise. Rajad on hästi tähistatud, vaated on muinasjutulised.

huvitav soovitus, aitäh! selle peale küll saaks mõelda )

Jah, mingisugust 66maja saab alati. Zabljak pidi kyll terveks suveks olema broneeritud, aga vaevalt sa kuusealla jaad seal. Selle aasta hinnatasemega astus Montenegro muidugi ambrisse ja kohe on see ka tunda. Sel aastal loodeti mega lt turistide kasvu, aga tegelikkuses see napilt 2%. Aa, Zabljakis jalgratta rent taitsa olemas.Annan sulle yhe proua nr.,kes on Serbiast, aga peab seal yyrimaju, Mob.:+381 89 361 728 Matic Rada. Suhtleb ka vene keeles, vist ka saksa.

Eelmisel aastal Zabljakis tuldi ise öömaja pakkuma, kui olime auto juurde tagasi jõudnud. Tegemist oli augusti viimase nädalaga.

Minu meelest pole Montenegro külastust väärt. Loodus on ilus, tõsi. Sellist loodust aga leiab mujaltki.

Montenegro korjab piiril ökomaksu. Omastarust Euroopa esimene või suisa ainus ökoriik. Lubage naerda. See ökomaks läheb hoopis mõne tegelase taskusse, mitte looduse hoidmiseks. Montenegro on kohutav PRÜGIMÄGI. Kohalikud viskavad absoluutselt kõik prahi maha. Populaarne on poolapärane putkamajandus. Liikluses tuututavad ja närvitsevad. Ühesõnaga, Montenegro ja India üksteisest väga ei erine.

Montenegros on suvitamas väga palju venelasi. Ses suhtes, et vene keele oskajail on Montenegros lihtne.

Eestist käivad ka igasugu ametnikud-nõustajad sinna Montenegrosse meie kulul, nõustagu siis ka "Teeme ära" kampaania osas. Hädasti oleks vaja. Väga räpased inimesed ja üldse kohutavalt räpane maa see Montenergo. Brrrrr.

Nii et, toeta oma külastuse ja rahaga parem mõnd normaalselt mõtlevat riiki. Või noh, võib-olla saavad neist Montenegro elanikest ka kunagi inimesed...võib-olla annavad Eesti ja üldse EL nõuanded ja rahasüstid sinna urkasse ka mingi tulemi. Tore oleks.

vaidlen kohe täiega vastu! Pole ilusamat loodust kui Montenegros, samuti on toit väga taskukohane võrreldes Horvaatiaga.Sõitke Tara kanjoni kitsastel teedel ja proovige auto suutlikkust venides mägedes asuva kalju-kloostri juurde. Veel on see kõik tasuta ja turistide hordidest avastamata! Minu soovitus on just lähimas tulevikus võimalusel Montes käia ja seigelda,sest mingi aja pärast on see maa samuti üles klantsitud ja ära eurostatud. Inimesed olid lahked ja sõbralikud ja muuseas-venelasi me ei trehvanud kuid eestlasi küll. Ka ei olnud see maa veel(õnneks!)turistidest üle ujutatud nagu juba on Horvaatia. Kuigi, jah, mereäärne juba on. Indias pole reisinud kuid räpasus Egiptusega võrreldes on Montenegro puhtam. Ökomaks tuleb tasuda ja kõik. Hoopis vihasemaks tegi, et Sloveenia on vinjeti endale teinud ja turistile suht kalli, võrreldes aastataguse teemaksuga.

Olen täiesti nõus tupsuga. Käisime perega sel suvel Montenegros ning maa on fantastiline. Ööbisime kodumajutustes ja mingil juhul ei saa ütelda, et kõik inimesed seal on räpased. Ilmselt on ka meil mõned metsaalused uuesti prügi täis veetud. Kas me kõik oleme siis sellepärast räpased? Montenegro inimesed on väga toredad ja abivalmid. Uskumatu, aga kõik, kellega suhtlesime, teadsid Eestit. Ei olnud mingi tundmatu maatükk kusagil Venemaa läheduses. Kuna käisime sama reisiga ka Horvaatias, siis jäid mõned kohad Montenegros nägemata. Igatseme sinna juba tagasi.

... kuulub krooniliste pesukaru-tüüpi inimeste valdkonda.

räpasusest ja prügist Montenegros. Käige ära Albaanias ja siis saab alles võrrelda. Isegi Egiptus jääb maha nendele prügihunnikutele, mida võib näha Albaanias ringi liikudes!

Kohad mis jätsid meile hea mulje, Kotor, Cetinje- mõnus väike linnake, Perast-väga väga mõnus koht ja Petrovac oli ka ok, Herceg Novi oli ka mõnus koht, hea Horvaatia piiri lähedal. Budvas käisime, väike vanalinn oli, aga muidu ei mõelnud sinna jääda. Pigem on seal mõnused väikesed kohad ja vahemaad on ka mere ääres jube väikesed, ei pea keskustes ööbima. Ööbimised jäid meil horvaatia-montenegro reisil septembris kõik 12-15 eur inimene va Cavtat viimane öö. Üheks ööks väga ei taha keegi tegelt anda aga siis ütled et ei sobi ja hakkad minema, aga see tähendab et nad jäävad sellestki ilma ja enamasti jäädakse nõusse

Minul koos perega plaanis autoreis suvel. Loodetavasti, kui majandus päris põhja ei vaju.Tahame minna oma autoga Montenegrosse. Varem oleme käinud Sloveenias-Horvaatias, kui sellest kandist rääkida. Täpselt ei ole paigas, kas sõidame läbi Serbia või Bosnia. Kas Belgrad on külastamist väärt koht? Mulle tundub, et Ungari piirilt Belgradini on täiesti lage põllumajanduspiirkond. Silmailu vist vähevõitu. Samas oleks see vist kõige kiirem tee? Missugune on teemaksu hinnatase? Montenegros köidab kindlasti loodus. Tahaks teha mõned matkad Durmitoris, ronida mäe otsa. Kuna riik pole suur, loodame 4-5 päevaga ära vaadata olulisema. Eespool oli Terenti ja Raiksi postitustes teadjamehe kommentaare. Kas saaksite ka mulle vastata, palun. Hea oleks mõni majutuskoht eelnevalt leida. Ma eelistaksin seda väiksemas asulas ja kodumajutus oleks huvitav. Loodetavasti mingis keeles ikka saab räägitud. Lugeda on nende keelt vene keele oskusega igatahes võimalik. Söögitegemise võimalus võiks olla. Ideaalis ma näeks, et teeks sealt ühest majutuskohast iga päev väljasõite. Kui kaua sõidab Podgoritsast Durmitori/Žabljakki? Tulenevalt maastikust arvan, et mitte just väga kiiresti ei ole võimalik liikuda. Sellised praktilised näpunäited kuluks igati ära, et reisiplaane konkreetsemaks muuta. Palju maksab diisel? Kui suur on ökomaks? Mis on peamine erinevus Bosnial, Serbial ja Montenegrol? Usuline muidugi, aga veel...?? Ma arvasin ka kunagi, et Sloveenia ning Horvaatia on sarnased. Ise ära käinuna tean, kui erinevad need maad on.

Olen rõõmus, kui keegi leiab aega vastata ja omi kogemusi jagada.

käisin autoga Montenegros mõned aastad tagasi, siis sa seal ööbida oluliselt odavamalt kui Horvaatias ja polnud probleeme kaardmiaksete ega sularaha välja võtmisega. Ning lisaks kui oled tõsine reisi huviline ja autoga sinna kanti minek ning natuke heas mõtes ekstreemsust otsid, siis käige ka kindlasti ka Albaanias ära. Albaania on tõeline euroopa India, turvaline tundus seal ka olevat -- politseinike oli iga nurga peal, kes sind alati aidata püüdsid. See on muidugi maitse asi aga pikemalt kui 2 päeva seal olla ei ole mõtet. Albaaniasse mineku kulud on siis sellised turismimaks 10 eurot per inimene ja mingi kohalik autokindlustus, mille eest tuleb tasuda riigist välja sõites kuskil 2-3 euri oli päev vist. Autoga minejatele egas muud kui nael kummi. Plaan ka endal taas suvel Balkanile ring peale teha autoga.