Küsimused telkijaile

Planeerime esimest pikemat nn seljakoti reisi telkimisega Lõuna-Euroopasse ja jäin mõttesse, et kuidas pika reisi korral fotoka ja kaamera akusid laadida? Kas on telkimisplatsidel olemas elektripistikud või kuidas on suuremad rännumehed taolise probleemi lahendanud?

Üks võimalus on kasutada akude asemel patareisid, milliseid müüakse igalpool. Isegi lihtsam kui erinevate maade erinevate pistikustandarditega enda tehnikat kohandada.
Kui siiski akudele truuks jääda, on võimalus hankida kaasaskantav päikesepaneeliga akulaadija, millega mobla, fotoka jms vidina akusid saab laadida suvalises paigas.

Ma arvan, et kämpingutes ei tehta probleemi, kui oma seadmete akud näiteks pesuruumis või kööginurgas laed. Kui ei tundu olevat ühtegi vaba pesa, siis mõni, kes vagunelamuga ööbib, lubab ka laadida.

Kämpingu hinnakirjas olev elektritariif on mõeldud neile, kes tahavad pliiti, telekat jms suuremat tarbijat kasutada.

Kindlasti tuleb kasuks, kui on kaasas kerge pikendusjuhe harukarbiga. Saab korraga mitu seadet ühendada ja mõnest karavani pistikust enda telgile ligemale tuua.

Kämpingutes oleme lasknud retseptsioonis laadida ja pole veel ära öeldud. Raha pole ka veel selle eest võetud, ikka saab hakkama.

Tuleb kohe meelde juhtum Ungaris, kui ma andsin oma kaamera aku keeleoskajast perepojale, kes viis selle pererahva majja laadima. Kui olime oma söögid ära söönud, selgus tõsiasi, et keeleoskaja oli teadmata ajaks kuskile kaugele karjamaale läinud ja kodus oli vaid ungari keelt rääkiv pereema, kes ei saanud aru, mida ma tahan. Ja ma ei saanud talle näidata, mida ma tahan, sest ei tema ega mina ei teadnud, kus ruumis laadija on.