Küsimusi autorendi kohta Barcelona El Prat lennujaamas

Tere,

plaanis 20.04 perega Barcelonasse minna. Jõuame õhtul ja ööbimine Tarragona lähistel, seega plaanis võtta nädalaks rendiauto otse lennujaamast, et tagasilennul oleks mugav kohe lennujaama tagastada. Kuna see oleks minu esimene kokkupuude autorendiga, siis äkki soovitusi, nõuandeid? Kas rentida saab ainult krediitkaardiga? Tuttav teadis rääkida, et võtavad 2000 eur kaardi pealt tagatisraha, kas see tavapärane?

Milleks peaks veel valmis olema? Palun jagage kogemusi :)

1
2

Mina ise olen võtnud El Pratist ja maksnud auto juba siin Avis Eestis. Aga krediitkaarti või vähemalt deposiiti tahetakse ikka, muidu ei viiks keegi autot tagasigi, rääkimata lõhkumisest. Võta 0-omavastutusega. Löö lahti El Prat car rental ja vaata mis tingimusi pakuvad.

Jälgi seda, kas see rendifirma asub El Pratis või eemal. Tavaliselt on neil ka transfeer, aga kui esmakordne külastus El Prati, siis veitsa keerulisem. Kõik tuntumad (kallimad) firmad on lennujaamas.

2
0

Minu kogemus oli, et varu aega. Mul läks vist 2h+ et oma auto kätte saada. Kõigepealt seisad tükkaega letitaga ja hiljem garaažis veel juppaega.

Ja siis mõtled et kurjam kui lihtne on eestis autot rentida, võtad tänavalt omale sobiva, avad äpiga ja sõidad minema :))

1
0

Oma sügisesele kogemusele tuginedes on kõige kindlam variant contactless variant, mis muidugi tähendab kindlustust autorendifirma käest. See variant on minu teada seal kõigil autorendi firmadel olemas. Kui õhtune lend juhtub hilinema, siis autorendi omad ei oota ära lennu saabumist, isegi kui nad teavad, et lend hilineb (va. Sixt). Meil hilines Ryanairi lend, nii et kohale jõudsime peale südaööd ja kõik rendifirmad olid selleks ajaks kinni. Auto saime kätte sekeldustega alles hommikul. Selles terminalis paiknev kontor ei teinud ennast lahti ja pidime sõitma teise terminali kontorisse. Aga kuna 6 h oli möödas meie poolt märgitud auto kätte saamise ajast, siis pidi autorendifirma lepingu taaastama ja määris pähe tunduvalt kallima auto väites, et neil teised autod ja tuleb juurde maksta. Oleks teinud contactless pick upi, poleks probleemi olnud.

2
0

Päris mitmed pakuvad seda "contactless" erinevate nimede näol .

Seal võivad olla aga problemid - juhul kui on valitud lapse turva tool - Gold carist pidi ikka ootama - kuna tooli valid ise ja kinnitad et sobib .

Teine asi mis jäi silma - sul võib olla contactless aga see apparaat võib seista ofiice sees , seega kättesaamine väljaspoolt tööaegu võib ikkagi olla probleemne - soovin uurida.

2
0

See deposiit on liiga suur, olen ise 400-600 kandis deposiiti maksnud. Soovitan otsida mõnda kohalikku, kuigi Sixt on ses osas päris hästi töötanud Hispaanias. Kui Sul on swedbanki platinum krediitkaart, siis ei ole vaja ka täiendavaid kaitseid peale panna, sest kaart katab kõik kulud. Oluline on see, et enne rentimist teeksid autost korraliku ülevaatuse, koos piltide ja videotega. Käi vastutava inimesega ümber auto ja kui mõne kriimu või mõlgi leiad, siis veendu, et see on neil kirja pandud aktile. Just hiljaaegu oli väga ebameeldiv juhus Madridi lennujaamas, kus Europcari inimesed proovisid meile pähe määrid rehvi purunemise ja soovisid algatada kindlustusjuhtumi, kuna meil oli 100% kaitse peal. Õnneks tegime pildid ja suutsime tõendada, et see polnud meie põhjustatud. Europcari töötajate omavahelist vestlust kuulasime tõlkeäpiga pealt, sealt tuli välja tõde, kus manager ütles, et "rehvi purunemist me ei saa nendele pähe määrida".

0
0

Mul on ees sõit samasse sihtkohta ja samuti Barcelona ElPrat lennujaama juunis. Ma olen ettevaatlik inimene ja olen nõus ka vajadusel natuke rohkem maksma, peaasi et pääseks murest, et mõne autole tekitatud kriimu pärast (mida ma võib olla ise isegi ei tekitanud) peaks hakkama autost kümneid fotosid klõpsima ja kõike seda jama klaarima. Olen viimased aastad broneerinud 0 omavastutusega rendi Avis 360 Eestilt. Autod olen saanud kätte kiirelt, broneeritud on ainult bensiiniraha (60-70 eurot), mis on peale auto täispaagiga tagastamist ka alati kiirelt tagastatud. Krediitkaarti on ikka vaja. Olen pidanud auto tagastama katkisõidetud küljepeegliga ja teine kord ka suurema kriimuga (mõlemad parklas minu äraolekul tekkinud) ning selle peale pole mitte midagi öeldud. Eks iga piirkonna autorent on erinev ja ma ei tea, kuidas on kogemus ElPrat lennujaamas, aga muidu julgen soovitada küll. Ilmselt küll üsna kindlalt leiab soodsama hinnaga rente, aga kui on null kogemust ja ei viitsi võimalike probleemidega jännata, siis julgeks seda võimalust soovitada.

1
1

Endal plaanis aprilli lõpus sellisest kohast rentida Barcelona lennujaamas: https://www.centauro.net/en/booking/car/ Kodulehel pakutavas hinnas on "Full cover without excess", 0 deposiidiga (kütuse eest peab alguses ainult mingi summa jätma, mille saab pärast tagasi, kui täispaagiga tagastada. )

1
0

@Gonzuelo, olen ka ise nii Swedbank Platinumi fänn, kui ka InBank Platinum Metallicu kasutaja ja reeglina ei võta eraldi rendiautole kindlustust, seega jagan Sinu arvamust. Aga siiski pisike täpsustus väitele, et "kaart katab kõik kulud", see 250 eur omavastutus jääb ikka meie kanda (kui pole selle vastu kindlustust), kui miskit juhtub. Aga minu matemaatika / statistika ütleks, et kui ka iga 10, kord midagi juhtuks, siis olen kuhjaga säästnud võrreldes kallite lisakindlustustega.

1
0

vahet pole kus kohas hispaanias rendid - tahad muretult 18-30 euri/päev kindlustus juurde .

Kui ei , siis deposiit 1200 umbes ja kõik muud asjad .

to tom1967

heh , see katab kõik on tore :) aga just sõber mõni nädal tagasi alicantes sai osaliseks :

uus fiat aga kütte seier ei toiminud , pidi 2 korda tankimas käima ja pärast veel tõestama et paak täis :)

Tuleb lihtsalt arvestada et kui ei võta nende kindlustust - võid kulutada rohkem närve ja v.b raha kah :)

0
0

dim123, see 18-30 euri päevas kindlustuse eest pmst kahekordistab juba rendihinna. Parem kasutan isiklikku kindlustust, kas siis krediitkaardiga või reisikindlustusega kaasnevat.

Avisel näiteks peaks Hispaanias deposiiti olema 200 euri, tõsi küll, nende rendihinnad kindlasti kallimad, kui kohalikel firmadel.

Aga odav hind pluss suur (1500+) deposiit on autorendi puhul minu jaoks enamasti punane lipp.

0
0

Minul ei ole Avisega Hispaanias deposiiti võetud 200 eur (Girona lennujaama rendiga tegu mõned aastad tagasi), seega ei ole see ilmselt tavareegel.

0
0

Marta3, sinu varasemast postitusest saan aru, et kasutasid Avis360 varianti. Sellega vist tõesti deposiiti ei kaasne.

0
0

Jah, seda küll, Avis360 varianti olen kasutanud.

0
0

Ma ausalt ei kasuta avist.

Aga lihtne päring andis 26 euri paev kindlustuse makes hinnaks

0
1

Ja kui võta see avise +26 euri paev , siis jah deposiiti pole

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased