Küsimusi Tai kohta

Jaanuari lõpus seisab ees reis Taisse. Seekord siis minek esimest korda omal käel. Piletid ostsin momondo kaudu Helsingi-Moskva-Bangkok. Minek 21 jaanuar, tagasi 7veebruar.

Tundus hea idee kõik ise orgunnida aga nüüd muudkui loen ja otsin ja mõtlen ja tegelikult ikka väga keeruline on :) Ehk saan targematelt abi paari küsimusega.
Reisime kahekesi koos elukaaslasega, seljakottidega. Luksust taga ei aja, pigem sooviks võimalikult väheste kulutustega võimalikult palju näha :) Hotellid vaataks soodsad ja kulutaks pigem ringi rändamisele. Rannas pikutajad ei ole, meeldib hästi palju liikuda, ilusat loodust ja eksootikat näha, samas ka ööelu.

Esialgne plaan siis selline:
21-25 jaanuar Phuket, Patong Beach.
26-30 jaanuar Krabi
31.01-4.02 Ko Samui (1 veebruaril on Koh Phanganil Half Moon festival, kus kindel plaan on osaleda)
5-7.02 Pattaya ja viimasel päeval vaataks Bangkokis ka ringi.

Ööbimised plaanisin varem kinni panna aga nüüd hakkasime mõtlema, et ehk oleks mõttekam kohapeal vaadata? Ei tea ju, kus rohkem meeldib ja kui kaua kuskil olla tahaks...või on see liiga riskantne? Ei pruugi leida head ja odavat?
Bookingust tutvusin erinevate hotellide/bungalowdega, nt Phuketis mida Patongile lähemal seda kallim. Kas oleks mõttekam võtta siis kaugem ja odavam ja liikuda rolluga?

Kas siselennud Air Asiaga tuleb varem ära osta? Bangkokist Phuketisse nt.

Tagasi tulles on meil Moskvas ümberistumiseks ainult 50min. Jõuab selle ajaga? Plaanisime jätta lõpus paar päeva Bangkokis shoppamiseks. Et minnes läheks ainult käsipagasiga ja tagasi siis mõlemaga, kuid äkki oleks mõttekam ka tagasi tulla ainult käsipagasiga? Et lennujaamas ei läheks aega pagasi ootamisele. Nägin ka ühte saadet kus turistid saatsid ostud hoopis postiga Eestisse. Kas on hea variant?

Lõpus mõtlesime ka Pattayas olla, kuid pilte vaadates ei tundu saartega võrreldes üldse mõtet seal aega raisata...või siiski? :)

Ühesõnaga, mida soovitate kahele seiklushimulisele rändajale, kus olla kauem, kus vähem? :)

http://www.trip.ee/content/tai/phuket-phi-phi-koh-lanta-krabi-phuket.html?page=1

Nii mõnelegi küsimusele saad vastuse eeltoodud lingilt, ülevaade minu ja elukaaslase seljakotiga reisist.

Seljakotiga reisimine on õige valik. Kohapeal saab lasta ka riideid pesta. 1 ööpäev ja saad puhtad triigitud riided tagasi. Lihtne ja mugav ning ka soodne. Ei ole mõtet vedada suurt kohvrit ja asju kaasa.
Ööbimise osas ise panin eelnevalt kinni (bookingust, sai mõned päevad enne veel vajadusel ka tühistada). Kohapeale jõudes esimesed 3 ööd olid ühes majutuskohas ära ja siis bronnisin 2 järgmist peatuspaika ümber, tunduvalt soodsamaks. Majutuse pealt annab kokku hoida ja selle arvelt rohkem ringi käia. Kokkuvõttes vaid ju majutuskohas vaid magadki ja pesed. Muud luksust meie ei vajanud (Vaikust ka). Kui kohapeal aega, siis võite ka kohapealt otsida, aga ise ei viitsinud küll sellele aega kulutada. Booking aitas.
Siselennud ostaks küll ette ära. Neile ikka aegajalt väga soodsad hinnad. Teil ju on teada, et millal Bangkokist lähete ja millal sinna tagasi soovite tulla. Seega mingit riski ei ole (nt pileteid ei kasuta vms)
Pattayas ei käinud, aga arvan kui oled juba Phuketil ja soovid veel ka Ko Samuid, siis Pattaya jäta küll välja. Liiga palju.

Mina ei osanud Bangkokist midagi kaasa osta. Jaanuaris on vist veel mingid allahindlused, äkki siis saab kaubanduskeskustest miskit soodsat, aga mina tunnistan ausalt, et jätsin Bangkoki ka reisi lõppu, et siis lisapagasisse kaupa osta, aga ma ei osanud midagi osta. Reisi lõpus on liiga väsitav hakata mingi shoppamisega tegelema. Peale selle on tglt üldse viga jätta peale mõnusat puhkust looduses, rannas jne mõned päevad ringreisiks Bangkoki. Vastupidi oleks õigem. Nii öeldi mulle enne reisi, aga ma ikka tegin ka vastupidi . Ei soovita sellist varianti.

3 täispikka päeva Patongis on piisav. Rohkem muutub juba igavaks (kui eesmärk seljakotiga käia ja võimalikult palju näha).

Soovitan Bangkokist lennata ühte kohta ja tagasi tulla teisest kohast. Nt Bangkok-Phuket ja tagasi Krabi-Bangkok. Eks peate vaatama, et kuidas graafik kõige paremini sobib.

Kui tõesti seljakotiga,siis äkki hakkab teil igav 4 päeva Phuketis ja sama Krabis...

Tere
See on muidugi ainult minu arvamus aga kogu reisiplaan tundub mõtetu rapsimine.Kahe nädalaga tahate läbi käia kõik vähegi tuntud Tai turismikuhad.Jõuab kindlasti aga 3-4 päeva kulutada niigi lühikesest puhkusest bussis,laevas,lennukis,kuskil oodates.....Mina soovitaksin teil käia kas Puket-Krabi kant või siis Samui-Koh Phangani-Koh Tao siis ehk näete ka midagi.Ise lähen näiteks saartele ja veedan seal 30 päeva kindlasti igav ei hakka,kuigi olen seal ka ennemgi käinud.Kui teil on ostetud lennupilet hellsinki-bangkok ja tagasi siis ei pea tee oma kohvreid vahepeal välja võtme.Head reisi planeerimist.

  1. üks päev Bangkoki jaoks on olematu! Mina jätaks linna jaoks 2 päeva, seal palju ringi vaadata:http://www.bangkok.com/most-popular-historical/#
  2. Me ise käisime linna ligidal ka mingis elevandifarmis, päris äge oli.
  3. sa kirjutad: Hotellid vaataks soodsad ja kulutaks pigem ringi rändamisele.

    sellisel juhul mina bronniks pigem siit öömajad ära, kui sa just kohapeal ei taha tunde kulutada aega ja internetti, et midagi head leida!

  4. 50 min ümberistumsele Moskvas...... vt seda: http://trip.ee/content/autahvel/transiidireisijad-t%C3%A4helepanu.html
    Kui su lend ei hiline, siis on kõik võimalik! minu enda kogemused ütlevad, et pigam need kõik pikad lennud kipuvad hilinema :(
  5. ma ise pole kunagi Pattayas olnud, aga niipalju, kui kuulnud olen, siis on see koht kallis (sest turiste palju) ja ülerahvastatud. a la meie Pärnu suvel (kes meist viitsib sinna suvel trügima minna) :)
  6. siselennud osta varem ära, on endal kindlam tunne. Ära nüüd looda, et viimasel hetkel ostes piletid poole hinnaga saad! võid hoopis üldse ilma jääda ja siis pead oma matka ümber planeerima

tegelt pole oma käel minek üldse hirmus. esimene kord ehk on, aga peale seda tulevad ka kogemused järgmisteks kordadeks. Googelda infot, ka siit tripist ja ära üle planeeri-mõtle

Patongis saate naha eksotilist ooelu, Krabi kandis kena loodust. Mina sealt edasi enam ei liiguks selle lyhikese ajaga.
Majutused broneeriks ette, kohapealt saab otsida kyll, kuid sellele kulub aega,mida teil niigi vahe.
Lennud samuti broneeriks ette, just proovisin kohal olles ja hinnad ei olenudki homseks odavamad.
Moskvasse 50 minutit mina ei jataks mitte mingil juhul. Lend voib hilineda voi on monel tegelasel paha tuju ja te ei lendagi edasi. Pagasiga ei joua kindlasti, kui peab teisele lennule registreeruma. Kui m]lemad lennud on samal piletil, siis ei ole probleemi.

Suur aitähh väga kasuliku inffi est!
Jube kahju midagi välja jätta...aga liiga hullu rabelemist ka ei taha. Eks tuleb mõelda.

Ümberistumist kardan kõige rohkem. Pole varem sellist lendu olnud, paketikatega on ju nii lihtne :/
Meil vist on samal piletil mõlemad, ostsin momondost reisi Helsingi-Bangkok, mitte eraldi Helsingi-Moskva ja Moskva-Bangkok. Moskva on vahemaandumine. Lisaksin pildi piletist, aga ei leia siin seda võimalust...
Aga selle paki Eestisse saatmise variandiga pole kellelgi kogemust või midagi kuulnud ehk?

ära sa nüüd pilti oma piletist küll lisa!! http://goo.gl/aV5kg3

äkki see planeerimisel abiks (kõike sa seal niikuinii näha ei jõua, lepi sellega): https://goo.gl/k1Xmll

Siis on nii, et tsekid BKK-s pagasi kuni Helsingini ja Moskvas muret ei ole. Vahemaandumine ja edasilend on eelkoige vedajate probleem.
Asjade saatmise kohta ei saa aru, pidid ju minema puhkuse, mitte kaubareisile. Tavaline reisinann peaks ometi ara mahtuma pagasise 20+kg. Reisilt saadad ikka postkaardi vanematele..., mitte kaubakaste. Ise reisin perega ainult kasipagasiga, nii on kohapeal ka lihtsam, oled palju mobiilsem.
Kui lyhendad oma puhkuseprogrammi, kaalu siselende nt Bangkok-Krabi ja tagasi Phuketist. Voi vastupidi.

Mis puutub postiga nänni Eestisse saatmisse, siis soovitaksin kõigepealt tutvuda Tai postiteenuse hinnakirjaga ja seejärel hoolikalt järele mõtelda. Arvestama peaks ka võimalike tollitasudega. Sõltuvalt nänni suurusest ja kaalust ning pakkide arvust võib see minna maksma rohkem kui lennufiralt lisapagas tellida. Aga igaüks peaks ise arvutama. Niipalju kui mina mäletan, on kõige mõistlikum (loe: odavam) kasutada väikepaki teenust ning kui nänni on rohkem, jagada see mitmesse väikepakki, mitte kasutada ühte suurt pakki.

http://www.thailandpost.com/rate.php
http://northernthailand.com/cm/government/AIRSURFACE.html

Ise sain siiski seda varianti kasutamata omadega hakkama. Eks see ole vist nii, et kui esimest korda kuhugi satud, siis tahad ikka rohkem ja rohkem sealt igasugu tavaari siia kaasa tuua. Kui juba tuttav koht, siis enam nii oluline ei ole.

50 minutit Moskvas lennuki vahetamisele on minu arvates ikka liiga lühike aeg ja seotud suure riskiga jätkulennust lihtsalt maha jääda.
Minu enda kogemus Moskvas näitas, et Bangkokist saabunud lennukist mahasaamisele kulus omajagu aega(suur Boeing 777-300) ning lisaks tekkis veel suur ummik passikontrollis (kogu lennukitäit rahvast teenindas vaid kaks töötajat), mis kestis juba ise oma 20 minutit. Esimesed reisijad said muidugi kiiremini aga nendel, kes minust veel tahapoole jäid läks veel kauem aega. Turvakontrolli järjekord võib ak teinekord päris pikk olla. Ning ega terminaalide vahekaugus ei ole ka just väike (nt. D ja F vahel). Annab ikka kõmpida. Kui veel lenuk veidi hilineb ka, siis ongi lips läbi.
Aga noh - kes ei riski, see shampust ei joo :)

P.S. Bankoki Suvarnabhumi lennujaamas ei soovitaks ka enne äralendu niisama aega parajaks teha ja alles viimasel hetkel hakata lennulepääsu värava poole minema. Olenevalt värava asukohast võib see olla ikka VÄGA kaugel ja võtta kaua aega enne kui kohale jõuad. Sain ise korraliku õppetunni seoses sellega ja jõudsin suht viimasel hetkel enne värava sulgemist lennukile - kuigi varem tundus, et aega on küllaga ja mingit kiiret pole.