trip-krainetrip-ukraine-dark
Küsimustik: lennureisimine, keskkond ja jätkusuutlikkus

Tere, reisisellid! :)

Olen FH Joanneumi magistrant Grazis ja tegelen hetkel oma lõputöö kirjutamisega, mille tarvis olen koostanud küsimustiku lennureisimise, keskkonna ja jätkusuutlikkuse teemal. Oleksin Teile kõigile väga tänulik, kui leiaksite aega ja vastaksite sellele küsimustikule. Vastama on oodatud kõik, kes on kasutanud lennutransporti Euroopa Liidu liikmesriikides.

Küsimustik (inglise keeles) koosneb 17 küsimusest ja võtab aega 5-10 minutit. Küsimustik on anonüümne ja vastuseid kasutan vaid statistilisel eesmärgil.

Küsimustik asub alljärgneval lingil: https://www.surveymonkey.com/r/BGHP597

Kõik vastused on teretulnud ja vajalikud!

Kõike head soovides Liis

huvitav küsimustik! huvi pärast uurin et kuidas 4,5t kütust tekitab 8,5t CO2? kas arvestatakse ka kütuse tekitamisel arvutatud co2 kulu?

sõber just hiljuti rääkis et ostis ühes "rohelises" riigis elektriauto ja tänu sellele pidi hakkama maksma palju suuremat tasu CO2 emissiooni eest. See oli seepärast, et elektrit toodeti kivisöest...

Vau! See on Trip.ee läbi aegade kõige intellektuaalsem küsimustik. Vastamine võttis päris võhmale, sest mitmes kohas jäi erialastest teadmistest lihtsalt puudu. Kahtlustan, et ma ei pruugi olla ainus. Kui küsimustele vastamine on loterii, ei pruugi vastused päris tegelikkust kajastada.

Üks mu teadlasest sõber ütles ühel konverentsil, et kõige "ökom" on võtta palgapäeval palk sularahas välja ja panna põlema (natuke emissiooni siiski tekib).

Aga nõus- siiani intelligentsem küsimustik, millele Tripis olen vastanud. Aga igasugune "bio-" on kaheteraga mõõk.

Ega siin vist ei eeldatagi inimestelt väga suuri erialaseid teadmisi, pigem uuriti, et milline on reisijate teadlikkus teemadest. Seega kui sa mõnest asjast pole kuulnudki, siis ka see on uurija jaoks vastus. Pakun, et küsimustiku väljundiks on empiiriline ülevaade lennureisijate teadmistest/harjumustest.

Aga kiiduväärt tasemega küsimustik igal juhul. Edu lõputööga!

Üks liiter bensiini kaalub umbes 750 grammi. Bensiin sisaldab 87% süsinikku ehk ühes liitris bensiinis on 652g süsinikku. CO2 saamiseks kasutatakse ära 1740g hapnikku, kokku tekitab liitri bensiini põletamine 2392g CO2.

Allikas: http://ecoscore.be/en/info/ecoscore/co2

NB! Ma ka enne ei teadnud. Guugeldasin

Ei taha olla paha... Kas see on magistrikraadi tase? Arvatavasti oli bakalaureuse küsimus, et mida arvate, kas lennukid sõidavad a:bensiiniga b:diisliga c:söega... Piisab, kui Finnair teeb "open jaw" veahinna, ja kõik nn. vihmavarjurid kiirustavad ostma, unustades, et hetk tagasi olid nõus maailma päästma ja piletihinnale juurde maksma. Siiski edu lõpetamisel.