Küsin nõu

Tervist!

Järgmise aasta veebruaris sõidame kaaslasega Indiasse. Hetkel oleme mõelnud, et tahaksime külastada nii Keralat kui ka Goad. Reisiperiood on 1. veebruar kuni 16. veebruar. Siit ka minu küsimus teile, kes te olete juba Indias käinud, kuidas oleks kõige mõtekam oma reis ülesehitada just liiklmemise osas kui me saabume lennukiga Mumbaisse kell 4 hommikul 2. veebruaril. Kas esmalt oleks mõtekam lennata kohaliku lennuga Keralasse ja siis hakata sealt põhja poole tagasi liikuma või on transpordi osas lihtsam minna enne Goasse ja sealt edasi Keralasse? Oleme huvitatud ka rongiga sõitmisest.

Veel tunnen huvi, et ka olete üldse vaktsineerinud enne Indiasse minekut? Kui jah, siis täpsemalt mille vastu? Kas sellel on mõtet?

Suured tänud vastajatele Elerin

Eriti vahet ei ole, kas lendate algul Kochinisse Keralas ja tulete sealt siis rongiga Goasse ja Goast Mumbaisse, või lähete rongiga Goasse, sealt Keralasse ja lõpuks lendate tagasi Mumbasse. Vaadake ise, kuidas rongi/ lennukipiletid saate. Vaktsineerimisest - isiklikult arvan, et veebruaris Goasse ja Keralasse minnes ei ole mingit vaktsineerimist vaja. Vihmaperioodist on siis juba tükk aega möödas ja ka malaaria oht väike. Ja toidust tulevate jamde suhtes ei aita ka mingi vaktsiin. Nii et järgige esmaseid arengumaades reisimise reegleid ja kõik peaks olema ok. Need "esmased reeglid", millest ise kinni pidada püüdsin, on teatavasti siis: joo ainult kraanivett, väldi lahtilõigatud puuvilju ja tänavatel pakutavat värsket mahla, väldi värskeid salateid ja ürita süüa korralikult läbi keedetud/praetud sööki.

0
0

Indiasse minnes vaktsineerisin kõige vastu, mida reisimeditsiini-arst soovitas sh. malaariatabeltid.

0
0

Ma usun, et " ära joo kraanivett" pidi Arvo kirjatükis olema. Omaltpoolt lisan veel, et söö seal,kus palju kohalikke käib.Toiduainete käive on sellistes paikades kiirem ja kraam ei jõua roiskuda, erinevalt mõnestki kallist vähekäidavast nn.valgete restost.

0
0

ja väldi kraanivett. Nii oleks õige olnud jah. Sorry :) Selle kohalike-seas-poppide-toidukohtade-eelistamisega nõustun täielikult. Goa randades võib ainult probleem olla, et seal kohalikke eriti ei liigugi...

0
0

Logistiliselt on mõttekas (tegime ise ka nii jaanuaris 2007) lennata Mumbaist Kochisse ja sealt hakata busside/rongidega tagasi põhja poole tulema. Väga mugav rong sõidab näiteks Goast Mumbaisse (oli vist ca 12 h, öine). PS Soovitan kindlasti sääsetõrjevahendeid kaasa osta, kohapeal pakutavad olid suht mittetoimivad (ja sääski ikka oli, Kochis küll vähemasti, Goas ei olnud). Malaariavastaseid tablette me ei võtnud.

0
0

Endal sama teema just käsil, millist marsruuti kasutada ja millega liigelda. Lähen naise ja lapsega 14.01 ja tagasi 02.02(just kui Teie saabute) Mumbaist ilmselt lendame kohe Keralasse ,Kochin või Trivandrum. Esimese juhul rongiga edasi Kovalami. Trivandrumist saab juba ka taksoga ranndadesse Mõned eskursioonid ja niisama lebotamist. Kui Kerala elu-olu väga ei istu ,siis lendame või sõidame Goa'sse Teine varjant on just Goas natuke eluga kohaneda ja siis edasi liikuda. Kõige rohkem teeb muret see erinevate piletite ja jaamade vahel sebimine. Kõige odavamaid varjante ka ei otsi, kui puhkus siis puhkus.

0
0

Käisime kevadel Indias. Mumbaist panime otse lennukiga Keralasse Fort Kochinisse, Keralast sõitsime lennukiga Goasse ja sealt lennukiga Mumbaisse. Ise jäin selle marsruudiga väga rahule, vaikses kaunis Keralas sai vaikselt sisse elada ja Mumbaiks ette valmistuda:d Kui algul Mumbaisse saabudes tabas meid tõeline kultuurishokk, siis pärast mitmenädalast harjumist eluga tundus Mumbai juba väga ok koht, va üle jala jooksvad rotid ja tänavatel magavad paljad imikud. Kohustuslikud kaugemad kohad käidud, on hiljem aega rongidega logistada ja aega planeerida. Lennud on suht odavad- keskmiselt oli 700.- ots. Vaktsineerisime hepatiidi vastu ja sõime malaaria tablette. Köök on super, kraanivett ei maksaks juua ja väga ei soovitata ka tänavalt igast oblikate sisse keeratud jama süüa. Ilusat reisi, kadestan:)

0
0

Räägi lähemalt oma Kerala tegemistest. Kas olidki ainult Kochinis või liikusid allapoole edasi, mis rannad jms? Goas olen olnud nii Põhjas kui Lõunas aga mitte palju kiidetud Palolemis. On see koht siis tõesti külastamist väärt?

0
0

Keralas käisin Kovalami rannas ja selle soovitan küll vahele jätta - pigem kuluta oma aeg Goa randades. Kochinist lõunapoole minu meelest eriti ei olegi mõttet Keralas minna, kui just päris India lõunatipus - Kanyakumaris ära käia ei taha. Ja loomulikult Kerala tagaveed/ backwaters on ka kohustuslik. Goa põhjapoolsemates randades ei käinud, olin Agondas ja Palolemis. Palolem on turistikas, Agonda oli üllatavalt tühi ja vaikne. Seal õnnestus näha ka tõelisi kuulsaid Goa hipisid - vanad päevitunud eurooplased, kes Goas ilmselt aastaid elanud. Goas soovitan tsikli rentida ja ka sisemaal ringi sõita.

0
0

Esimesed päevad olime Kochinis - armas koht, jalutasime mööda külatänavaid, sõitsime praamidega Ernakulami vahet ja kärutasime kohalike bussidega. Seal nägi kohalikku elu rohkem kui Goas. Praamides olid naised ees ja mehed taga või siis lasti naised enne peale ja mehed ootasid seni trellide taga. Kui uks avanes, hakkas loomamoodi tormamine:). Bukkisime sealses turismibüroos ööpäevase paatmajakruiisi (odavam kui hotellides pakutav). Super elamus. Olime neljakesi ja meid teenindasid kolm kohalikku-üks sõitis, teine kokkas ja kolmas hoolitses, et kõik OK oleks. Ja kokk ainult kokkas:). Sinna läksime Kochinist omal käel, kõigepealt praamiga Ernakulami ja sealt bussijaamast võtsime kohaliku "super fast" nime kandva bussi. Tõeline elamus, närvikõdi mitmeks tunniks, hea et elama jäime:) Aga tasub proovida. Ernakualamist ei oska midagi väga arvata, aga paatmajatripp tehke kindlasti ära!

0
0

mulle tehti ka täiskomplekt syste,aga siiski kohalikud söögid laastasid mu tervise.Aga see suhteliselt individuaalne...Ja kui kellelgi huvi on siis mul jäi alles 14 lariami tabletti(malaaria vastu) Annan tasuta ära,sest kahtlen et ise sinna satun enam;) [email protected]

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased